کد خبر 72069
A
در پی حمله به دفتر مجله شارلی ابدو

رئیس‌جمهوری فرانسه پس از حمله تروریستی به دفتر مجله طنز شارلی ابدو که در آن 12 تن کشته شدند، امروز (پنج‌شنبه) را عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش رویترز، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در سخنرانی تلویزیونی گفت، پرچم‌ها به مدت سه روز در سراسر این کشور نیمه افراشته خواهند بود. در پنجاه سال اخیر این پنجمین بار است که در فرانسه عزای عمومی اعلام می‌شود. اولاند گفت: از آنجایی که هزاران فرانسوی به خیابان‌های پاریس آمده‌اند اتحاد فرانسه بهترین سلاح این کشور خواهد بود. وی افزود: هیچ چیز نمی‌تواند بین ما تفرقه بیندازد و هیچ چیز نباید ما را از یکدیگر جدا کند. آزادی همیشه قوی تر از بربریت بوده است. اولاند همچنین اخبار منتشر شده درباره شجاعت کارکنان دفتر مجله شارلی ابدو را تحسین کرد. وی افزود: ما به دفاع از پیام آزادی کشورمان ادامه خواهیم داد. در حمله مسلحانه روز چهارشنبه به دفتر مجله طنز شارلی ابدو در پاریس 12 تن کشته شدند. پس از این حمله در فرانسه بالاترین سطح هشدار امنیتی اعلام شد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در همین حال، رسانه‌های فرانسه در اقدامی مشترک به قربانیان حمله به دفتر این نشریه ادای احترام کردند.

  • ناشناس
    0 | 0

    دنیا هرجی میکشه ار این ملخ خورا میکشه

  • ناشناس
    0 | 0

    اگه اینجوریه توی ایران باید هر روز عزای عمومی باشه اخه هر روز بیشتر از ده دوازده نفر توی تصادفات جاده ای کشته میشن .البته ما ایرانیا فکر کنم جزو آدما حساب نمیشیم یا خودمون نمیخایم بشیم

ارسال نظر

عناوین بیشتر