کد خبر 72112
A

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به اینکه نرخ‌گذاری مسکن در نقاط مختلف کشور متفاوت است، باید مبلغ وام در نواحی مختلف کشور بر اساس یک نیازسنجی و متناسب با نرخ هر منطقه تعیین شود و پرداخت وام یکسان به ساکنان مناطق مختلف خیلی چاره‌ساز نیست.

محمدفیروزی با بیان اینکه یکی از مشکلات مردم در تامین مسکن شفاف نبودن برنامه های دولتهاست،گفت: طرح مسکن مهر سیاست دولت گذشته بود که با توجه به حجم بالایی که داشت مشکلات و مسایلی را ایجاد کرده است اما دولت‌های بعدی موظف به اجرا و تکمیل این طرح هستند.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر بسیاری از مناطقی که مسکن مهر ساخته شده است فاقد زیرساخت های لازم بوده و امکاناتی از قبیل مدرسه،کلانتری و سایر امکانات اولیه در این مناطق وجود ندارد و تقاضای مردم بر حول همین محورها است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در خصوص افزایش قیمت مسکن مهر و دریافت مبالغ اضافی از مردم، تصریح کرد: متاسفانه تکلیف مردم مشخص نیست و نمی دانند برای دریافت مسکن چه مبلغی باید پرداخت کنند و توجیهی که برای این کار وجود دارد این است که وزارت راه می گوید نیاز مالی دارد و بانک مسکن به تنهایی نمی تواند جوابگوی نیازاین حوزه باشد. فیروزی با تاکید بر اینکه باید اراده ای در دولت برای حل بلاتکلیفی مسکن مهر شکل گیرد، گفت: باید دولت برنامه هایی شفاف در خصوص تامین آینده مسکن مردم نیز ارائه کند چرا که هر چقدر زمان بگذرد نیاز در این خصوص بیشتر می شود و باید از همین حالا برای آینده برنامه ریزی کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل ازفارس، نماینده مردم نطنز در مجلس در خصوص مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار و افزایش وام مسکن مهر و بافت های فرسوده، یادآورشد: با توجه به اینکه نرخ گذاری مسکن در نقاط مختلف کشور متفاوت است،باید مبلغ وام در نواحی مختلف کشور بر اساس یک نیازسنجی و متناسب با نرخ هر منطقه ای تعیین شود و پرداخت وام یکسان به ساکنان مناطق مختلف خیلی چاره ساز نیست.

 • ناشناس
  0 | 0

  از حرف تا عمل فاصله بسیار است

  • ناشناس
   0 | 0

   از دی 92 که شاخص بورس به 90 هزارواحد رسیدتا امروز که شاخص در استانه ورود به کانال 65 هزارواحد است مجموعا 24000 واحد سقوط کرده ه که زیان حاصله با یک حساب سرانگشتی میشود 27 درصد !!!

 • ناشناس
  0 | 0

  دور گردون ، گر دو روزی بر مراده ما نرفت..
  دائما یکسان نباشد،حال دوران .. غم مخور ..

 • ناشناس
  0 | 0

  ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
  مسکن روسیاه است مثل تصویر بدون شرح تا سال 1400خداخافظ

 • ناشناس
  0 | 0

  آقای کارشناس مگر قیمت مصالح و ساخت در شهرها متفاوت است؟ وانگهی با چاق کردن تهران مشکلات حل نمی شود هیچ بلکه جمعیت تهران هم زیادتر می شود. امروزه همه کارشناس شده اند.

 • ناشناس
  0 | 0

  تقاضای فزاینده در راه است
  وزیر راه‌وشهرسازی در ادامه سخنان خود در همایش سیاست‌های توسعه مسکن، توجه کارشناسان برنامه‌ریز در حوزه اقتصاد مسکن را به «تغییر ساختار تقاضا» متمرکز کرد. براساس آمارهایی که دیروز آخوندی در گزارش تفصیلی خود ارائه کرد، مشخص می‌شود: در فاصله دست‌‌کم یک دهه آینده، اگرچه روند رشد «جمعیت»، شیب ملایم سال‌های اخیر را ادامه خواهد داد؛ اما میزان نرخ رشد جمعیت نسبت به سال‌های قبل کمتر می‌شود و در مقابل، نرخ رشد تعداد «خانوار»ها شیب تندتری می‌گیرد. پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که جمعیت کشور در حداقل یک دهه آینده، 16 درصد افزایش پیدا می‌کند؛ در حالی که تعداد خانوارها رشد 33درصدی را تجربه می‌کند. مقایسه دو نرخی که برای رشد جمعیت و رشد تعداد خانوارها در فاصله‌های سال‌های 1393 تا 1405 ازسوی جمعیت‌شناسان برآورد شده است، نشان می‌دهد: متقاضیان جدید در بازار مسکن، خانوارهایی با بُعد کم خواهند بود که براین اساس، ساخت‌وسازهای جدید باید متناسب با ویژگی‌های تازه متقاضیان باشد.
  گزارش وزیر راه‌وشهرسازی تاکید می‌کند: روند تندتر بودن نرخ رشد خانوار در مقایسه با نرخ رشد جمعیت، مربوط به سال‌های آینده نیست، بلکه در سال‌های اخیر نیز بروز کرده است. در فاصله سال‌های 75 تا 90، جمعیت کشور 25درصد افزایش پیدا کرد و از 60 میلیون نفر به 75 میلیون نفر رسید؛ در حالی که بُعد خانوار رشد منفی پیدا کرد و اعضای خانوارها از 4.8 نفر در سال75 به 3.5 نفر در سال90 رسید؛ این به آن معنی است که رشد جمعیت صرفا در افزایش حجم خانوارها تحقق پیدا نکرده، بلکه به شکل افزایش تعداد خانوار بوده است. نرخ رشد سالانه جمعیت از 1.96 در دهه70 به 1.29 درصد رسید، اما نرخ رشد خانوار صعودی بود و از 2.5 درصد به 3.89 درصد افزایش پیدا کرد. آخوندی با بیان اینکه باید نرخ رشد جمعیت از مبنای برنامه‌ریزی‌های تامین مسکن خارج شود و «نرخ رشد خانوار» ملاک عمل سیاست‌گذاران قرار بگیرد، تصریح کرد: کشوری که نرخ رشدسالانه خانوار در آن به مرز 4 درصد رسیده است، عملا با تقاضای فزاینده روبه‌رو است. به‌خصوص اینکه طبق برآوردهای جمعیتی، بُعد خانوار از 3.5 نفر کنونی باز هم کمتر می‌شود و به 3.12 نفر در سال 1405 خواهد رسید که این با توجه به تداوم افزایش جمعیت، به معنای رشد بیشتر تعداد خانوارها از 21 میلیون کنونی به 28میلیون خانوار در آن سال خواهد بود.
  پیش‌بینی شده است در فاصله 12 سال آینده، جمعیت کشور 16درصد افزایش پیدا می‌کند و از 75 میلیون نفر کنونی به 87میلیون نفر می‌رسد؛ اما نرخ رشد خانوارها حدود 33درصد خواهد بود.

  کد مطلب: 70940
  تاریخ انتشار: دوشنبه، 8 دی 1393 ساعت 08:34
  محمد پژمان در حاشیه افتتاح مسکن ویژه تهرانسر گفت: رکود به‌وجود آ‌مده در بازار مسکن تا به امروز خودش را نشان نداده اما با جوی که بین تولیدکنندگان وجود دارد می‌تواند به‌صورت یک شوک قیمتی در سال آینده بروز کند.
  صفحه نخست » اقتصادی
  دلاردولتی تا پایان سال به3 هزارتومان می‌رسد
  کد خبر: 39387
  تعداد نظراات? 1ظر
  7:41-تاریخ انتشار08دی1393
  دکتراحمد مجتهد رییس سابق «پژوهشکده پولی و بانکی» بانک‌مرکزی در گفت‌وگوی مشروح با «شرق» پیش‌بینی من این است که تا سال آینده بانک مرکزی قیمت دلار مبادله‌ای را به حدود دوهزارو800 تا سه‌هزارتومان برساند .
  71081کد مطلب
  تاریخ انتشار: سه‌شنبه، 9 دی 1393 ساعت 09:19
  به گفته رئیس پارلمان محلی پایتخت، رکودی که امسال از ناحیه افت حجم ساخت‌وسازهای مسکونی، در بازار مسکن به‌وجود آمد در سال 94 نیز ادامه می‌یابد و روند کاهشی تعداد مجوزهای ساختمانی فعلا ادامه خواهد داشت. پیش‌بینی رئیس شورای شهر تهران در مورد ادامه روند رکود ساخت وساز بابت کاهش تعداد پروانه‌های ساختمانی است. به گزارش دنیای اقتصاد، در نیمه اول امسال تیراژ ساخت‌وساز در تهران 48درصد کاهش یافت و باعث شد درآمد ناپایدار شهرداری نیز از محل عوارض ساخت آسیب ببیند

 • ناشناس
  0 | 0

  قصد از افزایش وام مسکن افزایش قیمت خرید مردم است نه افزایش قیمت خانه ! این آقا با این تفکر غلط فکر می کند افزایش وام باید موجب افزایش قیمت خانه شود!

 • ناشناس
  0 | 0

  موجب تبعیض می شود راه حل درستی نیست

 • ناشناس
  0 | 0

  چرا ؟ مگه قیمت ساخت در تهران با دیگر شهرها فرق داره؟ چرا ناحق می گویید

 • ناشناس
  0 | 0

  نظریه اشتباهی است باعث افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ ( کانشهرها) می شود

 • ناشناس
  0 | 0

  قیمت ها و نمودارها
  طلا،انواع ارز،بورس،نفت،دوربین عکاسی،موبایل،خودرو
  اخبار داغ
  جمعه 19 دی : نبض‌ بازارهای‌ ایران‌ و جهان
  ابلاغ دستورفیلترینگ شبکه‌های‌ اجتماعی
  قیمت نفت امروز صعودی شد
  مظنه آپارتمان دوخوابه در تهران؟ +جدول
  با 30میلیون‌تومان چه ماشینی بخریم؟ +جدول
  کد مطلب: 72122
  تاریخ انتشار: جمعه، 19 دی 1393 ساعت 09:38
  نسخه چاپی
  ارسال به دوستان
  بیت‌الله ستاریان گفت:
  پیش‌بینی جهش قیمت مسکن در سال 94

  عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه نباید به سادگی از کنار کاهش آمارهای ساخت‌وساز در کشور عبور کرد، گفت: اگر وضعیت ساخت و ساز به همین شکل با افت همراه باشد جهش قیمت مسکن در سال ۹۴ قطعی است.

  بیت‌الله ستاریان در پاسخ به این سئوال که آیا کاهش آمار ساخت و ساز در کشور می‌تواند در سال 94 قیمت مسکن را تحت تأثیر قرار دهد، گفت: دولت‌ها در گذشته همواره تعمداً‌ رکورد بخش مسکن را ایجاد می‌کنند تا از لحاظ تبلیغات و ارائه آمار مناسب اعلام کنند که قیمت مسکن را ثابت نگه داشته‌اند که اتفاقاً این موضوع ضرر و زیان‌های زیادی را به اقتصاد کشور وارد می کند.

  وی با تأکید بر اینکه نگه داشتن تعمدی رکود مسکن موجب کوچ سرمایه از بخش مسکن می‌شود، افزود: همواره سرمایه‌های خرد و کوچک هستند که وارد بخش مسکن می‌شوند و وقتی که رکود رخ می‌دهد سرمایه‌های خرد و تولیدکنندگان کوچک از این بازار فرار کرده و کوچ می‌کنند و همین می‌شود که می‌بینیم مرکز آمار اعلام می‌کند ساخت و ساز 50 درصد کاهش یافته است.

  ستاریان خاطرنشان کرد: وقتی که سرمایه‌ها از بازار مسکن خارج می‌شوند و آمار ساخت و ساز کاهش می‌یابد نیاز و تقاضای انباشته مسکن افزایش می‌یابد.

  عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه با وضعیت به وجود آمده حداقل سالانه نیازمند تولید یک میلیون واحد مسکونی هستیم، گفت: در مقایسه‌ای که مرکز آمار انجام داده است تولید مسکن در سال‌ جاری نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش یافته است اما اگر همین آمارها نسبت به سال 91 مقایسه می‌شد کاهش تولید مسکن به بیش از 90 درصد می‌رسید.

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، ستاریان افزود:‌دولت‌ها همواره در یک دوره بازار مسکن را در رکود فرو می‌برند تا فرصت برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری داشته باشند.

  جهش 145 درصدی قیمت مسکن بعد از جشن تساوی خانوار و مسکن

  وی ادامه داد: در سال 90 وقتی دولت به خاطر رکودی که در بازار مسکن ایجاد کرد، جشن تساوی خانوار و مسکن را گرفت دیدیم که در سال 91 قیمت مسکن 145 درصد رشد کرد.

  ستاریان با اشاره به اینکه اگر وضعیت عادی تولید مسکن را داشتیم باز هم چند میلیون کسری واحد مسکونی داریم، تصریح کرد: اگر با این وضعیت تولید مسکن ادامه یابد و وارد رونق نشویم بازار مسکن به شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

  وی افزود: دولت نباید فریب رکود بازار مسکن را بخورد و تصور کند اگر تولید مسکن کاهش یابد بازار مسکن از رکود خارج و خرید و فروش رونق می‌گیرد، همانند سال 91 در سال 94 هم باید شاهد جهش قیمت مسکن باشیم.

  بر اساس آخرین مرکز آمار ایران که از اطلاعات پروانه‎های ساختمانی صادر شده از سوی شهرداری کشور در بهار 1393 اطلاع می‎دهد، در بهار سال 1393 تعداد 34هزار و 237 پروانه ساختمانی از سوی شهرداری‌های کشور صادر شده که به نسبت فصل گذشته حدود 45.5 درصد و به نسبت فصل مشابه سال گذشته حدود 38.4 درصد کاهش داشته است. از کل پروانه‌های صادر شده 3 هزار و 302 پروانه (9.6 درصد) مربوط به افزایش بنا و 30 هزار و 935 پروانه (90.4 درصد) مربوط با احداث ساختمان بوده است که پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان نسبت به فصل گذشته حدود 46.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 40.3 درصد کاهش داشته است.

  بر اساس این آمار تعداد واحد مسکونی پیش بینی شده در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان در بهار سال 1393 بالغ بر 100 هزار و 219 واحد بوده که نسبت به فصل گذشته حدود 45.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 48.2 درصد کاهش داشته است.

  همچنین براساس آخرین آمار مرکز آمار ایران تعداد 3 هزار و 522 پروانه ساختمانی توسط شهرداری تهران صادر شده است که نسبت به فصل گذشته حدود 2.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 50.5 درصد کاهش داشته است.

  این تعداد پروانه حدود 10.3 درصد از کل پروانه های ساختمانی کشور را تشکیل می‌دهند. از پروانه‎های صادر شده در شهر تهران 19 پروانه (5 درصد) مربوط به افزایش بنا و 3 هزار و 503 پروانه (99.5 درصد) مربوط به احداث ساختمان بوده است که پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان نسبت به فصل گذشته حدود 2.8 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 50.6 درصد کاهش داشته است

 • ناشناس
  0 | 0

  تاثیر کاهش قیمت نفت - نیروگاهی که برق تولید میکندخوراکش مازوت است که شدیدا" قیمتش کاهش یافته حال اگر قیمت برق ثابت بماند طبیعتا سود آوری بیشتری خواهد داشت-کارخانه سیمان هزینه اصلی اش مصرف گاز است که شدیدا قیمتش کاهش یافته که طبیعتا حتی اگر قیمت را ثابت نگه دارند سوداوری خوبی خواهند داشت- کارخانه فولاد هم همانند کارخانه سیمان می باشد هزینه اصلی آن برق و گاز می باشد که باعث میشود قیمت تمام شده اش کاهش یابد -طبیعتا با کاهش قیمت نفت هزینه حمل ونقل برون مرزی نیز کاهش خواهد یافت و باعث سود آوری بیشتر شرکتهای صادر کننده خواهد بود.- معضلی که اکنون در جهان با کاهش قیمت نفت روبرو شده است تورم منفی میباشد چرا که با توجه به تورم منفی و کاهش هزینه ها خریداران کمتر رغبت به خرید خواهند کرد و منتطر کمتر شدن قیمت ها خواهند بود واین باعث رکود اقتصادی خواهد شد.

  • ناشناس
   0 | 0

   بیت‌الله ستاریان گفت:
   پیش‌بینی جهش قیمت مسکن در سال 94

   عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه نباید به سادگی از کنار کاهش آمارهای ساخت‌وساز در کشور عبور کرد، گفت: اگر وضعیت ساخت و ساز به همین شکل با افت همراه باشد جهش قیمت مسکن در سال ۹۴ قطعی است.

   بیت‌الله ستاریان در پاسخ به این سئوال که آیا کاهش آمار ساخت و ساز در کشور می‌تواند در سال 94 قیمت مسکن را تحت تأثیر قرار دهد، گفت: دولت‌ها در گذشته همواره تعمداً‌ رکورد بخش مسکن را ایجاد می‌کنند تا از لحاظ تبلیغات و ارائه آمار مناسب اعلام کنند که قیمت مسکن را ثابت نگه داشته‌اند که اتفاقاً این موضوع ضرر و زیان‌های زیادی را به اقتصاد کشور وارد می کند.

   وی با تأکید بر اینکه نگه داشتن تعمدی رکود مسکن موجب کوچ سرمایه از بخش مسکن می‌شود، افزود: همواره سرمایه‌های خرد و کوچک هستند که وارد بخش مسکن می‌شوند و وقتی که رکود رخ می‌دهد سرمایه‌های خرد و تولیدکنندگان کوچک از این بازار فرار کرده و کوچ می‌کنند و همین می‌شود که می‌بینیم مرکز آمار اعلام می‌کند ساخت و ساز 50 درصد کاهش یافته است.

   ستاریان خاطرنشان کرد: وقتی که سرمایه‌ها از بازار مسکن خارج می‌شوند و آمار ساخت و ساز کاهش می‌یابد نیاز و تقاضای انباشته مسکن افزایش می‌یابد.

   عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه با وضعیت به وجود آمده حداقل سالانه نیازمند تولید یک میلیون واحد مسکونی هستیم، گفت: در مقایسه‌ای که مرکز آمار انجام داده است تولید مسکن در سال‌ جاری نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش یافته است اما اگر همین آمارها نسبت به سال 91 مقایسه می‌شد کاهش تولید مسکن به بیش از 90 درصد می‌رسید.

   به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، ستاریان افزود:‌دولت‌ها همواره در یک دوره بازار مسکن را در رکود فرو می‌برند تا فرصت برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری داشته باشند.

   جهش 145 درصدی قیمت مسکن بعد از جشن تساوی خانوار و مسکن

   وی ادامه داد: در سال 90 وقتی دولت به خاطر رکودی که در بازار مسکن ایجاد کرد، جشن تساوی خانوار و مسکن را گرفت دیدیم که در سال 91 قیمت مسکن 145 درصد رشد کرد.

   ستاریان با اشاره به اینکه اگر وضعیت عادی تولید مسکن را داشتیم باز هم چند میلیون کسری واحد مسکونی داریم، تصریح کرد: اگر با این وضعیت تولید مسکن ادامه یابد و وارد رونق نشویم بازار مسکن به شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

   وی افزود: دولت نباید فریب رکود بازار مسکن را بخورد و تصور کند اگر تولید مسکن کاهش یابد بازار مسکن از رکود خارج و خرید و فروش رونق می‌گیرد، همانند سال 91 در سال 94 هم باید شاهد جهش قیمت مسکن باشیم.

   بر اساس آخرین مرکز آمار ایران که از اطلاعات پروانه‎های ساختمانی صادر شده از سوی شهرداری کشور در بهار 1393 اطلاع می‎دهد، در بهار سال 1393 تعداد 34هزار و 237 پروانه ساختمانی از سوی شهرداری‌های کشور صادر شده که به نسبت فصل گذشته حدود 45.5 درصد و به نسبت فصل مشابه سال گذشته حدود 38.4 درصد کاهش داشته است. از کل پروانه‌های صادر شده 3 هزار و 302 پروانه (9.6 درصد) مربوط به افزایش بنا و 30 هزار و 935 پروانه (90.4 درصد) مربوط با احداث ساختمان بوده است که پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان نسبت به فصل گذشته حدود 46.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 40.3 درصد کاهش داشته است.

   بر اساس این آمار تعداد واحد مسکونی پیش بینی شده در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان در بهار سال 1393 بالغ بر 100 هزار و 219 واحد بوده که نسبت به فصل گذشته حدود 45.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 48.2 درصد کاهش داشته است.

   همچنین براساس آخرین آمار مرکز آمار ایران تعداد 3 هزار و 522 پروانه ساختمانی توسط شهرداری تهران صادر شده است که نسبت به فصل گذشته حدود 2.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 50.5 درصد کاهش داشته است.

   این تعداد پروانه حدود 10.3 درصد از کل پروانه های ساختمانی کشور را تشکیل می‌دهند. از پروانه‎های صادر شده در شهر تهران 19 پروانه (5 درصد) مربوط به افزایش بنا و 3 هزار و 503 پروانه (99.5 درصد) مربوط به احداث ساختمان بوده است که پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان نسبت به فصل گذشته حدود 2.8 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 50.6 درصد کاهش داشته است

 • ناشناس
  0 | 0

  در چند روز گذشته، برخی کارشناسان نظرات قابل‌تاملی درباره نحوه تاثیرگذاری رکود عرضه مسکن، عنوان کردند و مثلا گفته‌اند «افت ساخت‌وساز در سال93 باعث جهش قیمت مسکن در سال94 خواهد شد»! این افراد برای اثبات ادعای خود حتی آمار غلط داده و اعلام کرده‌اند «بعد از رکود سال90، قیمت مسکن در سال91 با افزایش حدود 140درصدی روبه‌رو شد»! به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، هر دو دسته این اظهارنظرات غلط و غیرواقعی است؛ اول اینکه، از آنجا که ساخت‌وساز پروسه 2ساله دارد، در نتیجه کاهش آن در سال‌جاری، اثر خود را در سال95 می‌گذارد. دوم اینکه؛ سال90 نه تنها رکود نبود که سال اول رونق بعد از رکود88 بود طوری‌که قیمت مسکن، 14درصد و ساخت‌وساز 53درصد رشد کرد. از طرفی، طبق گزارش‌های رسمی مرکز آمار و دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه‌وشهرسازی، در سال91 متوسط قیمت مسکن در تهران 50درصد افزایش پیدا کرد نه 140 درصد

  Read more: http://www.donya-e-eqtesad.com/news/852491/#ixzz3OO7FSNK9

 • کارمند آژانس مسکن
  0 | 0

  قابل توجه تمام دست اند کاران محترم/ وکارشناسان بزرگ وکوچک/ اقتصاد /مسکن وهمه بزرگان پیش کسوت در کار ملک!!!! من یه فرد کم سواد وکارمند نسبتا" بزرگی هستم وبنا به طبیعت کارم با خریداران وفروشندهای زیادی ارتباط دارم علت اصلی عدم معاملات ملک را در مطالب عنوانی ذیل دیدم میخوام اینو عرض کنم آقایان محترم یک اصل همیشه در پیشگوییهای وتحلیلهای قیمت مسکن همیشه فراموش شده است واین در نظر نگرفتن سطح در آمدهای آحاد مردم وکاذب بودن قیمتهای کنونیست که علت اصلی رکود وتورم در بخش مسکن میباشد و دنبال مورد دومی نباشید تا این اصل ریشه کن نشود رکود سالیان سال ادامه خواهد داشت مطمئنا"باتوجه به بهره های سنگین واقساط وام و افزایش مبلغ وام مسکن هم مسکنی برای درمان کوتاه مدت میباشد خریدار از پس آن نیز نخواهد آمد و مهمتر اینکه با حرف وتوصیه فلان دلال و دانشگاهی واستاد اقتصاد وچنین چنان رونق در بخش مسکن بوجود نخواهد آمد باز گشودن گره تا حدودی در عدم فایل قیمتهای پیشنهادهای خارج از عرف وگران ///// آگاهی دادن واطلاع رسانی به خریدار از قیمت واقعی ملک ومنطقه////ومهمتر آگاه کردن مالک از وضعیت بحرانی تر زمان آینده در صورت عدم فروش ملک وطمعکاری وتوهمات احتمالی از تبلیغات بی دلیل گرانی آینده ///// ترقیب و تشویق خریدار به فروش واطمینان دادن به آنان باز گوئی واقعیتها بجهت عدم گرانی مجدد در حال وآتیه////// وووو.... خواهد بود.. لذا باتوجه به سیاستهای کلی ومالی دولت محترم بعید بنظر میرسد گرانی مسکن ادامه دار باشد

ارسال نظر

عناوین بیشتر