کد خبر 66765
A

مدیرعامل شرکت بورس وضعیت فعلی بورس را مورد توجه قرار داد و از عرضه مابقی سهام شرکتها تا پایان سال خبر داد.

حسن قالیباف اصل، وضعیت بورس را مورد توجه قرار داد و گفت: بازار سرمایه همواره با نوسانات همراه بوده و اخبار و تصمیمات سیاسی و اقتصادی این بازار را تحت تاثیر قرار می دهد، لذا وزارت خانه ها و ارگان های تاثیر گذار بر اقتصاد کلان باید بورس را طرف مشورت خود قرار دهند. وی در خصوص توقف شرکتهای پالایشگاهی و نگرانی سهامداران توضیح داد: شرکت های پالایشگاهی حاضر در بورس تهران ابتدا باید با شرکت ملی پالایش و پخش در خصوص کیفی سازی بنزین به جمع بندی رسیده و گزارش بودجه و عملکرد خود را به بازار ارایه کنند تا نماد آنها بازگشایی شود. قالیباف یادآور شد:شرکتهای پالایشگاهی به دلیل اینکه تاکنون نتوانسته‌اند گزارش‌های عملکردی خود را به بازار ارائه دهند نمادشان متوقف است و در صورت تعیین تکلیف کیفی سازی بنزین نمادشان بازگشایی می شود. وی در خصوص نگرانی سهامداران در خصوص افزایش قیمت خوراک شرکتهای پتروشیمی گفت:در حال حاضر در لایحه حمایت از تولید این موضوع مطرح شده و مجلس دنبال دائمی کردن قوانین است تا تکلیف صنایع در بودجه مشخص شود، لذا امیدواریم که در سال جاری موضوع افزایش نرخ خوراک و بهره مالکانه معادن در بودجه مطرح نشود. قالیباف اصل در خصوص برداشتن محدودیت های بورس مانند دامنه نوسان و حجم مبنا گفت:پیشنهادات لازم در این خصوص به سازمان بورس ارائه شده و در شورای بورس مطرح شده است و شورا باید در این خصوص تصمیم گیری کند. وی یادآور شد:علاوه بر این پیشنهاد راه اندازی شاخص های جدید نیز به سازمان بورس ارائه شده است، اما راه‌اندازی شاخص های جدید در حوزه شورای بورس قرار دارد و باید ابتدا تائیدیه شورا در این خصوص اخذ شود این در حالی است که در حال حاضر شورای بورس برای راه‌اندازی شاخص های جدید به جمع بندی نرسیده است. مدیرعامل بورس در ادامه به عرضه‌های اولیه اشاره کرد و گفت: بورس تهران در برنامه خود پذیرش 5 شرکت جدید و انتقال 5 شرکت از فرابورس را دارد که تاکنون سهام نفت سپاهان در بورس عرضه شده و در روز 25 آبان ماه نیز سهام سیدکو عرضه می شود و امیدواریم تا پایان سال، بودجه اعلامی را پوشش دهیم. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی در خصوص راه اندازی ابزار اختیار معامله در بورس تهران گفت:مقررات اختیار معامله تصویب شده است و شرکت بورس با همکاری شرکت فناوری روی نرم افزار آن فعالیت می کند که هر زمان نرم افزار آن آماده شد در بازار سرمایه عملیاتی می شود.

 • ناشناس
  0 | 0

  هفته بعد که توافق حاصل شد تا به خودتون بجنبید واسه خرید شاخص رفته بالای ٨٠ شک نکنید توافق قطعا انجام میشه تو بدبین ترین حالت موقتی بالاتر از توافق ژنو

  • ناشناس
   0 | 0

   بورس مرد

 • ناشناس
  0 | 0

  ثبت شدیدترین ریزش روزانه شاخص در 5 ماه گذشته
  بورس به روند مذاکرات خوش‌بین نیست

  شاخص کل بورس تهران روز گذشته بیشترین افت روزانه را در 5 ماه گذشته تجربه کرد. همانطور که پیش‌بینی می‌شد، با نزدیک شدن به سوم آذر و در صورت ادامه‌دار نبودن اخبار مثبت از مذاکرات، شاخص کل شروع به ریزش کند.

 • ناشناس
  0 | 0

  "طرح آمریکایی‌ها برای محدود کردن تعداد سانتریفیوژها در حد چرخش دکوری و تعطیلی طولانی مدت آب سنگین اراک و اعلام بازرسی‌های نامحدود و سرزده از تمامی تاسیسات هسته‌ای و در امتداد آن از تاسیسات نظامی است."

  به گزارش خبرگزاری تسنیم، ابراهیم کارخانه‌ای رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی تسنیم، با اشاره به مذاکرات اخیر ایران در مسقط اظهار داشت: آمریکایی‌ها در اقدامی گستاخانه با ارائه پیشنهادات 8 صفحه‌ای در مذاکرات مسقط، معادلات مذاکرات را به هم ریختند؛ پیشنهاد 8 صفحه‌ای آمریکا در مسقط یک معاهده ترکمنچای هسته‌ای است که بدون شک تیم مذاکره‌کننده هرگز زیر بار آن نخواهد رفت.

  وی ادامه داد: شاید آمریکایی‌ها تصور کرده‌اند که تیم مذاکره‌کننده به هر قیمتی به دنبال توافق است و فراموش کرده‌اند که رمز پایداری ملت ایران در طول 30 سال گذشته ایستادگی و مقاومت قهرمانانه در برابر زیاده‌طلبی قدرت‌های سلطه‌گر بوده‌اند.

  رئیس کمیته هسته‌ای مجلس با بیان اینکه تیم مذاکره‌کننده اکنون پس از آزمون نرمش قهرمانانه به نمایندگی از ملت ایران در مذاکره حضور دارد، تصریح کرد: ملت ایران در طول 3 دهه تمامی سیاست‌های آمریکا را در منطقه به چالش و شکست کشانده است و علی‌رغم خواست آمریکا و همدستان او ایران اسلامی، امروز با قدرت‌تر از همیشه حرف اول اثرگذاری را در معادلات سیاسی منطقه‌ای می‌زند.

  کارخانه‌ای برهمین اساس تصریح کرد: آنچه که ملت ایران در طول سال‌ها بر آن پای فشرده براساس بیانیه‌ امضا شده توسط 200 نفر از نمایندگان مجلس، استیفای کامل حقوق هسته‌ای ملت ایران و ادامه فعالیت سایت‌های هسته‌ای نظیر فردو و اراک تا سرحد خودکفایی آن هم به شکل واقعی و تامین‌کننده نیاز به حق کشور و عدم پذیرش هرگونه محدودیت در تحقیق و توسعه و منع هرگونه بازرسی و نظارت فراتر از ان‌پی‌تی از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

  وی با اشاره به پیشنهادات 8 صحفه‌ای آمریکا در مذاکرات مسقط گفت: طرح آمریکایی‌ها برای محدود کردن تعداد سانتریفیوژها در حد چرخش دکوری و حیات نباتی و توقف تحقیق و توسعه در حد سانتریفیوژهای نسل کهنه (نسل یک) و تعطیلی طولانی مدت آب سنگین اراک به بهانه بازطراحی و تغییر ماهیت به آب سبک و اعلام بازرسی‌های نامحدود و سرزده از تمامی تاسیسات هسته‌ای و در امتداد آن از تاسیسات نظامی است.

  رئیس کمیته‌ هسته‌ای مجلس شورای اسلامی برهمین اساس اضافه کرد: این پیشنهادات پس از یک سال مذاکره فشرده و توقف کامل پیشرفت فعالیت‌های هسته‌ای و نابود کردن بخش قابل توجهی از ذخایر هسته‌ای پیشنهاد ظالمانه‌ای است که براین اساس آمریکا مذاکرات را به نقطه صفر رسانده و در بازی جدید در اقدامی زورگویانه قصد تحمیل آن را دارد.

  کارخانه‌ای در ادامه تاکید کرد: شایسته است رئیس‌جمهور کشورمان اعلام کند که ما به هر بهایی به دنبال توافق نیستیم بلکه بهای توافق با ملت ایران حفظ خطوط 5 گانه هسته‌ای است که جمهوری اسلامی ایران در طول سال‌های گذشته همواره برآن پای فشرده‌اند.

  وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها منافع خود را در حفظ شرایط موجود و یا کسب امتیازات جدید در قالب تمدید توافقنامه می‌بینند، اظهار داشت: این یعنی بازگشت فعالیت‌های هسته‌ای ایران به زیر نقطه آغاز چرا که در شرایط موجود تمام پیشرفت‌های هسته‌ای ایران همچنان متوقف است و زمان لازم برای چانه‌زنی بیشتر آنها فراهم می‌شود و در استمرار اینگونه مذاکرات تنها ملت ایران است که تحریم‌های ظالمانه‌ را تحمل و از دستیابی به حقوق هسته‌ای خود باز می‌ماند.

  رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: جا دارد تیم مذاکره‌کننده با قدرت و اقتدار زیاده‌طلبی‌های آمریکایی‌ها را در مذاکرات به بن‌بست کشانده است، نقش بر آب کرده و قاطعانه از حقوق کامل هسته‌ای ملت ایران دفاع کند و در این برهه حساس از تاریخ افتخار ایستادگی و مقاومت قهرمانانه قهرمانان در برابر زورگویی‌های آمریکا را به نام خود ثبت کند.

ارسال نظر

عناوین بیشتر