کد خبر 6532
A

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به عدم تغییر نرخ ارز مرجع از تعیین نرخ جدید آن در بورس ارز کشور خبر داد.

محمد بهمنی رییس کل بانک مرکزی با اشاره به بحث تغییر قیمت ارز گفت: فعلا برنامه ای برای تغییر قیمت ارز در داخل کشور نداریم. وی با اشاره به نحوه تعیین سازو کار قیمت ارز گفت: انشالله در آینده‌ای نزدیک برای تعیین قیمت ارز در بورس تعیین تکلیف خواهد شد. رییس بانک مرکزی درباره تشکیل بورس ارزی گفت: این بورس محلی برای کشف قیمت است و امیدوارم با کشف قیمت بتوانیم بازار را کنترل کنیم. بهمنی در مورد این که آیا قیمت ارز مرجع در حوزه بانکی بالاتر از میزان فعلی خواهد بود و یا نه گفت: حداقل این مسئله این خواهد بود که ما جلوی رانت و فساد را خواهیم گرفت. وی افزود: ما می‌توانیم با این کار جلوی کسی که ارز 1200 تومانی برای واردات کالا می‌ گیرد و آن ارز دولتی را به قیمت 2000 تومان می‌‌فروشد،گرفته می‌شود و تشکیل بورس ارزی جلوی این سوء استفاده را خواهد گرفت. رییس کل بانک مرکزی درباره تغییر نرخ سود بانکی گفت: ما برنامه‌ای برای تغییر نرخ سود بانکی نداریم.
 • mehrdad
  0 | 0

  تا جناب بهمنی بخواهند قیمت ارز را کشف برمایند دلار 3000 تومان می شود.

 • mohsenpour
  0 | 0

  در هیچ کشوری نرخ ارز یا گواهی عرضه وتقاضا ارز در بورس صادر نمی گردد. حتی در کشور خودمان هم این کار غیر قانونی وبا قوانین مدیریت بورس و بانکها منافات دارد. لطفا نماینگان مجلس که خود قانگذار هستند به این امر رسیدگی کنند.

 • alizadeh
  0 | 0

  میتوان بجای اینکار از دو گروه بازرسی استفاده نمود: 1- گروه بازرسی بر عملکرد صادر کنندگان و وارد کنندگان در گمرک 2- گروه بازرسی بر عملکرد بازار ارز کشور و در راس این دو گروه هیأت ناظر از کارشناسان بانک مرکزی و دستگاه قضایی کشور کنترل این روند را بدست گیرند. و با متخلفان برخورد قانونی گردد

ارسال نظر

عناوین بیشتر