کد خبر 6492
A

مدیر کل دفتر طیور وزارت جهاد کشاورزی گفت: تولید گوشت مرغ کشور در 20 سال گذشته 409 درصد رشد داشته است.

محمدرضا ترکاشوند در پنجمین کنگره علوم دامی ایران با اشاره به اینکه کشور ایران یکی از بزرگ‌ترین کشورهای تولید کننده گوشت مرغ جهان است، اظهار کرد: در همین راستا لازم است تغییرات فنی در واحد پرورش مرغ کشور ایجاد شود.

وی به هرم تولید مرغ اشاره کرد و با بیان اینکه کشور ایران یکی از معدود کشورهایی است که توانایی تولید لاین را دارد، تصریح کرد: کشور ایران بعد از پیروزی انقلاب توانست با تولید لاین به عنوان یکی از هرم‌های تولید مرغ در زمینه تولید مرغ به خوداتکایی برسد.

ترکاشوند در ادامه وجود لاین در کشور را پشتوانه‌ای برای تولید گوشت مرغ در کشور عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ظرفیت‌هایی که در کشور ایجاد شده است به راحتی می‌تواند پاسخگوی نیاز کشور باشد.

وی تولید مرغ سالانه کشور را در سال گذشته یک میلیون و 900 هزار تن اعلام کرد و گفت: چنانچه بتوانیم دوره‌های جوجه‌ریزی را افزایش دهیم می‌توانیم تولیدات سالانه کشور را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم.

مدیر کل دفتر طیور وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در حال حاضر کشور ایران رتبه هفتم تولیدات گوشت مرغ دنیا را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: این در حالی است کشور ایران در سال 1990 در تولیدات گوشت مرغی رتبه بیستم را به خود اختصاص داده بود.

او با تاکید بر اینکه آزادسازی صنعت طیور تحول بزرگی را پرورش مرغ گوشتی کشور به وجود آورده است، ادامه داد: از سال 1377 متولیان تولید مرغ کشور از قید وبند یارانه‌‌های دولتی خارج شدند و در این راستا بهبود کیفیت مدیریت، تکنولوژی تولید مرغ گوشتی و بهبود عملکرد واحد تولیدی را در دستور کار خود قرار دادند.

ارسال نظر

عناوین بیشتر