کد خبر 65855
A

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که بازار سرمایه کماکان دارای ابهام است گفت: به رغم آن تنها بازاری که می تواند در ماههای پیش رو رشد خوب و ادامه‌داری داشته باشد بازار سهام است.

کریم عظیمی در خصوص روند معاملات بورس در هفته گذشته گفت: با وجود این که به صورت سنتی هر ساله در ایام محرم، معاملات بورس با کاهش حجم و ارزش دادوستدها مواجه است، در هفته گذشته بازار سهام روزهای پرحجمی را سپری کرد. این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که معاملات بورس در روزهای گذشته بازدهی و رشد 8 درصدی را نسیب سهامداران کرده است اذعان داشت: خوشبینی به نتایج مذاکرات هسته‌ای، کاهش نرخ سود سپرده بانکی و رسیدن قیمت سهام شرکتها به پایین ترین حد خود، موجب شده تا نقدینگی جدیدی به بازار سهام وارد شود که رشد شاخص بورس و قیمت سهام و در نتیجه آن کسب سود در بورس را در هفته های گذشته رقم زده است. وی اضافه کرد: هر چند شاخص بورس در این مدت با رشد 6 هزار واحدی همراه بوده است و روند مثبتی را در بازار سهام شاهد هستیم با این حال بازار سرمایه کماکان دارای ابهامات گوناگونی است که کاهش قیمت نفت و احتمال کمبود بودجه کشور در سالجاری، روشن نبودن تعامل دولت با شرکتها و عدم اجرای بسته خروج از رکود از جمله این ابهامات هستند. عظیمی به سهامداران توصیه کرد: در این روزها که صحبت از رونق بورس و بازگشت بازار سهام به روزهای پررونق خود می شوند، با هیجان وارد بازار سرمایه نشوند و با استفاده از تجریه و دانش دیگران و نیز بهره گیری از ظرفیتهای صندوق های سرمایه گذاری اقدام به خرید و فروش سهام کنند. وی در خصوص پیش بینی آینده معاملات بورس نیز گفت: روند کنونی معاملات نشان می دهد پول و نقدینگی تازه به بازار آمده است و در صورت رسیدن به توافق نهایی و کاهش نرخ سود سپرده بانکی، شاهد بازار بهتری در آینده خواهیم بود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که بازار سرمایه در ابتدای رشد خود قرار دارد تاکید کرد: تنها بازاری که می تواند در ماههای پیش رو رشد خوب و ادامه‌داری داشته باشد بازار سهام خواهد بود.

  • ناشناس
    0 | 0

    سایت شبکه خبری «بلومبرگ» می نویسد دیپلمات های ایرانی به خوبی می دانند که پیروزی جمهوری خواهان در سنا به معنای جدی شدن خطر تحریم های جدید و عدم مصالحه از سوی آمریکا خواهد بود و این به معنای افزایش فشارها در آستانه ضرب الاجل 24 نوامبر است.

ارسال نظر

عناوین بیشتر