کد خبر 77906
A

بورس با صعود 218 واحدی هفته را به پایان برد تا به این ترتیب شاخص، صعود خبرسازی در پایان هفته داشته باشد.

بازار سرمایه در شرایطی آخرین روز کاری هفته را پشت سر گذاشت که بار دیگر به سطح 64 هزار واحدی بازگشت. این بازگشت در شرایطی برای بورس رقم خودر که به زعم بسیاری از تحلیل گران بازار این اتفاق در پس گمانه زنی هایی که در رابطه با روند مثبت مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 صورت گرفت به وقوع پیوست. بر این اساس فعالان بازار با نگاهی خوش بینانه به فعالیت خود را در بورس ادامه دادند تا شاخص بازار سرمایه با 218 واحد افزایش بار دیگر بازگشتی دل انگیز به کانال 64 هزار واحدی داشته باشد. این اتفاق در حالی برای بازار سرمایه به ثبت رسید که بررسی درصد تغییرات هفتگی بورس نشان می دهد 0.1 درصد رقمی است که رونند کم نوسانی نسبت به فته ماقبل است. گفتنی است بازار سرمایه آخرین روز کاری هفته جاری را با معامله 289 میلیون سهم به ارزش 64 میلیارد و 800 میلیون تومان به پایان برد تا به این ترتیب شاخص صعود خبرسازی در پایان هفته داشته باشد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، نماد هلدینگ خلیج‌فارس در میان هفت نماد تاثیر‌گذارتر بازار سهام با 79.26 واحد بیشترین تاثیر را بر روند مثبت شاخص به جا گذاشت و نمادهای پارسان، کگل، تاپیکو و وغدیر دیگر نمادها با تاثیر بالا در بازار به شمار رفتند. گروه‌های خودرویی و مالی همچنان به‌عنوان برترین گروه‌های صنعتی به شمار می‌روند. همچنین در ادامه شرکت تولید محور خودرو بیشترین تقاضا و پتروشیمی فناوران برترین عرضه روزانه را به خود اختصاص دادند. این شرایط مناسب بورس در آخرین روز کاری هفته جاری در حالی اتفاق اقتاده که بر اساس تحلیل کارشناسان بازار سرمایه در یک سال گذشته با افت 19 درصدی شاخص کل از ارزش بسیاری از سهم‌های صنایع مهم کاسته شد. این افت 19 درصدی شاخص در نهایت منجر به این شد تا صف‌های فروش طولانی و بی‌سابقه در بین سهامداران تشکیل شود.

 • ناشناس
  0 | 0

  امیدوارم فقط به حرف بسنده نکنند و فقط 2-3% سود سپرده ها را کم نکنند ، چون تورم 25% کم شده و اکنون 15% شده یعنی از 40% به 15% رسیده پس سود انکی نیز باید به همین نسبت کم بشه تا تاثیر خودشو داشته باشه.
  فقط اینبار نرخهای جدید اجرایی بشه و مثل دفعات قبل نشه. و بانک مرکزی دارای اقتدار و قدرت باشه.
  انشاا... با کاهش چشمگیر سود بانکی شاهد شکوفایی اقتصاد و رونق و خروج از رکود باشیم.
  در شرایط فعلی هر فعالیت اقتصادی غیر از سپرده گذاری در بانکها و مخصوصا" موسسات مجاز و غیر مجاز ضرر میباشد.

  • ناشناس
   0 | 0

   ارزش بازارسرمایه ازیکسال ونیم پیش از۴۱۰هزارمیلیاردتومان به ۲۸۵هزارمیلیاردتومان کاهش پیداکرده که معادل ۳۰درصدزیان خالص است که بااحتساب ۲۰درصدتورم(ازدست رفتن ارزش پول سرمایه گذاری شده نسبت به زمان سرمایه گذاری)مجموع زیان سهامدارن ازسال گذشته تاکنون حداقل ۵۰درصداست نه ۱۹درصدی که سازمان بورس بادستکاری مبنای محاسبه شاخص اعلام کرده !!!

 • ناشناس
  0 | 0

  بورس نابودشد
  3600 واحد سقوط در یک روز !
  سقوط تاریخی وبی سابقه !!!!
  در ظرف چند دقیقه 15 هزار میلیارد تومان از ارزش بازار بورس دود شد و رفت هوا !!!!

ارسال نظر

عناوین بیشتر