کد خبر 57026
A
در آستانه عرضه اولیه یک ساختمانی صورت گرفت

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز بدون نوسان خاصی در کانال ۷۳ هزار واحد ماندنی شد که در این بازار شرکت‌های ساختمانی بورسی و فرابورسی در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

شاخص بورس امروز هم میهمان کانال 73 هزار (۷۳۹۰۵ واحد) بود، به طوری که مخابرات ایران مانع از ریزش آن شد. در ادامه گروه مپنا با توجه به تبدیل دو نیروگاه خود به سیکل ترکیبی طیق قرارداد انجام شده با دولت و احتمال دریافت بخشی از مطالبات به صورت نقدی و بخشی به صورت تهاتر مالیات مورد اقبال سهام‌داران قرار گرفت که این سهم پس از مخابرات بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشت. همچنین سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی پس از بازگشایی 10 درصد افزایش قیمت داشت و به روند صعودی شاخص کمک کرد. بر اساس این گزارش در جریان معاملات امروز بورس تهران بیش از 496 میلیون برگ سهم به ارزش تقریبی 141 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش روز بازار به مرز 335 هزار میلیارد تومان نزدیک شد. امروز کنتورسازی ایران،‌ سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی، قند هگمتان،‌ کربن، کارخانجات تولیدی شیشه رازی، پلاسکوکار و چرخش‌گر بیشترین افزایش را تجره کردند. در میان این نمادها، با توجه به تصمیم اخیر دولت با اقدام وزارت نیرو برای نصب پایلوت کنتور هوشمند برق در تهران، زنجان و 4 منطقه استان دیگر سهام مربوطه مورد اقبال سهامداران قرار گرفت تا در این جهت به روند صعودی خود ادامه دهد. به گزارش فارس، پارس‌ الکتریک، پتروشیمی فارابی، کشت و صنعت پیازفر، سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق،‌صنایع خاک چینی، نبرد آلومینیوم و رادیاتور ایران بیش‌ترین کاهش قیمت را در میان نمادهای بورس اوراق بهادار تهران داشتند. در جریان معاملات امروز بازار سهام، شرکت‌های ساختمانی بورسی و فرابورسی در وضعیت قرمز قرار گرفتند و در برخی از آنها صف فروش سنگینی تشکیل شد. در این گروه با وجود نگرانی برخی سهامداران خرد بازار، به زودی فرابورس ایران نماد ثرود (سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود) که شرکتی 20 میلیارد تومانی است در بازار برای اولین بار عرضه خواهد کرد. این شرکت 20 میلیارد تومانی در حالی وارد فرابورس می‌شود که تنها 10 درصد آن یعنی 20 میلیون سهم عرضه خواهد شد؛ در این خصوص برخی سهامداران با گلایه از وضعیت خرید آنلاین در بازار آوردن شرکت کوچک با نماد «ثرود» را به فرابورس به مصلحت کلیت بازار نمی‌دانند چراکه تجربه تلخی از عرضه سهام شرکت‌های کوچک به بازار و سپس انتقال آن به بازار توافقی به دلیل عدم شفافیت و زیان‌دهی وجود دارد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، در فرابورس هم شاخص بدون تغییر خاصی در رقم 806 واحد ماندنی شد که پتروشیمی جم، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، فولاد ارفع و نفت پاسارگاد بیشترین تاثیر منفی را داشتند اما توسعه خدمات بندری سینا، ذوب‌آهن اصفهان، زاگرس و پتروشیمی مارون مورد اقبال سهامداران قرار گرفتند. همچنین اوراق امتیاز تسهیلات خرید مسکن در برخی نمادها روند افزایشی پیش گرفته شد و به محدوده 94 تا 95 هزار تومان و 96 هزار تومان رسید.
 • ناشناس
  0 | 0

  دوستان بنده این مصاحبه ها را از ماهها قبل نگه داشته بودم تا بموقع اش آنرا در معرض قضاوت عمومی قرار بدم :

  کد مطلب: 43395
  تاریخ انتشار: چهارشنبه، 27 فروردین 1393

  حسام عقبایی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک بر این باور است که اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در کوتاه مدت نه تنها هیچ تاثیری بر قیمت مسکن ندارد بلکه می تواند به ثبات قیمت مسکن نیز کمک کند.
  تاثیر اجرا شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها در قیمت مسکن انچنان چشم گیر نخواهد بود و من به عنوان مسئولی که در این حوزه 16 سال سابقه کار دارم این نوید را به مردم می دهم که آسایش و آرامش خاطر داشته باشند و مطمئن باشند که اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها تاثیری در قیمت مسکن در کوتاه مدت نخواهد داشت و از عوامل گرانی مسکن در کوتاه مدت نخواهد بود !!!

  کد مطلب: 55526
  تاریخ انتشار: جمعه، 17 مرداد 1393 ساعت
  قلی‌خسروی :
  "تا3سال دیگرهم مسکن گران نمی‌شود"

  عضو هیت مدیره کمیسیون املاک و مستغلات ایران معتقد است: رکود فعلی در بازار مسکن تا سال 95 ادامه دارد و امسال هیچ جهشی قیمتی نخواهیم داشت.
  مصطفی قلی‌خسروی در مورد پیش‌بینی خود از بازار مسکن گفت: نه‌تنها تا پایان تابستان امسال بلکه تا پایان سال 93 هیچگونه جهش و افزایش قیمتی در بازار مسکن نداریم.!!!!

  واما نقل قولی دیگر از یک مسئول آگاه و البته بیغرض مسکن :
  کد مطلب: 56981
  تاریخ انتشار: چهارشنبه، 29 مرداد 1393
  پیش‌بینی سکاندار مسکن تهران درباره قیمت خانه :
  مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان تهران گفت: افزایش قیمت در بازار مسکن تا پایان سال بین 25 تا 30 درصد خواهد بود

  قضاوت باخودتان :)

ارسال نظر

عناوین بیشتر