کد خبر 51135
A
مدیرعامل شهر پردیس خبر داد:

مدیرعامل شهر جدید پردیس از رایزنی برای کاهش قیمت مسکن مهر با سازندگان خبر داد و گفت: دستور‌العمل اجرایی معاملات ثانویه مسکن مهر به ما ابلاغ شده، اما در این 15 روز گذشته حتی یک معامله قانونی هم انجام نشده است.

حسن ولی‌پور در پاسخ به این سؤال که آیا دستور‌العمل اجرایی معاملات ثانویه مسکن مهر به شرکت عمران پردیس ابلاغ شده است، یا خیر، گفت: بخشنامه خرید و فروش مسکن مهر به شرکت عمران پردیس ابلاغ شده است و ما آمادگی داریم تا شرایط معامله مسکن مهر را برای خریداران و فروشندگان مسکن مهر تسهیل کنیم. وی ادامه داد: در خرید و فروش قانونی مسکن مهر یک سری امور مربوط به شرکت عمران پردیس و یک سری امور مربوط به بانک مسکن است، اما باید اذعان کرد که در این 15 روز گذشته حتی یک مورد هم در سامانه تقاضایی برای خرید و فروش ثبت نشده است.
رایزنی برای کاهش قیمت مسکن مهر حتی متری 1000 تومان
ولی‌پور در پاسخ به این سؤال که برخی از متقاضیان مسکن مهر اعلام می‌کنند که علیرغم داشتن پیش قرارداد، هنوز نمی‌دانند که مجددا چه مبلغی اضافه‌تر باید پرداخت کنند، گفت: پس از اینکه دستور‌العمل سوم افزایش قیمت مسکن مهر ابلاغ شد به هر حال مشخص شد که متقاضیان چه مبلغی را قبلا پرداخت کرده‌اند و چه مبلغی را مجددا باید پرداخت کند. وی اضافه کرد: آنچه که در حال حاضر به دنبال آن هستیم این است که در حال رایزنی با سازندگان هستیم، تا اگر بتوانیم حتی متری 1000 تومان از قیمت مسکن مهر کاهش دهیم تا به متقاضیان مسکن مهر کمک کنیم. وی ادامه داد: این اقدام در حجم بالا می‌تواند به نفع متقاضیان باشد، چرا که اگر حتی 1000 تومان در هر متر کاهش یابد در یک واحد مسکونی 100 متری 100 هزار تومان کاهش خواهد یافت.
سرعت ساخت و ساز کند نشده است
ولی‌پور در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود سرعت ساخت و ساز مسکن مهر در شهر پردیس کند شده است و حتی برخی از واحدهای مسکونی در فاز 5 به حال خود رها شده‌اند و تنها برخی از واحدهای کنار جاده به شکل نمادین تکمیل شده‌اند، گفت: سرعت ساخت و ساز مسکن مهر در یک بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل بالاتر رفته است و می‌توانم با قاطعیت بگویم که سرعت کار سازندگان مسکن مهر افزایش یافته است. به گفته وی، در فاز 8 و فاز 11 سرعت ساخت و ساز بالا رفته است و حتی در فاز 8 سرعت ساخت 15 درصد رشد کرده است. وی افزود: در مورد فاز 5 مبنی بر اینکه واحدهای مسکونی کنار جاده تکمیل شده و مابقی واحدهای مسکونی داخل فاز 5 به حال خود رها شده‌اند، نیز باید بگویم تا آنجایی که بنده اطلاع دارم هیچ واحدی در این فاز تحویل متقاضیان نشده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، مدیرعامل شهر جدید پردیس ادامه داد: در فاز 5 شهر پردیس انجمن انبوه‌سازان ساخت واحدهای مسکونی را به 15 شرکت تحویل داده است و هر شرکت نیز 5 تا 8 بلوک را به شرکت‌های انبوه‌ساز تحویل داده است و حال اینکه واحدهای مسکونی کنار جاده تکمیل و تحویل شده و واحدهای مسکونی داخل فاز به حال خود رها شده است، تصور نمی‌کنم درست باشد.
 • ناشناس
  0 | 0

  قانون چیز خوبیه خصوصا اگه سرکت عمران بدونه قرارداد یعنی چی؟

 • پرندنشین
  0 | 0

  این یک معمای بزرگی است که چطور شرکت ترکیه ای کوزو به این سرعت برجها و ساختمانهای زیادی را تحویل داد ولی چندین سال است که شرکتهای ایرانی با وجود افزایش قیمت سالانه و عمل نکردن به قراردادها و همچنین کاهش کیفیت و حذف مستمر امکانات ضروری ساحتمانها ،همچنان سازه های نیمه کاره و حتی عملا تعطیل دارند !!!
  این در حالی است که برخی مسئولین ادعای مدیریت جهادی هم دارند !!!
  دو صد گفته چو نیم کردار نیست ...

ارسال نظر

عناوین بیشتر