کد خبر 79694
A
درخواست فعالان اقتصادی از دولت

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: فرماندهی ارزی کشور باید دچار تغییر شود تا بتوان از ارزهای وارد شده به کشور بهترین استفاده را در اقتصاد داشت.

یحیی آل‌اسحاق گفت: هم‌اکنون فعالان اقتصادی و بخش‌خصوصی، دور تازه ای از مذاکرات اقتصادی با شرکای خارجی خود را آغاز کرده‌اند که به این ترتیب، خارجی‌ها نیز بیش از قبل برای حضور در اقتصاد ایران، چراغ سبز نشان می‌دهند. رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: بر این اساس، با ورود سرمایه‌های جدید خارجی که به زودی وارد ایران می‌شوند، نظام بانکی کشور نیز باید مدیریت تازه و نوینی را در پی گیرد، این در حالی است که نرخ ارز می‌تواند اختلالاتی را در اقتصاد کشور بوجود آورد، این در حالی است که پایین رفتن ناگهانی یا بالارفتن ناگهانی قیمت انواع ارز در بازار می‌تواند مشکل آفرین باشد. وی تصریح کرد: ایران منابع عظیم ارزی خارجی دارد و با ورود سرمایه گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج از کشور، منابع ارزی دیگری در کنار آن عرضه می‌شود، بنابراین می‌تواند در صورت سوءمدیریت، به اقتصاد ضرررسان باشد؛ بنابراین مدیریت و فرماندهی ارزی کشور باید تغییر کند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، به گفته آل‌اسحاق، دولت و سیاستگذاران نیز باید مجموعه قوانین و مقررات را بازنگری کرده و فرآیندهای اجرایی به ثمر نشستن سرمایه‌ها را از نو بنویسند تا ایران بتواند گام‌های موثری در جهت اول شدن در منطقه بردارد. ضمن اینکه مدیران باید آموزش‌های لازم را ببینند که در شرایط جدید، چطور به لحاظ حقوقی و سرمایه‌ای، بهترین قراردادها را با طرف‌های خارجی منعقد کنند. وی اظهار داشت: اقتصاد دولت باید به دست غیردولتی‌ها اداره شود تا بهترین راهکارها و موثرترین شیوه برای استفاده از منابع ریالی و ارزی به کار گرفته شود.

 • ناشناس
  0 | 0

  دولت دکان درامد و رانت اش را نخواهد بست

 • ناشناس
  0 | 0

  از تیتر اخر شروع کنیم.(اقتصاد باید توسط غیر دولتی ها اداره شود) لطفا بیان فرمایید غیر دولتی و یا دولتی کیا هستند؟ خصوصی سازی باید با اصول صحیح خود اجرا شود.حال ما قسمتی از مدیریت کشور با به کسانی دهیم که خود از دولت حقوق بگیرند! ایا این خصوصی است/ ما قوانین رو با این کار دور میزنیم. اما در خصوص قیمت حقیقی ارز نیز باید دولت خود باعث ارزانی شود نه گرانی.در طول چهار سال همه اجناس به خاطر دادن یارانه و به بهانه ان قیمت نجومی پیدا کردند و ما به مردم خود 45 تومن بابت تمامی این گرانی ها بپردازیم.ایا این درست است؟ گجاست اقتصاد دانهای حقیقی ما که حقایق را انچه که هست بیان کنند. دولت دوست دارد از هیجانات ارزی حلو گیری کند . از طرفی دوست ندارد قیمت ارز پایین بیاید دلیل مانع تراشی دولت چیست؟ همه دولتها تلاش میکنند تا ارزش پول خود را در برابر سایر ارز ها حفظ کنند و انرا با ارزش .اما ما چون به مردم فقیر یارانه میدهیم باید دلار نیز در همین سطح و یا بالاتر باقی بماند!!! اجازه دهیم یکبار بازار بر قیمتها مسلط شود و با عرضه و تقاضا خود را جمع و جور کند. وقتی عزیزی در همین وزراتخانه حرفی به ظاهر به نفع مردم گفته میشود به ضرر ان تمام میشود. لطفا قیمتها را به همان قیمتهای 4 سال پیش برگردانید یارانه هم پیش کش شما.امروز که بوی پول به مشام خیلی ها میرسد خود را برای دریافت این پولها اماده میکنند و با هزار ترفند و حیله و حرف تلاش میکنند تا منافع خود را تامین کنند.وزارت مالیات نیز سرفا به نفع خود تلاش میکند.

 • ناشناس
  0 | 0

  چشم آقای آل اسحاق 130 میلیارد دلار را تقدیم شما می کنیم!!!! تا حالا هرچی اقتصادی عملی کردید تو این چندین سال از آن به بعد هم عمل می کنید!!! اصلا می خوای محمود بیاد راحت تر فرماندهی تغییر یابد؟!!!!

ارسال نظر

عناوین بیشتر