کد خبر 7545
A

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ایران، بیشترین حجم شکایات خودرویی مصرف‌کنندگان ایرانی در سال گذشته را مربوط به خودروهای پژو 405 و پراید دانست.

سید محمد جعفری اظهار کرد: در سال گذشته 57.8 درصد شکایات مصرف‌کنندگان ایرانی از کیفیت خودروهای داخلی و خارجی، 25.2 درصد از سطح خدمات پس از فروش، 10.5 درصد خدمات فروش و 6.5 درصد مربوط به سوانح مانند آتش‌سوزی و واژگونی بوده است. وی با بیان اینکه در سال 1390 بیشترین حجم شکایات خودرویی مصرف‌کنندگان ایرانی مربوط به دو خودروی پژو 405 تولیدی ایران خودرو و پراید تولیدی سایپا بوده است، خاطرنشان کرد: به‌طور تفکیکی نیز در گروه صنعتی ایران خودرو محصولات پژو 405، سمند و پژو 206 و در سایپا محصولات پراید، تیبا و ریو به ترتیب بیشترین حجم شکایات مشتریان را به خود اختصاص داده‌اند. رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ایران ادامه داد: در پارس خودرو نیز بیشترین حجم شکایات مربوط به خودروی تندر90، در خودروسازی مدیران محصولات ام.وی.ام 110 و ایکس 33 (تیگو) و در بهمن مربوط به وانت مزدا بوده است. جعفری تصریح کرد: در سال گذشته 85 درصد شکایات مشتریان از طریق مراجعه مستقیم به خودروسازان و 15 درصد نیز مراجعه به دیگر مراکز و سازمان‌ها نظیر وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان استاندارد، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و مجلس بوده است.

  • خشایار
    0 | 0

    یه دفعه بگید همه از خود روهای داخلی شاکی هستند دیگه.نیاز به اسم بردن نداره .از طرفی قیمت اصل فرانسه پژو خیلی خیلی کمتر از تولید داخل است اما امنتر و بادوامتر و باکیفیت تر این البته در بیرون از مرز هاست که ارزونتر است .حالا این چند روز که یکم دلار و ارز گرون شده بازم اگر قرار باشه دو خودرو یکی ساخت داخل رو و یه خودروی ساخت فرانسه رو مثلا قرار باشه انتخاب کنم همون اصل فرانسه رو انتخاب میکنم بدون تعصب و... چون جنس تولیدی در فرانسه بهتر از تولید داخله .من نمیدونم چرا دوستان نمیتونند عین همون خودرو رو در داخل تولید بکنند؟ تحریم باعث شده ؟ قبلا که تحریم نبوده !!! اون موقع چی ؟پس معلومه دوستان در کارخانه های داخلی می دزدند و کیفیت رو پایین میاورند .در واقع خودرو ساز ها یه جورایی دزد محسوب میشند.دروغ میگم جون مادرتون بگید؟

ارسال نظر

عناوین بیشتر