کد خبر 65795
A
وام جدید مسکن چه گره‌ای را باز می‌کند؟

با فرض میانگین هر متر خانه 3.5 تا چهار میلیون تومان در تهران، یک زوج جوان برای آغاز زندگی خود می توانند به کمک وام 50 میلیون تومانی مسکن یک خانه 12متری خریداری کنند.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار که مورد تایید رئیس اتحادیه مشاوران املاک هم است، متوسط قیمت هرمتر آپارتمان در تهران بین 3.5 تا چهار میلیون تومان برآورد شده است. حال با افزایش وام مسکن به میزان ۵۰ میلیون تومان آن هم برای زوج‌های جوان و با در نظر گرفتن واجد شرایط بودن این زوج‌ها، آنها با این مبلغ تنها می‌توانند یک آپارتمان ۱۲ متری خریداری کنند. این در حالی است که بانک مسکن به تازگی از افزایش وام مسکن به میزان ۵۰میلیون تومان خبر داده و قرار است این وام بیشتر به جوانان و قشر نیازمند تعلق گیرد. به گزارش اقتصادنیوز، حالا باید در نظر داشت که یک زوج جوان برای خرید مسکن باید حداقل۲۰۰ میلیون تومان داشته باشند تا بتوانند به کمک ۵۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی یک آپارتمان 62 متری خریداری کنند. در همین حال اخیرا اعلام شد در شش ماه اول امسال، از مجموع ۱۶۵ هزار فقره تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک مسکن، ۷۰ هزار فقره تسهیلات مربوط به تسهیلات ساخت و خرید مسکن بوده است.

 • آرمان(دانشجو)
  0 | 0

  هم اکنون بهترین زمان برای خرید املاک در ایرانه.این رو میشه از مراجعه ایرانیان ساکن دبی،کویت و کشورهای اروپایی و آمریکایی به کارگزاران ایرانی املاک در دبی متوجه شد.بالاخره اونها اکثرا افراد با سوادی هستند که می دونن بالاخره رکود از اقتصاد نوظهوری مثل ایران به زودی رخت بر خواهد بست.اما در مورد دوستانی که می فرمایند:با این هزینه ها و این حقوق ها چطور میشه بازار مسکن از رکود در بیاد و مردم بتونن ملک بخرن؟ عرض میکنم که مگر اون زمانی که خریداران به بازار هجوم آوردند و قیمت یک آژارتمان 120 میلیونی رو به 300 میلیون رسوندند،مردم پول داشتند؟ حقوق کارمندان در سال 90 نصف الان بود!
  اون زمان هم بسیاری از کارشناسان اقتصادی می گفتند که ملک بیشتر از این رشد نخواهد کرد !

  • ناشناس
   0 | 0

   ملک هات رو دستت مانده ها!

  • خورزوخان
   0 | 0

   مشکل همینه از 120 م به 300 م یعنی رکود عذاب آور و از هم پاشیدگی بازار در مدت زمان طولانی .
   تا زمانی که قدرت خرید اقشار کم درآمد تقویت نشود انتظار رونق عبث است حساب دو دو تا چهارتاست .
   فعلا که حتی معامله گران مسکن هم ترس از خرید دارند چه رسد به مشتری یک لا قبا .

 • ناشناس
  0 | 0

  دولت مجبوره دستمزدها و درآمد ها رو افزایش بده!!!

 • ناشناس
  0 | 0

  به نظر من دولت نباید دستمزد ها را هر سال افزایش بده. این موضوع خودش تورم زا است و بهانه ای است برای گران شدن اجناس و کالا ها . با کاهش قیمت نفت امیدوارم حقوقها در سال جدید افزایش نداشته باشه یا مقدارش کمتر از امسال باشه در این صورت قدرت خرید در ابتدا کم میشه ولی بتدریج این موضوع با کاهش قیمتها همراه خواهد شد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر