{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 79681

مسوولان وزارت راه و شهرسازی و همچنین برخی از فعالان در حوزه مسکن در سال گذشته چندین مرتبه درباره افزایش عمر مفید آپارتمان‌ها برای بالا بردن قابلیت سکونت در بلند مدت از طریق بهبود و تقویت کیفیت ساخت‌و‌ساز و ...

در نهایت توجه ویژه بر نگهداری آپارتمان‌ها تاکید کردند و البته نگاه تخصصی به تمامی مراحل ساخت‌وساز به عنوان گزینه کارساز از نظر همین مسوولان عنوان شد. در همین راستا برخی از مصرف‌کننده‌ها در بازار مسکن در پاسخ به خواسته مسوولان مسکن از بابت تقویت کیفیت ساخت‌و‌ساز و نگهداری از برخی سازنده‌ها انتقاد کردند که به این شرح است: برخی از سازنده‌ها که مدت کوتاهی است وارد بازار شده‌اند (تازه وارد هستند) با نمونه‌های ساخت و سازشان مشخص است که فقط به انباشت سود سرمایه خود توجه دارند نه به استاندارد ساختمان سازی؛ چراکه به نظر می رسد گاهی با کم‌فروشی، از یک بخش و گاهی از چندین بخش از کیفیت ساخت، دریغ می‌کنند. شاید تعبیر این ماجرا در امر کم‌فروشی این دسته از سازنده‌ها است. از طرف دیگر برخی از متقاضیان در بازار مسکن درباره بی‌کیفیتی ساخت برخی از آپارتمان‌های مسکونی تازه‌ساز، مسوولان ناظر بر فعالیت بسازوبفروش‌ها را مورد مواخذه قرار داده‌اند، این منتقدان معتقدند: با حضور برخی سازنده‌های تازه‌کار در بازار ساخت‌و‌ساز و به بار آوردن خسارت‌های مالی و حتی جانی برای متقاضیان بازار مسکن ، مصرف‌کننده‌ها درباره نظارت مهندسان گاهی دچار تردید می‌شوند که چرا مجری‌های متخصص برای نظارت بر ساختمان‌سازی فکری نمی‌کنند؟ چراکه اگر این روند به درستی صورت گیرد مصرف‌کننده شاهد زیان و ضرر در خرید واحد مسکونی نمی‌شود. تعدادی از متقاضیان مسکن یادآور شدند فقط: با نظارت چندباره ناظران بر ساخت هر آپارتمان به طور یقین نمی‌توان اظهار کرد که فلان ساختمان مهندسی‌ساز است. از سوی دیگر یکی از منتقدان این‌طور عنوان کرده است: افرادی که براین باورند در مدت زمان ساخت یک ساختمان، ناظر باید به طور مستمر نظارت داشته باشد. با این حال کدام ناظر در برابر میزان دستمزد حاضر می‌شود در طول مراحل ساخت حاضر و شاهد رعایت اصول ساخت‌و‌ساز باشد؟ گوشزد یکی دیگر از مصرف‌کننده‌ها در بازار مسکن به سازنده‌ها چنین است: اگر به ماده 33 مقررات ملی ساختمان توجه شود برخی از سازنده‌ها یا بهتر است گفته شود سودجویان متوجه خواهند شد که مجری و سازنده ساختمان باید مهندس ساختمان باشد. به گزارش دنیای اقتصاد، اما نکته جالبی که از سوی یک سازنده در رابطه با کیفیت ساخت‌و‌ساز عنوان شده حاکی از این مساله است که از هر فروشنده لوازم ساختمانی تولید داخلی (مثل لوله، شیرآلات، فن کوئل و ...)، درخواست صدور گارانتی کتبی می‌شود عملا خودداری می‌کنند و با این اقدام، سازنده نیز قادر به ارائه ضمانت کیفی برای ساختمان خود نیست.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بق آمار زیر (میانگین قیمت یک متر آپارتمان نوساز در تهران)که درپایان هرماه توسط یکی از سایتهای معتبر وتخصصی مسکن (دلتا)ارائه وقابل مشاهده میباشد ، روند کلی قیمتها در سال 93 نزولی بوده است :
  فروردین 5.59 میلیون تومان
  اردیبهشت 5.48
  خرداد 4.59
  تیر 3.70
  مرداد 2.23
  شهریور 1.87
  مهر 0.78
  آبان -0.89
  آذر -1.45
  دی -2.90
  بهمن -6.89
  اسفند -9.8
  همانگونه ملاحظه میفرمائید روند کلی قیمت مسکن در تهران در سال 1393 نزولی بوده است و قیمتها در پایان اسفند نسبت به فروردین 93 معادل14.31درصد کاهش داشته است .
  برای روشن شدن اذهان و آگاهی مالکین عزیز از روند واقعی قیمتها و گمراه نشدن بوسیله برخی آمارهای دستکاری شده ، اطلاع رسانی در این خصوص بصورت ماهانه ادامه خواهد داشت

  • ناشناس 100
   ۰ ۰

   با شکل گیری تفاهمنامه 1+5 سرمایه ها به سوی بورس روانه می شود . طلا به سمت رکود می رود . در این میان وضع مسکن به دلیل افزایش 200% در سنوات گذشته فعلا در کما خواهد ماند و تنها مصرف کنندگان واقعی در بازار می مانند و دلالان و بساز بفروش های غیر حرفه ای مجبور به ترک بازار هستند لذا بهای مسکن با شیب بسیار کمتر از تورم به راه خود ادامه می دهد تا قدرت خرید مردم با قیمت مسکن هماهنگ شود .

  • حمید
   ۰ ۰

   با توجه به قانون بودجه سال 94 گام سوم قانون هدفمند کردن یارانه ها در سال جاری اجرایی نخواهد شد.

 • u
  ۰ ۰

  نمیدونم این قیمتها رو از کجا اوردن فکر کنم زمان احمدی نباد قیمت دادن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  برخلاف بازارهای طلا وارز که به انتشار بیانیه عکس العمل احساسی نشان ندادند بازاربورس طبق معمول عکس العمل کانلا احساسی وهیجانی از خودنشان داد و شاخص کل در ظرف دوسه روز چندهزارواحد رشد کرد درحالیکه هیچ اتفاق خاصی نیافتاده نه توافقنامه ای رسما امضا شده نه تحریمی لغو شده نه یک سنت از مطالبات بلوکه شده ایران پرداخت شده و نه هیچ اتفاق خاصی در خصوص سودآوری شرکتها و بهبود تولید روی داده پس شک نکنید که آنچه در روزهای اخیر در بازار بورس بوقوع پیوسته چیزی جز حباب و رشد کاذب نیست و بزودی روند غیرعادی وبی دلیل صعودی بورس متوقف شده وهمه فروشنده خواهندشد و یکبار دیگر شاهد سقوط سهمگین بورس تنظیر آنچه بعداز اعلام توافق ژنو اتفاق افتاد خواهیم بود !!!

 • تحلیلگران اصلی مسکن
  ۰ ۰

  تحلیلگران بازار مسکن::باتوجه به تغییرات مثبتی که اخیرا" در بازار بورس به وجود آمد .لذا احتمال حرکت نقدینگی به بازار مسکن وافزایش قیمت غیر ممکن وبعید است وجهش قیمت در حوزه مسکن مطلقآ" نخواهیم داشت..... ملاحظه فرمایید دوستان این روند ادامه خواهد داشت تا قدرت خرید مسکن به خریدار برگردد وبرابری در آمدها با قیمتهای کاذب وحباب دار مسکن از بین برود