کد خبر 56998
A

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در یک سال اخیر عنوان کرده است: اگر این اقدامات دولت نبود قیمت ارز به بیش از 30 هزار تومان افزایش می‌یافت.

در روزهای اخیر هرکدام از وزرای اقتصادی دولت از وزیر نفت گرفته تا وزیر اقتصاد و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تشریح بخشی از اقدامات اقتصادی دولت یازدهم پرداخته‌اند. با این حال این وزرای اقتصادی از موانع و مشکلات پیش‌روی اقتصاد ایران نیز سخن گفتند. وزیر اقتصاد از ریزش بورس و وزیر نفت از درگیری این وزارت‌خانه با رانت‌های به جا مانده از دولت قبل سخن گفته و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم به تکلیف سخت دولت برای اشتغالزایی اشاره کرده است. در همین حال علی ربیعی در بخشی دیگر از بیان اقدامات دولت یازدهم به بیان مواردی پرداخته که از نگاه او با ادامه روند فعالیت‌های دولت سابق رخ می‌داد. او در یک برنامه تلویزیونی گفته است: اگر اقدامات دولت نبود قیمت ارز به بیش از 30 هزار تومان افزایش می‌یافت و تحریم‌های بیشتری علیه کشور اعمال می‌شد اما اکنون نه‌تنها این شرایط از بین رفته، بلکه کشور در حال اوج گرفتن است. وی همچنین به تداوم تورم در صورت تغییر نکردن سیاست‌های اقتصادی دولت سابق اشاره و اظهار کرده است: اگر تورم کنترل نمی‌شد حتی پس از خروج از رکود نیز تولید مجددا ارزش خود را از دست می‌داد اما راهبرد مهار تورم به خوبی اکنون محقق شده است. ربیعی تصریح کرد: من نیز اگرچه معتقدم باید رابطه سیاست‌های پولی و مالی و سیاست‌های تولیدی مشخص شود اما اگر در شرایطی که دولت سکان کشور را به دست گرفت پول پُرقدرت به جامعه تزریق می‌شد تورم به بار می‌آورد و این مغایر با راهبرد اصلی دولت تدبیر و امید بود. شاید علت برخی انتقادات این باشد که چرا پول تزریق نشده اما باید تاکید کرد که این سیاست مستمر نخواهد بود، بلکه در آن بازنگری صورت خواهد گرفت و من امروز با افتخار اعلام می‌کنم وعده دولت درباره کاهش نرخ تورم محقق شده است.

 • علی
  0 | 0

  لطفا باز هم از این اقدام ها بکنید تا قیمتش بشه ۳۰ تا تک تومن.....

 • رحیم
  0 | 0

  دلار30هزارتومانی بهتر از رکوده - تازه همه میدونن وقتی کالایی بصورته افسارگریخته بالا رود خودش بعد از مدتی خودبه خود فروکش میکند مثل دلار- مسکن- بورس-طلا- نخود- سیب زمینی و... پس شما زیاد به خودتون افتخار نکنید

 • ناشناس
  0 | 0

  دلار باید ۳۰ هزار تومتن باشه .
  اگر چه من هم از این قیمت خوشم نمیاد اما با پایین نگه داشتن قیمت ارز فقط اقتصاد را نابود کردید و کشور را تبدیل به وارد کننده بزرگ کردید. با دلار ۳ هزار تومانی .تولید وصنعت و کشاورزی مرد .
  .جو روحانی مچکریم تا 4 ماه دیگه تمام میشود .شب دراز است منتظر باشید

ارسال نظر

عناوین بیشتر