کد خبر 77891
A

راهنمای تولید خودرو را بطور طنز بخوانید

الف - مهندسی معکوس : ابتدا یک اتومبیل خارجی را مهندسی معکوس کرده کل قطعاتش را از هم باز می کنیم . شاسی آن را که از ابتدا کارخانه اضافه گذاشته بود می بریم ذوب می کنیم و از آن برای ساخت قطعات دیگر استفاده می کنیم . سایر قطعات را از روی قطعات جدا شده می سازیم و البته کیفیت آن مهم نیست چون" آزمایش مواد" آن که از چی بوده کار سختی است و وقت تلف کنی است . کلا" کیفیت در ساخت یک خودرو هیچ تاثیری ندارد (نشون به اون نشون که الان قناری را هم رنگ بزنی جای عقاب بفروشی کسی حالیش نیست) بنابراین "کیفیت" مهم نیست . ( کیفیت خر است ) . وقتی قطعات ( همیشه خدا بدانید که هر چی ما می سازیم با مشابه خارجی اش رقابت می کند) ساخته شد همه را روی یک سفره پهن می کنیم . یکی یکی می شمریم باید تعداد قطعات عین کاتالوگ محصول اصلی باشد . اگر یک قطعه ایی آخر کار کم آوردید همان شاسی بوده که آبش کردیم رفت و اگر اضافه باشد لابد کارخانه اضافه گذاشته که شما بریزید دور.. چون " اینها" (همان استکبار جهانی) برای رد گم کنی یک چیزهایی همیشه اضافه می گذارند. ب - مونتاژ : در مرحله بعد همه قطعات را طبق کاتالوگ به هم وصل می کنید و نهایتا" چون همش به هم وصله "شاسی" هم نمی خواد. به این ترتیب تقریبا" خودروی ما حاضر است . در گام بعدی حقوق کارکنان را می دهیم .میزان جمع کل حقوق ایشان هر چی شد می شود پاداش تک تک هیئت مدیره این شرکتی که برای خودروسازی راه انداخته ایم . وقتی همه این پرداختها را انجام دادیم زنگ می زنیم به کل فامیل و چنانچه شب عیدی آنها مشکلاتی داشتند به آنها وام می دهیم . جمع کل وام ها با جمع کل حقوق و مزایا و پاداش هایی که دادیم را حساب می کنیم . حالا هر چی شد به تعداد آن دو تا نصفی خودروی تولیدی تقسیم می کنیم ...می شود بهای تمام شده هر دستگاه خودرو ! حالا نرخ تورم مثلا" فرض بفرما 23% باشد . این را اضافه می کنیم به قیمت تمام شده . آنگاه 30% هم سود می کشیم روش . 10% هزینه های متفرقه و 10% مالیات و 10% عناوین دیگر مالیات و 10% بخاطر خوش تیپی خودمان و 10% هم به عنوان کمک به صندوق صحت و سلامت ... خلاصه جمع کل اینها میشود قیمت نهایی فروش . ج - فروش: بهترین راه "انحصار"... و جلوگیری از ورود خودروی خارجی است . یک جوری "جو " بدهید که همه فکر کنند نابودی تولید شما یک چیزی است معادل "حمله داعش به عراق" ... یک جوری جو بدهید که نابودی تولید شما یعنی نابودی " اشتغال" و " اخلاق" و تمام خوبی های روزگار ... یکجوری به وارد کنندگان خودروهای خارجی فحش ناموسی بدهید و یکجوری سعی کنید گمرک آنها را به 150% یا بیشتر برسانید که حالشان برود توی قوطی ... آنگاه ... برادر من خب بفروشین دیگه ! این همه راه کار طلایی معطل چی هستین؟ (راستی خدمات طلایی پس از فروش هم یادتان نرود!).

 • ناشناس
  0 | 0

  عالی بود.البته هر سال هم چراغ خطر رو تغییر میدیم که در پیشرفت مدل ها از استکبار عقب نمونیم.

 • ایرانی اریایی
  0 | 0

  طنز نیست این واقعیت است هرچند تلخ

 • ناشناس
  0 | 0

  بسیار عالی و متین . از این بهتر نمیشود نحوه تولید خودروساز ایرانی را وصف کرد . حیف اینهمه پول که ملت بابت مونتاژ ناقص خودرو هایی میدن که به اصطلاح عنوان تولید داخلی را یدک میکشند . اگر نصف این پولها را میدادند و از خود تولیدکننده واقعی که در اروپا و سایر کشورهای مطرح صنعتی اتومبیل استاندارد و با کیفیت وارد میکردند مملکت کمتر دچار ضرر و زیان میشد .

 • دارا
  0 | 0

  من اگر جای مهندسان ایران خودرو وسایپا و....بودم بکل رشته مهندسی را برای ابد ترک میکردم که این گونه مورد تمسخر واقعی !!!؟؟؟قرار نگیرم.

ارسال نظر

عناوین بیشتر

آخرین اخبار عناوین بیشتر