{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 66767

همزمان شدن افزایش تولید خودروسازان با کاهش قدرت خرید عامه مصرف‌کنندگان، باعث ایجاد مشکلی به نام فروش برای این شرکت‌ها شده است.

تولید شرکت‌های خودروساز داخلی در سال جاری تاکنون رشد قابل توجهی نسبت به تولید این شرکت‌ها در مدت مشابه سال گذشته داشته است. با این حال از شرکت‌های خودروسازی خبر می‌رسد که با توجه به شرایط اقتصادی و همچنین کاهش قدرت خرید برخی از مصرف‌کنندگان این شرکت‌ها قادر نیستند تمام تولیدات خود را به صورت نقدی به فروش برسانند. در این شرایط برخی از محصولات تولیدی شرکت‌های خودروساز داخلی مشتری چندانی ندارند و خودروسازان سعی می‌کنند با کاهش عرضه آن محصولات به بازار، از پایین‌تر آمدن قیمت بازار آن خودروها نسبت به قیمت کارخانه‌ای آن‌ها، جلوگیری کنند. در این زمینه کارشناسان معتقدند اگرچه بازار خودرو کشش زیادی برای جذب محصولات تولیدی خودروسازان دارد اما افزایش قیمت خودروهای داخلی در کنار پایین آمدن قدرت خرید مصرف‌کنندگان و همچنین ناراضی بودن مشتریان از قیمت و کیفیت این محصولات موجب شده تا برخی از خودروهای تولیدی بدون مشتری بمانند. این موضوع باعث شده که شرکت‌های خودروسازی فروش اعتباری و اقساطی را در دستور کار قرار دهند تا بتوانند آن دسته از مصرف‌کنندگان را که نقدینگی و قدرت خریدشان پایین است نیز به جمع مشتریان محصولات خود اضافه کنند. مدیر فروش یکی از شرکت‌های خودروساز داخلی می‌گوید: متاسفانه شرایط فروش خوب نیست و برخی از خودروهای تولیدی عملا مشتریان چندانی ندارند. وی با بیان این‌که برای رفع این مشکل فروش اقساطی و اعتباری را در دستور کار قرار داده‌ایم، خاطرنشان می‌کند:‌البته این موضوع نیز تبعات خود را داشته و باعث کاهش ورود نقدینگی به شرکت خواهد شد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، این مدیر فروش یکی از شرکت‌های خودروساز داخلی ادامه می‌دهد: با این حال با توجه به رشد تولید محصولات در سال جاری و عدم کشش بازار برای جذب تمام خودروهای تولیدی، چاره‌ای جز فروش اقساطی و بلند مدت وجود ندارد. وی خاطرنشان می‌کند:‌ امیدواریم با تثبیت و بهبود شرایط اقتصادی، قدرت خرید مردم افزایش یافته و بتوانیم در سال‌های آینده محصولات بیشتری را به صورت نقدی عرضه کنیم.

ارسال نظر

 • ایرانی
  ۰ ۰

  به امید ورشکستگی این فرغون ساز ها

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بسیار خوب، اگر نمی توانند بفروشند و ضرر می دهند اعلام ورشکستگی کنند و بروند کنار. اقتصاد آزاد یعنی همین.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  درود بر مردم شریف ایران که با تحریم بازار خودرو و نخریدن جواب این فرغونسازها را می دهند
  وقتی کسی چاره ای نمیکند این بهترین راه است

 • ناشناس
  ۰ ۰

  البته خودرو سازها اگر به حق خودشان قانع باشند خواهند فروخت . با این قیمتهای دو برابری برای فرغون های تولیدیشان همینقدر هم که میفروشند از سرشان زیاد است!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آفرین بر مردم

 • مهدی حسینی
  ۰ ۰

  امیدوارم هرچه زودتر خانه خراب بشن اینها راهزن سر گردنه هستند نه خودرو ساز 10 میلیون وام فروش اقساطی میدن برا ال 90 17 میلیون 2 ساله پس میگیرن این یعنی نزول

 • احمد
  ۰ ۰

  همون بهتر نفروشن