کد خبر 77891
A

راهنمای تولید خودرو را بطور طنز بخوانید

الف - مهندسی معکوس : ابتدا یک اتومبیل خارجی را مهندسی معکوس کرده کل قطعاتش را از هم باز می کنیم . شاسی آن را که از ابتدا کارخانه اضافه گذاشته بود می بریم ذوب می کنیم و از آن برای ساخت قطعات دیگر استفاده می کنیم . سایر قطعات را از روی قطعات جدا شده می سازیم و البته کیفیت آن مهم نیست چون" آزمایش مواد" آن که از چی بوده کار سختی است و وقت تلف کنی است . کلا" کیفیت در ساخت یک خودرو هیچ تاثیری ندارد (نشون به اون نشون که الان قناری را هم رنگ بزنی جای عقاب بفروشی کسی حالیش نیست) بنابراین "کیفیت" مهم نیست . ( کیفیت خر است ) . وقتی قطعات ( همیشه خدا بدانید که هر چی ما می سازیم با مشابه خارجی اش رقابت می کند) ساخته شد همه را روی یک سفره پهن می کنیم . یکی یکی می شمریم باید تعداد قطعات عین کاتالوگ محصول اصلی باشد . اگر یک قطعه ایی آخر کار کم آوردید همان شاسی بوده که آبش کردیم رفت و اگر اضافه باشد لابد کارخانه اضافه گذاشته که شما بریزید دور.. چون " اینها" (همان استکبار جهانی) برای رد گم کنی یک چیزهایی همیشه اضافه می گذارند. ب - مونتاژ : در مرحله بعد همه قطعات را طبق کاتالوگ به هم وصل می کنید و نهایتا" چون همش به هم وصله "شاسی" هم نمی خواد. به این ترتیب تقریبا" خودروی ما حاضر است . در گام بعدی حقوق کارکنان را می دهیم .میزان جمع کل حقوق ایشان هر چی شد می شود پاداش تک تک هیئت مدیره این شرکتی که برای خودروسازی راه انداخته ایم . وقتی همه این پرداختها را انجام دادیم زنگ می زنیم به کل فامیل و چنانچه شب عیدی آنها مشکلاتی داشتند به آنها وام می دهیم . جمع کل وام ها با جمع کل حقوق و مزایا و پاداش هایی که دادیم را حساب می کنیم . حالا هر چی شد به تعداد آن دو تا نصفی خودروی تولیدی تقسیم می کنیم ...می شود بهای تمام شده هر دستگاه خودرو ! حالا نرخ تورم مثلا" فرض بفرما 23% باشد . این را اضافه می کنیم به قیمت تمام شده . آنگاه 30% هم سود می کشیم روش . 10% هزینه های متفرقه و 10% مالیات و 10% عناوین دیگر مالیات و 10% بخاطر خوش تیپی خودمان و 10% هم به عنوان کمک به صندوق صحت و سلامت ... خلاصه جمع کل اینها میشود قیمت نهایی فروش . ج - فروش: بهترین راه "انحصار"... و جلوگیری از ورود خودروی خارجی است . یک جوری "جو " بدهید که همه فکر کنند نابودی تولید شما یک چیزی است معادل "حمله داعش به عراق" ... یک جوری جو بدهید که نابودی تولید شما یعنی نابودی " اشتغال" و " اخلاق" و تمام خوبی های روزگار ... یکجوری به وارد کنندگان خودروهای خارجی فحش ناموسی بدهید و یکجوری سعی کنید گمرک آنها را به 150% یا بیشتر برسانید که حالشان برود توی قوطی ... آنگاه ... برادر من خب بفروشین دیگه ! این همه راه کار طلایی معطل چی هستین؟ (راستی خدمات طلایی پس از فروش هم یادتان نرود!).

 • ناشناس
  0 | 0

  عالی بود.البته هر سال هم چراغ خطر رو تغییر میدیم که در پیشرفت مدل ها از استکبار عقب نمونیم.

 • ایرانی اریایی
  0 | 0

  طنز نیست این واقعیت است هرچند تلخ

 • ناشناس
  0 | 0

  بسیار عالی و متین . از این بهتر نمیشود نحوه تولید خودروساز ایرانی را وصف کرد . حیف اینهمه پول که ملت بابت مونتاژ ناقص خودرو هایی میدن که به اصطلاح عنوان تولید داخلی را یدک میکشند . اگر نصف این پولها را میدادند و از خود تولیدکننده واقعی که در اروپا و سایر کشورهای مطرح صنعتی اتومبیل استاندارد و با کیفیت وارد میکردند مملکت کمتر دچار ضرر و زیان میشد .

 • دارا
  0 | 0

  من اگر جای مهندسان ایران خودرو وسایپا و....بودم بکل رشته مهندسی را برای ابد ترک میکردم که این گونه مورد تمسخر واقعی !!!؟؟؟قرار نگیرم.

ارسال نظر

عناوین بیشتر