کد خبر 79714
A

با وجود اینکه به نظر می‌رسید اولین جلسه شورای پول و اعتبار به اولین پیشنهاد رییس کل بانک مرکزی برای بررسی سود بانکی اختصاص داشته باشد اما جلسه با بررسی نیمه تمام کلیات مقررات ناظر بر بانکداری برون مرزی به پایان رسیده است.

یک‌هزار و یکصد و نود و هفتمین جلسه شورای پول و اعتبار در حالی به عنوان اولین جلسه آن در سال 1394 برگزار شد که هیچ یک از طرح ها و وعده‌های موکول شده بانک مرکزی برای سال جدیددر آن بررسی نشده است. بر این اساس طرح موضوع تغییر سود بانکی اعم از بازنگری در سود سپرده و تعیین سقف برای سود تسهیلات که قرار بود از سوی رییس کل بانک مرکزی پیشنهاد شود به جلسه بعد موکول شده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در عین حال که تعیین تکلیف موضوع کارمزدگیری از کارتخوانها که از نیمه دوم سال گذشته طرح شده بود نیز جایی در جلسه روز گذشته نداشته و همچنان در صف طرح های شورای پول و اعتبار باقی مانده است. اما طبق آنچه که بانک مرکزی از جلسه برگزار شده شورای پول و اعتبار گزارش کرده، در این جلسه کلیات مقررات ناظر بر بانکداری برون مرزی مورد تایید اعضاء قرار گرفت و مقرر شد جزئیات آن در جلسه آتی شورا مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

 • ناشناس
  0 | 0

  خیلی ببخشید سوالی داشتم گرفتن سود بانکی که چون فقط سود هست و در ضرر شریک نیست حرام است در معاملات بورسی هم اگر کسی ضرر کند و چه کسی سود کند باز بورس 1/5% سود و کارمزد خود را در هر معامله بر میدارد حتی اگر فرد ضرر کند ایا این حرام نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  0 | 0

  بانک مرکزی امکان نداره جرات کاهش سود بانکی را داشته باشه چون این کاهش تورم فقط به لطف سودهای کلان اتفاق افتاده و نمیخواد تورم بالا بره.

 • ناشناس
  0 | 0

  در کشورهای مدرن دولت با افزایش درامد مردم به سالی 100000 دلار در صدد توانمند سازی مردم کشورهای مدرن است برای اینکه خرج دولت را با گرفتن مالیات 10% در سال از درامد مردم تامین کند . در کشور ایران درست برعکس هست هر سال مالیات ها و ارزش افزوده را زیاد میکنند ولی حقوق کارگران ایران که 90% مردم ایران هستند هر سال نسبت به تورم کمتر میشود و بر طبق حقوق اداره کار هر ایرانی در 1 ماه 100 دلار میگیرد یعنی از یک افقانی کمتر حقوق میگیرد و 100 برابر یک افقانی مالیات میدهد . مشکل دولت و مردم ایران این است . این است که دولت با ایجاد قوانین من در اوردی در امدش را از جیب مردم ایران تامین میکند . ولی برای توانمند سازی حقوق مردم ایران هیچ تلاشی نمی کند . و .........

 • ناشناس
  0 | 0

  بانک مرکزی جرات کاهش سودهای بانکی را به مقدار معناداری نخواهد داشت.
  1-2% اونم برای خواباندن قاعله!!

 • ناشناس
  0 | 0

  در کشور ایران همه چیز برای مردم حرام است ولی برای دولت ایران همه چیز حلال است . خوردن سود برای دولت حلال است شریک نشدن در ضرر مردم حلال است . گرفتن مالیات به زور از مردم زیر خط فقر ایران حلال است . گرانفروشی دلار و طلا و خودرو و ... حلال است . ولی گرانفروشی برای مردم ایران حرام است . یک ایرانی درامدش از یک افقانی کمتر است ولی 100 برابر یک افقانی مالیات میدهد .

ارسال نظر

عناوین بیشتر