{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 46610

با وجود اجرای فاز دوم هدفمندی؛

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از جهش جدید مصرف بنزین در کشور با وجود اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت این فرآورده نفتی خبر داد و اعلام کرد: بیش از ۷۰ درصد فروش بنزین با قیمت ۷۰۰ و ۱۰۰۰ تومان در جایگاه‌ها انجام می‌شود.

پس از چند روز کاهش مصرف بنزین در کشور به دنبال اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت این فرآورده استراتژیک نفتی، مصرف بنزین بار دیگر در کشور روندی صعودی به خود گرفت. بر این اساس پس از ثبت رکورد مصرف روزانه 55 میلیون لیتر بنزین در روزهای نخست اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها، متوسط مصرف این محصول پرطرفدار نفتی بار دیگر به مرز 70 میلیون لیتر در روز نزدیک شد. آمارهای رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی نشان می‌دهد که در روزهیا اخیر مجموع مصرف بنزین معمولی و بنزین سوپر کشور به مرز 70 میلیون لیتر در روز رسیده و حتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش هم نشان می دهد. مصطفی کشکولی مدیر عامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران با اشاره به روند صعودی مصرف بنزین در ایران در طول چند هفته گذشته تاکنون، گفت: در دهه دوم اردیبهشت ماه، مصرف بنزین سیر صعودی پیدا کرده و به بیش از 65 میلیون لیتر در روز رسید. این مقام مسئول با اعلام اینکه متوسط مصرف روزانه بنزین کشور از دهم تا بیستم اردیبهشت ماه سال جاری به 65.4 میلیون لیتر رسیده است، تصریح کرد: متوسط مصرف این فرآورده نفتی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 2.2 درصد رشد داشته است. مدیر عامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران تاکید کرد: پیش بینی می شود مصرف بنزین کماکان سیر صعودی خود را حفظ کند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، آمارهای رسمی نشان می دهد که از 10 تا 20 اردیبهشت ماه سال جاری میزان فروش بنزین 400 تومانی 28 درصد، بنزین 700تومانی 46 درصد و بنزین 1000 تومانی 26 درصد بوده است که به طور متوسط قیمت فروش هر لیتر بنزین در دهه دوم اردیبهشت 695 تومان تخمین زده می شود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جهش مصرف بنزین در کشور با وجود اجرای فاز دوم!!!!

  فشارو بیشتر کنید آقا، همیشه رسم بر این بوده هر چی گرونتر میشه فروشش بیشتر میشه

  عجایب مردمانی هستیم ما!!!

  • خورزوخان
   ۰ ۰

   انهائی که مصرف کننده هستند چون درآمد بی حساب و کتاب دارند با هر قیمتی مصرف خواهند کرد .
   مثلا کسی که بابت یک شب یک میلیون تومان کرایه ویلا میدهد برایش چقدر مهم است که بنزین 1000 تومانی یا حتی 50000 تومانی بخرد .
   در هر صورت باید اول قیمتها تثبیت شود سپس قیمت سوخت افزایش یابد وگرنه با تورم سالانه 50 درصد فقط حقوق ثابت بگیر بدبخت میشود و بس

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مردم ایران با جاهای دیگه دنیا فرق دارن گرون بشه بیشتر میخرن !!!؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جهش مصرف بنزین در کشور با وجود اجرای فاز دوم!!!!

  فشارو بیشتر کنید آقا، همیشه رسم بر این بوده هر چی گرونتر میشه فروشش بیشتر میشه

  عجایب مردمانی هستیم ما!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این افزایش بنزین باز هم کاری در صرفه جویی و کاهش مصرف نکرد چون:
  تاکسی ها و مسافر کشها کرایه را گران کردند و عملا بیشتر از آنچه بابت افزایش بنزین هزینه کردند درآمد دارند. مردم عادی که بنزین سهمیه ای برایشان کافی است و ماهانه 18000 تومان به هزینه آنها افزوده شده که درصد ناچیزی از هزینه می باشد.(برای درآمد 600،000 تومان 3.4 درصد)

 • محمد
  ۰ ۰

  ...

  من پیشنهاد می کنم پالایشگاه های تولید بنزین به بخش خصوصی داده شود تا در این میان سود در تولید داخلی با هزینه ی کمتر باشد و نتیجتا این ملیاردها دلار ارز خروجی برای بنزین لااقل در ایران باق مانده و هزینه شود.

  حتی به سرمایه گزاران خارجی امکان تاسیس کارخانه ی بزنین در خاک ایران داده شود. هم سرمایه ی خارجی وارد بازار داخلی خواهد شد و هم بازاری برای محصولات نفتی ما به وجود خواهد امد و هم اینکه تحریم های احتمالی بعدی، بی اثر خواهد ماند.