{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 66784

بورس اوراق بهادار تهران در معاملات امروز شاهد افت شاخص بورس در مقابل افزایش حجم معاملات بود.

در معاملات دومین روز هفته از شدت افت بورس کاسته شد و دماسنج بازار سرمایه با 17 واحد افت و رسیدن به کانال 75 هزار و 929 واحدی به کار خود پایان داد.

در بازار امروز شرکتهای بانک پاسارگاد، آلومینیوم ایران و بانک ملت بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص بورس گذاشتند و مانع افت بیشتر این متغیر شدند. این در حالی بود که نمادهای تاپیکو، مخابرات، ملی مس و مپنا بیشترین تاثیر منفی را به شاخص بورس وارد کردند.همچنین گروه مالی، خودرو و انبوه سازی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفت.

در پایان معاملات امروز نمادهای سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران، داده پردازی ، سرمایه گذاری صنعت نفت، سیمان دورود، بین المللی توسعه ساختمان، آبادگران ایران و صنایع آذرآب بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند و نمادهای فولاد امیر کبیر کاشان، داروسازی امین، پارس الکتریک، قند نیشابور، درخشان تهران و قند قزوین با سنگین ترین صف های فروش مواجه شدند.

امروز در اتفاقی مهم بعد از ماه ها انتظار،دومین عرضه اولیه سهام شرکتها در بورس تهران انجام شد و 10 درصد از سهام مدیریت صنایع سیمان سیدکو به میزان ۴۰۰ میلیون سهم به قیمت هزار و ۵۰۰ ریال کشف قیمت شد. امروز سیدکو که برای اولین بار پا در تالار حافظ گذاشت با معامله 400 میلیون سهم به ارزش 600 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد. پس از آن زامیاد و سرمایه گذاری رنا بیشترین حجم معاملات را داشتند. بیشترین ارزش معاملات نیز پس از سیدکو متعلق به معامله بلوکی پتروشیمی پردیس و سرمایه گذاری صنعت نفت بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در مجموع در بازار امروز بیش از یک میلیارد و 56 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش دو هزار و 901 میلیارد ریال معامله شد و ارزش بازار سرمایه به 341 هزار میلیارد تومان رسید.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  رئیس کمیته نفت و گاز کمیسیون انرژی مجلس از گران شدن بنزین در سال آینده خبر داد
  قیمت بنزین آزاد 50 درصد گران می‌شود!

  رئیس کمیته نفت و گاز کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به افزایش قیمت بنزین آزاد در سال 94 اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود دولت قیمت بنزین آزاد را در سال آینده میانگین 50 درصد افزایش دهد.
  قیمت بنزین آزاد 50 درصد گران می‌شود!

  اقتصاد ایران آنلاین: نادر فریدونی در خصوص روند افزایش قیمت بنزین سهمیه‌ای اعلام کرد: البته نمایندگان مجلس خواستار تثبیت قیمت بنزین سهمیه‌ای لیتری 700 تومان هستند.


  عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: البته می‌دانیم میانگین قیمت بنزین در سایر کشورها سه برابر قیمت بنزین آزاد در ایران است و برای همین و به منظور رونق بخشیدن به مصالح اقتصادی و پروژه های زیر بنایی نیازمند آن هستیم که قیمت بنزین و سایر حامل های انرژی در کشور افزایش یابد.


  وی در گفت و گو با میزان ادامه داد: اما از سویی دیگر افزایش قیمت حامل های انرژی موجب خواهد شد که قشر آسیب پذیر و متوسط جامعه آسیب های جدی ببیند از همین رو دولت و مجلس باید در کنار افزایش قیمت حامل های انرژی نسبت به تثبیت قیمت کالاهای اساسی افدام عاجلی کنند.


  نماینده مردم فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند، نماینده مردم فیروزآباد، با بیان این مطلب که فراهم نبودن زیر ساخت‌ها در کنار افزایش قیمت‌ها، مشکلات متعددی را رقم می‌زند، گفت: تورم موجود در جامعه به خودی خود مشکلات عدیده‌ای را برای کشور فراهم کرده که افزایش حامل‌های انرژی نیز آن را تشدید می‌کند.


  عضو کمیسیون انرژی مجلس، با تأکید بر اینکه افزایش حامل‌های انرژی باید با توسعه زیر‌ساخت‌های لازم همراه باشد، گفت: جامعه توان افزایش قیمت حامل های انرژی را ندارد.


  فریدونی، ادامه داد: هرگونه افزایش قیمت در حامل‌های انرژی و بویژه سوخت گازوئیل می‌تواند باعث بالا رفتن نرخ دیگر کالاهای اساسی مردم شده که این امر آثار مخربی را در اقتصاد کشور ایجاد خواهد کرد

  • ناشناس
   ۰ ۰

   بورس مرد