کد خبر 6879
A

به جای خروج درآمدهای نفتی از کشور باید زیربناها و ساختارهای تولیدی کشور را ساماندهی کنیم و اقتصاد تولید محور را در اولویت قرار بدهیم.

به جای خروج درآمدهای نفتی از کشور باید زیربناها و ساختارهای تولیدی کشور را ساماندهی کنیم و اقتصاد تولید محور را در اولویت قرار بدهیم.

غلامرضا خادمی زاده ـ رییس هیات مدیره کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران کشور ـ با بیان این مطلب، گفت: متاسفانه با وجود تاکیدات بسیاری که در مورد اقتصاد مقاومتی وجود دارد اما این جریان نیز همانند حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی در حد یک شعار باقی خواهد ماند چون از ابتدای سال تاکنون هیچ برنامه‌ای در حمایت از تولید ملی ارائه نشده که بتوان به آن استناد کرد.

وی افزود: نیمه نخست سال را در شرایطی پشت سر می گذاریم که اتفاق قابل توجهی در بخش تولید نیفتاده و برنامه یا استراتژی مشخصی که بخش تولید را در شرایط کنونی به تحرک وادار کند و رونق ببخشد از سوی دستگاهها و سازمانها تدوین و ارائه نشده است.

خادمی‌زاده ادامه داد: مقام معظم رهبری از یک برنامه‌ریزی منسجم و قوی در بحث اقتصاد مقاومتی سخن گفته‌ و بر آن تاکید دارند اما کدام یک از دستگاهها به این موضوع توجه نشان داده‌اند؟

وی در ادامه اولین گام توسعه و پیشرفت اقتصاد یک کشور را داشتن برنامه و استراتژی مشخص ذکر کرد و گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و مدیریت کرد که افراد در تخصصهای خود مشغول به کار شوند.

به اعتقاد خادمی‌زاده پیشرفت اقتصادی کشور مستلزم به کارگیری نیروها در جایگاه خود است.

رییس هیات مدیره کانون عالی انجمنهای صنفی کارگران کشور در ادامه گفت وگو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که درآمدهای نفتی بهتر است در چه بخشهایی از اقتصاد مصرف شود؟ گفت: طبعا باید در امور زیربنایی به ویژه تولید صرف شود چون درآمدهای نفتی در تجارت، واردات و صادرات نفعی ندارد ابتدا باید زیربناها و ساختارهای تولیدی کشور را ساماندهی کنیم و سپس اقتصاد تولید محور را در اولویت قرار بدهیم.

وی تصریح کرد: هم اکنون رقابت سنگینی میان کشورهای چین، مالزی، تایلند و حتی هند بر سر تولید محصولات و قبضه بازار وجود دارد؛ از این رو به جای خروج درآمدهای نفتی از کشور باید سرمایه‌گذاری در بخش تولید داخل را افزایش بدهیم.

ارسال نظر

عناوین بیشتر