کد خبر 57069
A

مدیرکل دفتر امور مقررات ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: در کنار آیین نامه اجرایی مصرف انرژی که به دولت ابلاغ شد، برچسب انرژی ساختمان نیز طبق تعاریف آیین نامه‌ای تولید شده است که اگر کسی خانه‌اش بر اساس قانون مبحث 19 ساختمان فعلی ساخته شده باشد طبق این برچسب، رتبه E دریافت خواهد کرد.

غلامرضا هوایی امروز (چهارشنبه) در همایش تخصصی ممیزی و بازرسی انرژی و بهره‌گیری از انرژی‌های تجدید پذیر در ساختمان اظهار کرد: سالانه 1.6 درصد به افزایش مصرف تمام انرژی‌ها در کشور اضافه می‌شود که این رقم نشان می‌دهد با این روند افزایش مصرف، کشور ما در سال 1404 به یکی از وارد کنندگان انرژی در دنیا تبدیل می‌شود.

هوایی افزود: موضوع صرفه جویی انرژی در کشور از دغدغه‌های اصلی نظام و کشور است چرا که شدت مصرف انرژی در ایران 9 برابر شدت مصرف انرژی در ژاپن و چهار برابر شدت انرژی در اروپا است.

وی ادامه داد: ایران با داشتن یک درصد از جمعیت کل جهان چهار درصد گاز جهان را مصرف می‌ کند که از این چهار درصد 40 درصد به بخش ساختمان در کشور اختصاص دارد که از این میان نیز در خوشبینانه‌ترین حالت 40 درصد و در بدبینانه‌ترین حالت 47 درصد را هدر می‌دهیم.

مدیرکل دفتر امور مقررات ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: زمانی که با این مصرف انرژی در تابستان مشکل کمبود آب و در زمستان کمبود گاز داریم نشان می‌دهد که این میزان انرژی نیز برای جمعیت کشور کافی نیست و با نهایت تاسف باید اعلام کرد که سالانه 1.6 درصد به افزایش مصرف تمام انرژی‌ها در کشور اضافه می‌شود که این رقم نشان می‌دهد با این روند افزایش مصرف کشور ما در سال 1404 به یکی از وارد کنندگان انرژی در دنیا تبدیل می‌شود.

هوایی تاکید کرد: در 14 سال گذشته هرکجا میکروفونی در خصوص موضوع انرژی روشن شد همه نگرانی‌های خود را از انرژی و مصرف بی رویه آن اعلام کرده‌اند و اقدامات نیز گفته شده است. ما باید بررسی کنیم که آیا شهرداری‌ها از مبحث 19 قوانین ساخت و ساز برداشت درستی داشته‌اند؟

وی اظهار کرد: در کنار آیین نامه اجرایی مصرف انرژی که به دولت ابلاغ شد برچسب انرژی ساختمان نیز طبق تعاریف آیین نامه‌ای تولید شده است که مجری این آیین نامه و برچسب، سازمان نظام مهندسی ساختمان خواهد بود.

مدیرکل دفتر امور مقررات ساختمان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: اگر کسی خانه‌اش بر اساس قانون مبحث 19 ساختمان فعلی ساخته شده باشد طبق این برچسب رتبه E دریافت خواهد کرد.

هوایی اظهار کرد: اگر مسئولان اصفهانی آماده باشند این کار به صورت پایلوت در اصفهان آغاز شود و ساختمان‌ها بر حسب مقررات جدید رتبه بندی شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا،همچنین محمد شکرچی زاده، رییس مرکز تحقیقات وزارت مسکن، راه و شهرسازی گفت: مدیریت ناکارآمد باعث شده تا امروز آب، برق و انرژی در کشور با مشکل مواجه شود و همین امر باعث شده که 80 میلیارد دلار یارانه انرژی که در سال 2010 در نظر گرفته شده است 50 درصد به منابع نفتی، 18 درصد برای امور برق و هشت درصد نیز به دهک‌های پایین اجتماعی اختصاص یافته که در سال 2012 روند افزایش مصرف ادامه پیدا کرد و در این سال1100 میلیارد دلار یارانه انرژی در نظر گرفته شد که عدد بسیار بزرگی است و 15 درصد درآمدهای سرانه را به خود اختصاص داد.

وی افزود: مصرف انرژی در کشور سه برابر متوسط جهانی است و قیمت انرژی نیز در ایران یک سوم قیمت انرژی در کل دنیا است و به همین دلیل هیچگاه نمی‌شود مصرف را درست کنترل کرد و به دلایل اجتماعی نیز انرژی را نمی‌توان گران کرد و همین پارادوکس باعث شده تا مصرف، تامین و قیمت انرژی سرگردان شود.

 • ناشناس
  0 | 0

  قابل توجه شما:

  با دقت بخوانید اطلاعات بروز شده:

  ============ ============ ===========
  توی سمیناری که خرداد93 توسط Tehran Business School برگزار شد نظر جناب پرفسور ادیب این بود که تا دو سال مسکن رکوده. تکرار کنید... رکوده ... یه بار دیگه تکرار کنید .....رکوده .....آفرین
  ============ ============ ===========
  صاحبان خانه‌های خالی منتظر مالیات باشند
  رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه صاحبان خانه‌های خالی و واحدهای بدون سکنه در برج‌ها به زودی باید مالیات بپردازند، گفت: نرخ مالیات بر واحدی که یک سال خالی است، با واحدی که سه سال خالی باشد، متفاوت خواهد بود.
  علی عسکری در گفتگو با مهر از برنامه جدی سازمان امور مالیاتی کشور برای اخذ مالیات از واحدهای خالی از سکنه و واحدهایی که در برج‌ها بدون ساکن هستند، خبرداد و گفت: برای اجرایی شدن این برنامه منتظر ابلاغ قانون هستیم.
  ============ ============ ===========
  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، بررسی ها هم نشان می دهد توان خرید مسکن 43 درصد و توان اجاره خانه 25 درصد کم شده است. طی سال های 84 تا 91 قیمت مسکن در تهران 500 درصد رشد را تجربه کرده بود. همین جریان سبب شده تا قدرت خرید خانوارها در بازار مسکن به شدت کاهش یابد. در حال حاضر نیز پیش بینی ها نشان می دهد بازار به سمت رونق حرکت نمی کند. تکرار کنید ..... به سمت رونق حرکت نمی کند.....آفرین
  ============ ============ ============
  به گزارش دنیای اقتصاد، مصطفی قلی‌خسروی در مورد پیش‌بینی خود از بازار مسکن گفت: نه‌تنها تا پایان تابستان امسال بلکه تا پایان سال 93 هیچگونه جهش و افزایش قیمتی در بازار مسکن نداریم. تکرار کنید ..... نداریم.....آفرین
  ============ ============ ============
  سخنان رییس جمهور در بزرگترین همایش اقتصادی کشور: 21 مرداد93
  1- مهار تورم: دولت هایی بوده اند که برای یکسال یا دو سال تورم را مهار کرده اند اما بعد از دستشان خارج شده است؛ ما هم از این آسیب مصون نیستیم اگر حواسمان نباشد. دولت مصمم به مهار تورم مستمر است تا روزی که تورم را به یک رقمی برساند؛ امید و برنامه ریزی دولت این است که در سال 95 کشور شاهد تورم یک رقمی باشد. اصل این حرف، حرف درستی است که رکود خطرناک تر از تورم است؛ اما در جامعه ای که تورم نقطه به نقطه 45 درصد است و هیچ امید و روزنه ای نیست که آینده روشن تری را ببیند این کدام سرمایه گذار است که جرات کند سرمایه گذاری کند. مهار تورم در کنار سیاست های خروج از رکود ادامه خواهد داشت.
  2- بانکها:بانک ها اموال مازادی دارند که باید به فروش برسانند. بانک ها باید اموال مازادشان را به فروش برسانند و با آن فروشی که انجام می دهند نقدینگی شان بالا رود تا بتوانند تسهیلات بدهند و کار خودشان را انجام دهند. از طرف دیگر بانک های ما کار غیر بانکی می کنند؛ اگر بانک کار بانکی کند مسایل حل می شود؛ بانک ها خودشان بنگاه دار شده اند و هر پولی به دست بیاورند اول به بنگاه خودشان می روند؛ بانک باید از بنگاه داری خارج شود؛ این بر خلاف اصول بانکداری است.بانک، واسطه باشد پول های مردم را جمع کند و به عنوان تسهیلات با نرخ عادلانه، نه با نرخ کمرشکن اعطا کند.
  3- چاپ پول نداریم:اگر دست ما بی محابا درکیسه بانک مرکزی باشد و هر آن که تصمیم گرفتیم به رییس بانک مرکزی دستور دهیم تا از پایه پولی و افزایش آن استفاده کند و مشکلات ریال ما را در هر کجا که می خواهیم تامین کند، آن روزش روز قشنگی اش اما فردایش سیاه خواهد بود. چهل هزار میلیارد تومان از همین کیسه که من حس می کنم کمتر دستی است که به سمت این کیسه رفته باشد و نسوخته باشد، از بانک مسکن گرفتند و مسکن مهر ساختند؛ بیش از 80 درصد پایه پولی ما را افزایش دادند از آن روزی که خلق شد.آثار آن چه شد؟ آثار این کار تورم بالای 30 درصد و 40 درصد بود که به دنبال داشت.

  درکل تورم و افزایش قیمت کنترل میشود بویژه مسکن. املاک بانکها به بازار سرازیر میشود یعنی عرضه بیشتر و بانکها هم نباید بنگاه داری کنند (بخوانید نباید ساخت و ساز کنند و با پول ملت املاک و زمین بخرند و یا صوری املاک ساخته شده یا خریداری شده را به قیمت های بالا و قیمتهای ساختگی به هم دیگه بفروشند) درضمن باید بانکها پول های مردم را جمع کنند و در اختیار صنعت قرار بدهند.خخخخخ یعنی باید بورس رونق بگیره خخخخخخخ پس الکی دلتون را صابون نزنید.

  مسکن مرد. فاتحه
  ============ ============
  پ.ن. مع الصلوات
  =========

ارسال نظر

عناوین بیشتر