کد خبر 56982
A

گروه تروریستی «داعش» با انتشار ویدئویی مدعی شد که خبرنگار آمریکایی را که از دو سال قبل در سوریه ربوده شده بود، سر بریده است.

گروه تروریستی «داعش» روز سه‌شنبه با انتشار ویدئویی اعلام کرد «جیمز رایت فولی» عکاس-خبرنگار آمریکایی را به تلافی حملات هوایی آمریکا به مواضع خود در شمال عراق، سر بریده است. فولی در نوامبر 2012، در حالی که برای تهیه گزارش به سوریه رفته بود، در شهر «بنش» در نزدیکی مرز ترکیه توسط افراد ناشناس ربوده شد. نام وی از همان زمان در لیست آمریکایی‌های گم‌شده اف‌بی‌آی قرار گرفت. «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا دو هفته قبل در پی پیشروی تکفیری‌ها به سمت شهر «اربیل» مرکز منطقه کردستان عراق، دستور حملات هوایی به مواضع داعش را صادر کرد. روز دوشنبه داعش با انتشار ویدئویی هشدار داد که در صورت ادامه حملات هوایی، علیه آمریکا دست به اقدام تروریستی می‌زند.

در ویدئویی که سه‌شنبه منتشر شد، فردی که گفته می‌شود خبرنگار آمریکایی است در حالی که یک عضو داعش آماده کشتن اوست، اوباما را به عنوان قاتل اصلی خود معرفی کرده و خواستار پایان حملات آمریکا می‌شود. وی همچنین به برادر خود که در نیروی هوایی آمریکاست، توصیه می‌کند به حملات پایان دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، عضو داعش پس از بریدن سر این فرد، یک تبعه دیگر آمریکا را در برابر دوربین آورده و تهدید می‌کند که در صورت ادامه حملات، وی نیز سر بریده می‌شود. تروریست‌ها نام این فرد را «استیون جوئل ساتلاف» اعلام کرده‌اند، که در صورت صحت این ادعا، وی خبرنگار نشریه «تایم» است که اواسط سال 2013 در لیبی ناپدید شد.

مقامات آمریکایی هنوز به انتشار این ویدئو واکنشی نشان نداده‌اند و به طور مستقل نمی‌توان صحت این ویدئو را تائید کرد.

 • ناشناس
  0 | 0

  وحشی ها

 • حسین
  0 | 0

  مردم دنیا دیگر ساده نیستند که هر چیزی را می بینند باور کنند. داعش محصول دست شیطان بزرگ آمریکای جنایت کار است که برای اهداف پلیدش دست به هر کاری می زند. قربانی کردن واقعی و یا صوری یکی دوتا شهروند آمریکایی که برایش سهل است. تا حالا آمریکا به بهانه حملات گروه های تروریستی ساخته دست خودش و حفظ امنیت شهروندانش چه جنایت هایی که نکرده است. این هم شروع یک نمونه دیگر از همان جنایت هاست.

 • میم
  0 | 0

  بمبارانی هم از مواضع داعش نبود.مردم را فریب می دهند.همه می دانند یک کلبه متروکه یا یک خودرو با یک سرنشین که حتما از داعش هم نبوده با موشک هدف قرار گرفته است.داعش ساخت آمریکا برای اهداف آمریکا و ادامه سلطه بر جهان و ترساندن رقبا.
  چه کسی نفت را از داعش می خرد؟نفت که چند کیلو طلا یا الماس نیست که با چمدان به فروش برسد.

 • ناشناس
  0 | 0

  این قدر همه تقصیرات و بگردن امریکا نیندازید،عربستان،قطر،عمارات،کویت،و .....ضعف نوری المالکی در مقابله با داعش همگی در قدرت گرفتن داعش موثر هستند.

 • 5
  0 | 0

  مغزهای ایزوله از تابناک به اینجا مهاجرت کردن.ولی واقعا نمایش کشتن یک انسان به هر گناهی و به هر وسیله ای در جلوی چشم دیگران چه مفهومی جز مفهوم ترور و ایجاد وحشت رو میتونه داشته باشه؟؟؟؟؟

ارسال نظر

عناوین بیشتر