کد خبر 72076
A
گزارش‌میدانی اقتصادآنلاین از نرخ اجاره بهای املاک پایتخت

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت رهن آپارتمان دو خوابه در تهران است. بنابر عرف بازار، در ازای کم کردن یک میلیون تومان از ودیعه، 30 هزار تومان به اجاره بهای ماهیانه اضافه می شود:

 • ناشناس
  0 | 0

  ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
  مسکن روسیاه است مثل تصویر بدون شرح تا سال 1400خداخافظ

 • ناشناس
  0 | 0

  قیمت ها و نمودارها
  طلا،انواع ارز،بورس،نفت،دوربین عکاسی،موبایل،خودرو
  اخبار داغ
  جمعه 19 دی : نبض‌ بازارهای‌ ایران‌ و جهان
  ابلاغ دستورفیلترینگ شبکه‌های‌ اجتماعی
  قیمت نفت امروز صعودی شد
  مظنه آپارتمان دوخوابه در تهران؟ +جدول
  با 30میلیون‌تومان چه ماشینی بخریم؟ +جدول
  کد مطلب: 72122
  تاریخ انتشار: جمعه، 19 دی 1393 ساعت 09:38
  نسخه چاپی
  ارسال به دوستان
  بیت‌الله ستاریان گفت:
  پیش‌بینی جهش قیمت مسکن در سال 94

  عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه نباید به سادگی از کنار کاهش آمارهای ساخت‌وساز در کشور عبور کرد، گفت: اگر وضعیت ساخت و ساز به همین شکل با افت همراه باشد جهش قیمت مسکن در سال ۹۴ قطعی است.

  بیت‌الله ستاریان در پاسخ به این سئوال که آیا کاهش آمار ساخت و ساز در کشور می‌تواند در سال 94 قیمت مسکن را تحت تأثیر قرار دهد، گفت: دولت‌ها در گذشته همواره تعمداً‌ رکورد بخش مسکن را ایجاد می‌کنند تا از لحاظ تبلیغات و ارائه آمار مناسب اعلام کنند که قیمت مسکن را ثابت نگه داشته‌اند که اتفاقاً این موضوع ضرر و زیان‌های زیادی را به اقتصاد کشور وارد می کند.

  وی با تأکید بر اینکه نگه داشتن تعمدی رکود مسکن موجب کوچ سرمایه از بخش مسکن می‌شود، افزود: همواره سرمایه‌های خرد و کوچک هستند که وارد بخش مسکن می‌شوند و وقتی که رکود رخ می‌دهد سرمایه‌های خرد و تولیدکنندگان کوچک از این بازار فرار کرده و کوچ می‌کنند و همین می‌شود که می‌بینیم مرکز آمار اعلام می‌کند ساخت و ساز 50 درصد کاهش یافته است.

  ستاریان خاطرنشان کرد: وقتی که سرمایه‌ها از بازار مسکن خارج می‌شوند و آمار ساخت و ساز کاهش می‌یابد نیاز و تقاضای انباشته مسکن افزایش می‌یابد.

  عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه با وضعیت به وجود آمده حداقل سالانه نیازمند تولید یک میلیون واحد مسکونی هستیم، گفت: در مقایسه‌ای که مرکز آمار انجام داده است تولید مسکن در سال‌ جاری نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش یافته است اما اگر همین آمارها نسبت به سال 91 مقایسه می‌شد کاهش تولید مسکن به بیش از 90 درصد می‌رسید.

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، ستاریان افزود:‌دولت‌ها همواره در یک دوره بازار مسکن را در رکود فرو می‌برند تا فرصت برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری داشته باشند.

  جهش 145 درصدی قیمت مسکن بعد از جشن تساوی خانوار و مسکن

  وی ادامه داد: در سال 90 وقتی دولت به خاطر رکودی که در بازار مسکن ایجاد کرد، جشن تساوی خانوار و مسکن را گرفت دیدیم که در سال 91 قیمت مسکن 145 درصد رشد کرد.

  ستاریان با اشاره به اینکه اگر وضعیت عادی تولید مسکن را داشتیم باز هم چند میلیون کسری واحد مسکونی داریم، تصریح کرد: اگر با این وضعیت تولید مسکن ادامه یابد و وارد رونق نشویم بازار مسکن به شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

  وی افزود: دولت نباید فریب رکود بازار مسکن را بخورد و تصور کند اگر تولید مسکن کاهش یابد بازار مسکن از رکود خارج و خرید و فروش رونق می‌گیرد، همانند سال 91 در سال 94 هم باید شاهد جهش قیمت مسکن باشیم.

  بر اساس آخرین مرکز آمار ایران که از اطلاعات پروانه‎های ساختمانی صادر شده از سوی شهرداری کشور در بهار 1393 اطلاع می‎دهد، در بهار سال 1393 تعداد 34هزار و 237 پروانه ساختمانی از سوی شهرداری‌های کشور صادر شده که به نسبت فصل گذشته حدود 45.5 درصد و به نسبت فصل مشابه سال گذشته حدود 38.4 درصد کاهش داشته است. از کل پروانه‌های صادر شده 3 هزار و 302 پروانه (9.6 درصد) مربوط به افزایش بنا و 30 هزار و 935 پروانه (90.4 درصد) مربوط با احداث ساختمان بوده است که پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان نسبت به فصل گذشته حدود 46.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 40.3 درصد کاهش داشته است.

  بر اساس این آمار تعداد واحد مسکونی پیش بینی شده در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان در بهار سال 1393 بالغ بر 100 هزار و 219 واحد بوده که نسبت به فصل گذشته حدود 45.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 48.2 درصد کاهش داشته است.

  همچنین براساس آخرین آمار مرکز آمار ایران تعداد 3 هزار و 522 پروانه ساختمانی توسط شهرداری تهران صادر شده است که نسبت به فصل گذشته حدود 2.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 50.5 درصد کاهش داشته است.

  این تعداد پروانه حدود 10.3 درصد از کل پروانه های ساختمانی کشور را تشکیل می‌دهند. از پروانه‎های صادر شده در شهر تهران 19 پروانه (5 درصد) مربوط به افزایش بنا و 3 هزار و 503 پروانه (99.5 درصد) مربوط به احداث ساختمان بوده است که پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان نسبت به فصل گذشته حدود 2.8 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 50.6 درصد کاهش داشته است

 • ناشناس
  0 | 0

  تاثیر کاهش قیمت نفت - نیروگاهی که برق تولید میکندخوراکش مازوت است که شدیدا" قیمتش کاهش یافته حال اگر قیمت برق ثابت بماند طبیعتا سود آوری بیشتری خواهد داشت-کارخانه سیمان هزینه اصلی اش مصرف گاز است که شدیدا قیمتش کاهش یافته که طبیعتا حتی اگر قیمت را ثابت نگه دارند سوداوری خوبی خواهند داشت- کارخانه فولاد هم همانند کارخانه سیمان می باشد هزینه اصلی آن برق و گاز می باشد که باعث میشود قیمت تمام شده اش کاهش یابد -طبیعتا با کاهش قیمت نفت هزینه حمل ونقل برون مرزی نیز کاهش خواهد یافت و باعث سود آوری بیشتر شرکتهای صادر کننده خواهد بود.- معضلی که اکنون در جهان با کاهش قیمت نفت روبرو شده است تورم منفی میباشد چرا که با توجه به تورم منفی و کاهش هزینه ها خریداران کمتر رغبت به خرید خواهند کرد و منتطر کمتر شدن قیمت ها خواهند بود واین باعث رکود اقتصادی خواهد شد.

 • ناشناس
  0 | 0

  چراقیمتها هرروزبالا میروند .حقوقهای کارمندان هیچ رشدی نمی کند .این وصعییت تاکی.مردم چه کارباید بکنند هیچ مسعولی هست.؟

 • کارمند آژانس مسکن
  0 | 0

  قابل توجه تمام دست اند کاران محترم/ وکارشناسان بزرگ وکوچک/ اقتصاد /مسکن وهمه بزرگان پیش کسوت در کار ملک!!!! من یه فرد کم سواد وکارمند نسبتا" بزرگی هستم وبنا به طبیعت کارم با خریداران وفروشندهای زیادی ارتباط دارم علت اصلی عدم معاملات ملک را در مطالب عنوانی ذیل دیدم میخوام اینو عرض کنم آقایان محترم یک اصل همیشه در پیشگوییهای وتحلیلهای قیمت مسکن همیشه فراموش شده است واین در نظر نگرفتن سطح در آمدهای آحاد مردم وکاذب بودن قیمتهای کنونیست که علت اصلی رکود وتورم در بخش مسکن میباشد و دنبال مورد دومی نباشید تا این اصل ریشه کن نشود رکود سالیان سال ادامه خواهد داشت مطمئنا"باتوجه به بهره های سنگین واقساط وام و افزایش مبلغ وام مسکن هم مسکنی برای درمان کوتاه مدت میباشد خریدار از پس آن نیز نخواهد آمد و مهمتر اینکه با حرف وتوصیه فلان دلال و دانشگاهی واستاد اقتصاد وچنین چنان رونق در بخش مسکن بوجود نخواهد آمد باز گشودن گره تا حدودی در عدم فایل قیمتهای پیشنهادهای خارج از عرف وگران ///// آگاهی دادن واطلاع رسانی به خریدار از قیمت واقعی ملک ومنطقه////ومهمتر آگاه کردن مالک از وضعیت بحرانی تر زمان آینده در صورت عدم فروش ملک وطمعکاری وتوهمات احتمالی از تبلیغات بی دلیل گرانی آینده ///// ترقیب و تشویق خریدار به فروش واطمینان دادن به آنان باز گوئی واقعیتها بجهت عدم گرانی مجدد در حال وآتیه////// وووو.... خواهد بود.. لذا باتوجه به سیاستهای کلی ومالی دولت محترم بعید بنظر میرسد گرانی مسکن ادامه دار باشد

ارسال نظر

عناوین بیشتر