کد خبر 57046
A
دبیرکل سابق سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار خبر داد:

دبیرکل سازمان کارگزاران سابق با تأکید بر اینکه دولت در صورت ایجاد مشوق در صنایع از بازار سرمایه نیز حمایت کرده است، گفت: لازمه ورود نقدینگی به سمت بازار سرمایه، انتشار اوراق با نرخ سود جذاب‌تر نسبت به تورم و نرخ‌ سود بانکی است.

الله‌وردی رجایی سلماس با اشاره به اینکه دولت برای تأمین مالی بنگاه‌ها و پروژه‌های خود اوراق مالی قابل معامله در بورس منتشر می‌کند، گفت: اگر نرخ این اوراق که در بازار سرمایه قابل معامله است، جذاب‌تر باشد، بازار خوبی برای ورود سرمایه‌گذاران جدید ایجاد خواهد شد. وی با بیان اینکه ایجاد مشوق‌های لازم در صنایع مختلف از راهکارهای حمایت از بازار سرمایه است، افزود: سرمایه‌گذاران در محلی سرمایه‌گذاری می‌کنند که نسبت به تورم و نرخ‌های رایج، سود بیشتری به دست بیاورند. دبیرکل سازمان کارگزاران سابق با بیان اینکه طبق سیاست دولت، نرخ سود سپرده‌ها بر مبنای تورم کاهش پیدا خواهد کرد، گفت: اگر تولید بازده بالاتری نسبت به سایر بازارها داشته باشد، قطعاً مردم در این بخش سرمایه‌گذاری خواهند کرد، چرا که در سال 91 نیز مشاهده کردیم، حجم زیادی از نقدینگی کم‌کم وارد بازار سرمایه شد و تولید به راحتی تامین مالی می‌شد. رجایی سلماس گفت: نقدینگی به شرطی وارد بازار سرمایه خواهد شد که میانگین نرخ سود از تورم و نرخ‌های رایج سپرده‌های بانکی بیشتر باشد و در صورتی بازار سرمایه رونق خواهد گرفت که حداقل سود تضمین شده به سرمایه‌گذار پرداخت شود. وی ادامه داد: مردم اگر اطمینان پیدا کنند که سود بازار سرمایه از سپرده‌های بانکی به نسبت ریسک بیشتر خواهد بود، قطعاً در این بازار سرمایه‌گذاری خواهند کرد. این مدیر با سابقه بازار سرمایه تاکید کرد که ورود نقدینگی به بورس به معنای سرمایه‌گذاری غیر مستقیم در تولید است و افزایش سرمایه‌گذاری در تولید هم منجر به افزایش رونق و خروج از رکود خواهد شد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس،دبیرکل سازمان کارگزاران سابق با بیان اینکه شرکت‌های کوچکتر بورس طی ماه‌های گذشته بیشتر مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته‌اند، گفت: این شرکت‌ها به این دلیل که نقدینگی خود را در شرایط رکودی بهتر از شرکت‌های بزرگ‌تر کنترل می‌کنند و کمتر در معرض خطر قرار می‌گیرند. وی با ارائه پیشنهادی در زمینه تأمین مالی از طریق بازار سرمایه گفت: دولت همانند کشورهای اروپایی و همچنین ترکیه می‌تواند اوراق مالی 20 ساله با نرخ‌های جذاب‌تر رایج برای طرح‌ها و پروژه‌های خود منتشر کند.
 • ناشناس
  0 | 0

  دوستان بنده این مصاحبه ها را از ماهها قبل نگه داشته بودم تا بموقع اش آنرا در معرض قضاوت عمومی قرار بدم :

  کد مطلب: 43395
  تاریخ انتشار: چهارشنبه، 27 فروردین 1393

  حسام عقبایی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک بر این باور است که اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در کوتاه مدت نه تنها هیچ تاثیری بر قیمت مسکن ندارد بلکه می تواند به ثبات قیمت مسکن نیز کمک کند.
  تاثیر اجرا شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها در قیمت مسکن انچنان چشم گیر نخواهد بود و من به عنوان مسئولی که در این حوزه 16 سال سابقه کار دارم این نوید را به مردم می دهم که آسایش و آرامش خاطر داشته باشند و مطمئن باشند که اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها تاثیری در قیمت مسکن در کوتاه مدت نخواهد داشت و از عوامل گرانی مسکن در کوتاه مدت نخواهد بود !!!

  کد مطلب: 55526
  تاریخ انتشار: جمعه، 17 مرداد 1393 ساعت
  قلی‌خسروی :
  "تا3سال دیگرهم مسکن گران نمی‌شود"

  عضو هیت مدیره کمیسیون املاک و مستغلات ایران معتقد است: رکود فعلی در بازار مسکن تا سال 95 ادامه دارد و امسال هیچ جهشی قیمتی نخواهیم داشت.
  مصطفی قلی‌خسروی در مورد پیش‌بینی خود از بازار مسکن گفت: نه‌تنها تا پایان تابستان امسال بلکه تا پایان سال 93 هیچگونه جهش و افزایش قیمتی در بازار مسکن نداریم.!!!!

  واما نقل قولی دیگر از یک مسئول آگاه و البته بیغرض مسکن :
  کد مطلب: 56981
  تاریخ انتشار: چهارشنبه، 29 مرداد 1393
  پیش‌بینی سکاندار مسکن تهران درباره قیمت خانه :
  مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان تهران گفت: افزایش قیمت در بازار مسکن تا پایان سال بین 25 تا 30 درصد خواهد بود

  قضاوت باخودتان :)

 • ناشناس
  0 | 0

  در رابطه با آینده بورس مهدی تقوی،استاد دانشگاه و تحلیلگر اقتصادی به بررسی علل کاهش شاخص بورس و اوضاع نابسامان بازار سرمایه پرداخته است:
  در دورانی شاهد بودیم که شاخص بورس به شدت بالا رفت و قله های فراوانی را فتح کرد. اما چندی است شاهد هستیم که بازار سرمایه از رونق افتاده است و هر روز شاهد افت شاخص بورس هستیم. ارزیابی شما از این موضوع چیست؟

  پاسخ اولیه من به سئوال این است که علت اوضاع بد بازار سرمایه، اقتصاد ویران ایران است. اگر دقت کنید می بینید که امروزه بسیاری از شرکت ها و بنگاه های اقتصادی درگیر مشکلات اقتصادی و سوء مدیریت ها هستند. به عنوان مثال اگر سود دهی شرکت ها را با قبل از هدفمندی یارانه ها مقایسه کنید؛ متوجه می شوید که سود دهی این شرکت ها نسبت به قبل بسیار پایین امده است. کاهش سود شرکت ها به این دلیل است که مردم به خاطر تورم و هدفمندی یارانه، فقیرتر شده اند. هدفمندی یارانه ها بی کاری ایجاد کرده است و باعث شده است که مردم کمتر بتوانند خرید کنند؛ بنابراین سود دهی تولید کنندگان کم شده است. از آن طرف هزینه های تولید نیز با تورم بالا رفته است.

  افزایش قیمت دلار نیز باعث شد که کارخانه های وابسته به محصولات خارجی که ماشین آلات و قطعات را از خارج می خرند، هزینه تولیدشان نسبت به دیگر تولیدگنندگان بیشتر افزایش پیدا کند. درواقع تورم بالا هم سطح تولید را پایین می اورد هم بیکاری را زیاد می کند. بنابراین این کاهش تقاضا برای سهام در بورس باعث شد شاخص به این شدت افت کند. البته در چند روز قبل کمی شاخص بالا رفته است که این هم بعید است ادامه داشته باشد. با توجه به این مشکلات بنگاه ها نمی توانند سود خوبی پخش کنند و حتی بعضی از انها زیان می کنند. بنابراین مشتری سهام نمی خرد چون ضرر می کند. پول جایی می رود که سود دهی بالاتر و تضمین شده باشد

ارسال نظر

عناوین بیشتر