کد خبر 51212
A

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها با بیان این‌که درصددیم برای حداقل ۳۰ فرودگاه‌ مناطق محروم ردیف بودجه در نظر گرفته شود، گفت:خرید ۱۰۰ فروند و بازسازی ۱۵۰ فروند هواپیما از جمله اقداماتی است که می‌تواند از نتایج مثبت مذاکرات بین‌المللی باشد.

محمدعلی ایلخانی با اشاره به ارائه خدمات ناوبری هوایی در فضای کشور به‌‌عنوان یکی از ماموریت‌های اصلی شرکت فرودگاه‌ها از کنترلرها به عنوان مرزبانان غیرنظامی کشور یاد کرد.

ایلخانی بر انضباط اداری کارکنان تاکید کرد و گفت: تمام عملکرد هواپیما باید با نظم در سازمان هواپیمایی، شرکت فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی همراه باشد تا از بروز تاخیرات پروازی جلوگیری شود.

وی احترام و رعایت سلسله مراتب را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: مراقبت پرواز باید از یک نظام در قالب مقررات داخلی و توصیه‌های بین‌المللی به جا و به‌صورت تلفیقی و پیش‌برنده بهره‌ ببرد.

ایلخانی ارائه خدمت بی‌منت به مردم را توفیقی از سوی خداوند دانست و گفت: ارائه خدمات شایسته در بخش‌های مختلف سربلندی شرکت فرودگاه‌ها را در پی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها با اشاره به فضای مثبت پیش‌آمده در کشور در عرصه بین‌المللی آن را یک فرصت مناسب برای صنعت حمل‌ونقل هوایی عنوان کرد که می‌تواند سر منشاء اتفاقات خوب در این حوزه باشد.

ایلخانی با اشاره به این‌که خرید 100 فروند هواپیما و بازسازی 150 فروند هواپیما از جمله اقداماتی است که می‌تواند از نتایج مثبت این مذاکرات باشد، اظهار کرد: باید زیرساخت‌های فرودگاهی را برای این شرایط آماده کنیم و برای موارد مختلف از طرح و دستورالعمل بهره ببریم تا در صورت وقوع، پاسخ مناسبی داشته باشیم.

ایلخانی کاهش نقاط ممنوعه را از دیگر اقداماتی یاد کرد که شرکت فرودگاه‌ها به دنبال آن است و در این رابطه جلسات مثبتی با مسئولان مربوطه داشته و رایزنی‌های لازم در این خصوص انجام شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرکت فرودگاه های کشور، وی توجه به مقوله آموزش را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه ستاد مخالف تحصیل کارکنان نیست، گفت: اگر قرار به ارتقای سطح علم و دانش باشد، بهتر است با توجه به تخصص مربوطه انجام شود تا بتواند در فعالیت و مسئولیتی که بر عهده فرد قرار گرفته خود را نشان دهد و در این رابطه به‌ویژه در حوزه مراقبت پرواز از توصیه‌ها و داکیومنت‌های ایکائو نباید غافل شد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر