کد خبر 72048
A
گزارش‌میدانی اقتصادآنلاین از نرخ خریدوفروش املاک پایتخت

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت آپارتمان دو خوابه در مناطق مختلف شهری تهران است:

 • مدافع منافع مالکین مسکن
  0 | 0

  مطابق آمار زیر (میانگین قیمت یک متر آپارتمان نوساز در تهران)که درپایان هرماه توسط یکی از سایتهای معتبر وتخصصی مسکن ارائه وقابل مشاهده میباشد ، روند کلی قیمتها در 9 ماه سال 93 صعودی بوده است :
  فروردین 5.59 میلیون تومان
  اردیبهشت 5.64
  خرداد 5.85
  تیر 6.20
  مرداد 6.32
  شهریور 6.38
  مهر 6.13
  آبان 6.23
  آذر 6.37
  همانگونه ملاحظه میفرمائید میانگین قیمت مسکن در تهران از ابتدای سال 1393 تا پایان آذر 13.95درصد افزایش داشته است(علی رغم کاهش ناچیز در مهرماه ، روند قیمتها در آبان و آذر مجددا صعودی شده است درحالیکه بطور معمول در این فصل از سال قیمتها باید نزولی باشند) .
  برای روشن شدن اذهان و آگاهی مالکین عزیز از روند واقعی قیمتها و گمراه نشدن بوسیله برخی آمارهای دستکاری شده ، اطلاع رسانی در این خصوص بصورت ماهانه ادامه خواهد داشت

  • ناشناس
   0 | 0

   ای آدم نادان و دلال تازه کار ونامحترم تو الان 4ماهی این نظر رو گذاشتی مخ ملت را خوردی ونظرت نخ نما هم شده حالا میگی ماهانه هم اطلاع رسانی میکنی ... خودتو به روانپزشک نشون بده

  • ناشناس
   0 | 0

   باز هم توهم زدی ای دلال خدانشناس

  • ناشناس
   0 | 0

   برای اینکه از توهمات درونی افزایش قیمت رهایی یا بند ... واز این رویای همیشگی خلاص شوند. همین الان یه آگهی بانصف قیمت پیشنهادی بزارند در روز نامه یا سایتهای کثیر الانتشار اگر اگر چنانچه مشتر ی پیدا شد ملکیت در دست شماست ونفروشید .... اما بااین کار هم به بازار شکست خورده ورکود نزولی واقف خواهید بود وهم اینکه حقیقتی که مدتهاست از ان رنج میبرید وگریزان از سقوط قیمتها هستید پی خواهید برد و به قیمت قابل فروش وواقعی ملک خود خواهید رسید موفق وموید باشید

  • ناشناس
   0 | 0

   دیگه حالم از این نظر تکراریت بهم میخوره اینو خیلی جدی میگم نه بورسی هستم ونه مسکنی ونه خودروئی این قیمتها چرندیات وپرت وپلائی بیش نیست

  • ناشناس
   0 | 0

   قیمت ها و نمودارها
   طلا،انواع ارز،بورس،نفت،دوربین عکاسی،موبایل،خودرو
   اخبار داغ
   جمعه 19 دی : نبض‌ بازارهای‌ ایران‌ و جهان
   ابلاغ دستورفیلترینگ شبکه‌های‌ اجتماعی
   قیمت نفت امروز صعودی شد
   مظنه آپارتمان دوخوابه در تهران؟ +جدول
   با 30میلیون‌تومان چه ماشینی بخریم؟ +جدول
   کد مطلب: 72122
   تاریخ انتشار: جمعه، 19 دی 1393 ساعت 09:38
   نسخه چاپی
   ارسال به دوستان
   بیت‌الله ستاریان گفت:
   پیش‌بینی جهش قیمت مسکن در سال 94

   عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه نباید به سادگی از کنار کاهش آمارهای ساخت‌وساز در کشور عبور کرد، گفت: اگر وضعیت ساخت و ساز به همین شکل با افت همراه باشد جهش قیمت مسکن در سال ۹۴ قطعی است.

   بیت‌الله ستاریان در پاسخ به این سئوال که آیا کاهش آمار ساخت و ساز در کشور می‌تواند در سال 94 قیمت مسکن را تحت تأثیر قرار دهد، گفت: دولت‌ها در گذشته همواره تعمداً‌ رکورد بخش مسکن را ایجاد می‌کنند تا از لحاظ تبلیغات و ارائه آمار مناسب اعلام کنند که قیمت مسکن را ثابت نگه داشته‌اند که اتفاقاً این موضوع ضرر و زیان‌های زیادی را به اقتصاد کشور وارد می کند.

   وی با تأکید بر اینکه نگه داشتن تعمدی رکود مسکن موجب کوچ سرمایه از بخش مسکن می‌شود، افزود: همواره سرمایه‌های خرد و کوچک هستند که وارد بخش مسکن می‌شوند و وقتی که رکود رخ می‌دهد سرمایه‌های خرد و تولیدکنندگان کوچک از این بازار فرار کرده و کوچ می‌کنند و همین می‌شود که می‌بینیم مرکز آمار اعلام می‌کند ساخت و ساز 50 درصد کاهش یافته است.

   ستاریان خاطرنشان کرد: وقتی که سرمایه‌ها از بازار مسکن خارج می‌شوند و آمار ساخت و ساز کاهش می‌یابد نیاز و تقاضای انباشته مسکن افزایش می‌یابد.

   عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه با وضعیت به وجود آمده حداقل سالانه نیازمند تولید یک میلیون واحد مسکونی هستیم، گفت: در مقایسه‌ای که مرکز آمار انجام داده است تولید مسکن در سال‌ جاری نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش یافته است اما اگر همین آمارها نسبت به سال 91 مقایسه می‌شد کاهش تولید مسکن به بیش از 90 درصد می‌رسید.

   به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، ستاریان افزود:‌دولت‌ها همواره در یک دوره بازار مسکن را در رکود فرو می‌برند تا فرصت برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری داشته باشند.

   جهش 145 درصدی قیمت مسکن بعد از جشن تساوی خانوار و مسکن

   وی ادامه داد: در سال 90 وقتی دولت به خاطر رکودی که در بازار مسکن ایجاد کرد، جشن تساوی خانوار و مسکن را گرفت دیدیم که در سال 91 قیمت مسکن 145 درصد رشد کرد.

   ستاریان با اشاره به اینکه اگر وضعیت عادی تولید مسکن را داشتیم باز هم چند میلیون کسری واحد مسکونی داریم، تصریح کرد: اگر با این وضعیت تولید مسکن ادامه یابد و وارد رونق نشویم بازار مسکن به شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

   وی افزود: دولت نباید فریب رکود بازار مسکن را بخورد و تصور کند اگر تولید مسکن کاهش یابد بازار مسکن از رکود خارج و خرید و فروش رونق می‌گیرد، همانند سال 91 در سال 94 هم باید شاهد جهش قیمت مسکن باشیم.

   بر اساس آخرین مرکز آمار ایران که از اطلاعات پروانه‎های ساختمانی صادر شده از سوی شهرداری کشور در بهار 1393 اطلاع می‎دهد، در بهار سال 1393 تعداد 34هزار و 237 پروانه ساختمانی از سوی شهرداری‌های کشور صادر شده که به نسبت فصل گذشته حدود 45.5 درصد و به نسبت فصل مشابه سال گذشته حدود 38.4 درصد کاهش داشته است. از کل پروانه‌های صادر شده 3 هزار و 302 پروانه (9.6 درصد) مربوط به افزایش بنا و 30 هزار و 935 پروانه (90.4 درصد) مربوط با احداث ساختمان بوده است که پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان نسبت به فصل گذشته حدود 46.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 40.3 درصد کاهش داشته است.

   بر اساس این آمار تعداد واحد مسکونی پیش بینی شده در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان در بهار سال 1393 بالغ بر 100 هزار و 219 واحد بوده که نسبت به فصل گذشته حدود 45.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 48.2 درصد کاهش داشته است.

   همچنین براساس آخرین آمار مرکز آمار ایران تعداد 3 هزار و 522 پروانه ساختمانی توسط شهرداری تهران صادر شده است که نسبت به فصل گذشته حدود 2.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 50.5 درصد کاهش داشته است.

   این تعداد پروانه حدود 10.3 درصد از کل پروانه های ساختمانی کشور را تشکیل می‌دهند. از پروانه‎های صادر شده در شهر تهران 19 پروانه (5 درصد) مربوط به افزایش بنا و 3 هزار و 503 پروانه (99.5 درصد) مربوط به احداث ساختمان بوده است که پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان نسبت به فصل گذشته حدود 2.8 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 50.6 درصد کاهش داشته است

  • ناشناس
   0 | 0

   از دی 92 که شاخص بورس به 90 هزارواحد رسیدتا امروز که شاخص در استانه ورود به کانال 65 هزارواحد است مجموعا 24000 واحد سقوط کرده ه که زیان حاصله با یک حساب سرانگشتی میشود 27 درصد !!!

 • متوهمین اصلی افزایش مسکن ومدافعین کلیه مالکین متوهم افزایش قیمت
  0 | 0

  مطابق آمار زیر (میانگین قیمت یک متر آپارتمان نوساز در تهران)که درپایان هرماه توسط یکی از سایتهای معتبر وتخصصی مسکن ارائه وقابل مشاهده میباشد ، روند کلی قیمتها در 9 ماه سال 93 صعودی بوده است :
  فروردین9/500 میلیون تومان
  اردیبهش10/500
  خرداد 10.850
  تیر 11/500
  مرداد 12/000
  شهر13/250
  مهر 14/000
  آبان15/000

  آذر 18000ملاحظه میفرمائید میانگین قیمت مسکن در تهران از ابتدای سال 1393 تا پایان آذر 13.95درصد افزایش داشته است(علی رغم کاهش ناچیز در مهرماه ، روند قیمتها در آبان و آذر مجددا صعودی شده است درحالیکه بطور معمول در این فصل از سال قیمتها باید نزولی باشند) ملاحظه میفرمایید توهمات بی حساب کتاب واحساسی ما چقدر زیاده ومجددا" توهمات افزایش مسکن را اطلاع رسانی خواهیم کرد

 • ناشناس
  0 | 0

  بازار بدلیل نبود نقدینگی وبالا بودن بی دلیل قیمت مسکن وهمچنین عرضه فراوان درحالت رکود بسر میبرد / پیش بینی میشود سال آینده نیز هم وضع به همین منوال پیش میرود وامیدی به رونق بازار نیست. رو زنامه های کثیر الانتشار کشور مورخ 10/15

 • کامران
  0 | 0

  اینجانب برای خرید ملک به یکی از بدترین نقاط منطقه 3 تهران ( حسن آباد زرگنده - دلیری ) مراجعت کردم که متاسفانه به قیمت عجیب و غریب متری7 تا 8 میلیون مواجه شد به نظر شما هیج آدم عافلی میاد تو خیابان زرگنده یک میلیارد تومن پول آپارتمان بده ، من که سرمایه دارم و برای سرمایه گذاری میخرم چه برسه به مصرف کننده که باید پول جور کنه ، فروشنده ها فروشنده نیستند و در خواب خرگوشی فرو رفته اند ، اصلا شما بگو 2 میلیارد من میرم خارج از ایران ملک میخرم ، هر چیزی قیمتی داره و ارزشی داره ، من 2 سال تمام روی ملکم با قیمت 7500 خوابیدم هیچ کسی خریدار واقعی نبود تا زمانی که قیمت رو 6800 کردم ملکم 3 روزه فروش رفت ، وگرنه با این قبمت که هیج چه برسه به قیمت های بالاتر بازار راکد خواهد ماند ، حالا خونه 700 میلیونی بگم 900 میلیون کی هست که بیاد بخره ؟ تجربه 15 سال سرمایه گذاری و داد ستد ملکی من را کاملآ روشن کرده که بازار بسیار راکد خواهد ماند چون هر چیزی قیمتی دارد . یادم میاد دلار نزدیک به 4000 تومن رسید قیمت مصالح سر به فک می کشید ، قیمت ملک کوچکترین تغییری نکرد چو جایی برای تغییر نداشت.

 • ناشناس
  0 | 0

  بر اساس علم اقتصاد کلان ریزش و کاهش شدید قیمت مسکن از سالق 1394 آغاز خواهد شد

 • ناشناس
  0 | 0

  با پایین آمدن نفت و محصولات پتروشیمی و میلگرد به زودی قیمت لوله و سیم برق و کابینت پایین خواهد آمد از طرف دیگر حقوق کارمندان که وابسته به درآمد نفت است افزایش پیدا نخواهد کرد و تعدیل نیرو هم داریم بنابراین قیمت مسکن تا 2 سال بعد راکد و نزولی است مگر اینکه قیمت دلار افزایش پیداکند قیمت بنزین در دبی به 1000 تومن رسید هدفمندی هم تعطیل شد قیمت بنزین در ایران با اروپا دارد یکی می شود

 • ناشناس
  0 | 0

  ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
  مسکن روسیاه است مثل تصویر بدون شرح تا سال 1400خداخافظ

 • ناشناس
  0 | 0

  تاثیر کاهش قیمت نفت - نیروگاهی که برق تولید میکندخوراکش مازوت است که شدیدا" قیمتش کاهش یافته حال اگر قیمت برق ثابت بماند طبیعتا سود آوری بیشتری خواهد داشت-کارخانه سیمان هزینه اصلی اش مصرف گاز است که شدیدا قیمتش کاهش یافته که طبیعتا حتی اگر قیمت را ثابت نگه دارند سوداوری خوبی خواهند داشت- کارخانه فولاد هم همانند کارخانه سیمان می باشد هزینه اصلی آن برق و گاز می باشد که باعث میشود قیمت تمام شده اش کاهش یابد -طبیعتا با کاهش قیمت نفت هزینه حمل ونقل برون مرزی نیز کاهش خواهد یافت و باعث سود آوری بیشتر شرکتهای صادر کننده خواهد بود.- معضلی که اکنون در جهان با کاهش قیمت نفت روبرو شده است تورم منفی میباشد چرا که با توجه به تورم منفی و کاهش هزینه ها خریداران کمتر رغبت به خرید خواهند کرد و منتطر کمتر شدن قیمت ها خواهند بود واین باعث رکود اقتصادی خواهد شد.

 • ناشناس
  0 | 0

  طرح جامع مالیات بر مسکن پس از بررسی دقیق توسط دولت و تصویب مجلس اجرایی میشود و انفلابی در قیمت زمین و مسکن ایجاد می کند .گزارش مشروح :http://www.bankamlak.com/content/view/56/76/

 • ناشناس
  0 | 0

  طرح جامع مالیات بر مسکن پس از بررسی دقیق توسط دولت و تصویب مجلس اجرایی میشود و انفلابی در قیمت زمین و مسکن ایجاد می کند .گزارش مشروح :http://www.bankamlak.com/content/view/56/76/

ارسال نظر

عناوین بیشتر