کد خبر 66753
A

درحالی‌که انتقاد به عدم‌اصلاح قراردادهای فروش خودروسازان از سوی برخی مسوولان پیگیری می‌شود، رئیس شورای رقابت از اصلاح بیش از 90 درصد از قراردادهای فروش خودروسازان داخلی و واردکنندگان می‌گوید.

چندی قبل مدیرکل دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت در جمع خودروسازان انتقادهایی را در زمینه حل نشدن برخی مشکلات در قراردادهای فروش و نحوه عملکرد خودروسازان در مقابل مشتریان مطرح کرد. این در حالی است که رضا شیوا، رئیس شورای رقابت در پاسخ به این انتقادها می‌گوید: ما هم به غیرمنصفانه بودن قراردادهای فروش خودروسازان واقف هستیم به همین دلیل یکی از پنج شرط برای افزایش قیمت را اصلاح قراردادهای فروش قرار دادیم. به گزارش دنیای اقتصاد، شیوا در ادامه با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد از قراردادهای فروش داخلی‌ها و خارجی‌ها اصلاح شده و روی سایت شورای رقابت و خودروسازان قرار گرفته است، می‌گوید: همان‌طور که در قانون به این نکته اشاره شده است که قراردادهای فروش باید منصفانه باشند، چنانچه هر کدام از مشتریان خودروسازان یا واردکنندگان فکر می‌کنند موردی در قراردادها وجود دارد که غیرمنصفانه و یکطرفه است، می‌توانند آن مورد را به شورای رقابت اعلام کنند تا بخش حقوقی شورا آن را پیگیری کند، اما روز گذشته مدیرعامل گروه خودروسازی ایران‌خودرو نیز در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام اینکه «قراردادهای فروش شرکت‌های خودروساز براساس الزامات شورای رقابت، اصلاح شده است.» عنوان کرده که یکی از انتقادات یک مدیر مسوول در سازمان حمایت، دیده نشدن قراردادهای فروش هنگام خرید اینترنتی بود که این انتقاد وارد بوده و به همین دلیل از مسوولان مربوطه خواسته‌ایم تا با اصلاح زیرساختارهای فنی، مصرف‌کنندگان هنگام خرید اینترنتی به متن قرارداد نیز دسترسی پیدا کرده و به‌طور کامل آن را مطالعه کنند.

  • ایرانی
    0 | 0

    ما از رئیس شورای رقابت عاجزانه خواهشمندیم فکری هم به حال کسانی بکنند که با قرداد قبلی خودرو پیش خرید کرده اند ولی با گذشت چند ماه هنوز خودرو خود را تحویل نگرفته اند

  • تنگ طه
    0 | 0

    اگر قرارداد فروش هنگام ثبت نام دیده شود دیگر همه مشکلات مشتریان حل خواهد شد . حتی دیگر خودروهای تحویلی اصلا خراب نمی شوند و قیمتها نیز خیلی عادلانه خواهد بود و خلاصه تمام اشکالات با همین دیدن قرارداد برطرف می گردد . فقط مشتری ها نمی دانند بابت این بر طرف شدن مشکلات از چه کسی تشکر نمایند .

ارسال نظر

عناوین بیشتر