کد خبر 43080
A

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به اعلام اولویت‌های بنیاد شهید در سال جاری پرداخت و گفت: کلیه معوقات ایثارگران تا تابستان امسال پرداخت خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی در همایش تکریم مادران و همسران شهدا که به مناسبت سیزدهم جمادی الثانی سالروز وفات ام النبی (س) ترتیب داده شده بود، با بیان اینکه تعداد زیادی از مادران و همسران شهدا در دوران دفاع مقدس در پشت جبهه‌ها برای اقتدار و عزت جمهوری اسلامی حضور و مشارکت فعال داشته‌اند، اظهار کرد: امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» مزین شده است، به همین خاطر بنیاد شهید اولویت‌هایی را در رابطه با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تبیین کرده است که برگزاری همایش‌هایی از این دست از جمله آنهاست. وی ادامه داد: مادران و همسران شهدا، بزرگوارانی هستند که الگوی ایثار و شهادت در جامعه به شمار می‌آیند. معاون رئیس‌جمهوری در ادامه به تعامل خوب بنیاد شهید با مجلس شورای اسلامی اشاره و اظهار کرد: از میان جلساتی که با نمایندگان مجلس در رابطه با امور ایثارگران و شهدا برگزار شده، نتایج خوبی را استخراج کرده‌ایم. اجرای قانون جامع ایثارگران در دستور کار بنیاد شهید شهیدی در ادامه به قانون جامع ایثارگران که سال گذشته توسط دکتر روحانی به صورت رسمی ابلاغ شد، اشاره و اظهار کرد: یکی از اولویت‌های جدی بنیاد شهید، پیگیری جدی و اجرای این قانون است که سال‌ها روی زمین مانده بود. در این راستا کمیته‌هایی را تشکیل داده بودیم و امور مربوط به اجرای آن را به طور جدی پیگیری می‌کنیم. وی همچنین به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با سلامت و ابلاغ سیاست‌های کلی سلامت نیز اشاره و عنوان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در رابطه با ترویج و ارتقای سلامت، صندوقی تحت عنوان «صندوق سلامت» تشکیل دادیم که اگر بیمه نتوانست، هزینه‌های درمان ایثارگران و جانبازان را به طور کامل بپردازد، بتوانیم مابقی آن را از طریق این صندوق تامین کنیم. پرداخت کلیه معوقات ایثارگران تا سه ماه آینده نماینده ولی فقیه و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با بیان اینکه بخشی از مطالبات ایثارگران را پرداخت کرده‌ایم، از پرداخت کلیه معوقات ایثارگران تا تابستان امسال خبر داد. شهیدی ادامه داد: یکی دیگر از اولویت‌های بنیاد شهید در سال جاری، توانمند کردن جامعه جانبازان است، زیرا بسیاری از جانبازان ما توانمند هستند اما از امکانات لازم برخوردار نیستند. تصمیم‌گیری در راستای رهنمود مقام معظم رهبری پیرامون در پیش گرفتن اقتصاد مقاومتی، نسبت به توانمند کردن جانبازان از طریق اعطای وام و تسهیلات، ضمن حمایت، اشتغالزایی هم داشته باشیم. این همایش با حضور علی لاریجانی - رئیس مجلس شورای اسلامی، شهین مولاوردی - معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری، همسر دکتر روحانی، همسر حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی و جمع بزرگی از مادران و همسران شهدا برگزار شد.
  • ج شکوهی ازبوشهر
    0 | 0

    تورابه تمام مقدسات عالم قسمتان میدهیم مطالبات معوقه نخواستیم،این هم مثل قبلی ها،امدن بنام ایثارگران قانون تراشیدن،نه تنهابنفع ایثارگران نشدبلکه درچشم مردم بعنوان زیاده خواه مطرح شدند.هم ازیارشدیم وهم از...،هرچه قانون که تصویب کردیدبراحتی دیوان آن رانقض کرد.ازجمله امتیازیک مقطع تحصیلی،کدامتان به دیوان اعتراض کردید.،یااینکه آقایان وقتی دیدندمشکلات خودشان باقوانین عادی حل نمیشود،امدن بنام ایثارگران قانون وصف کردندوازنام ایثارگران سواستفاده کردند،مثل قانون واگذاری سهام به ایثارگران ،ویاقانون اجازه ورودخودروهای خارجی برای جانبازان،دست برداریدازاین همه خیانت بنام خدمت،خسته شدیم ازاین همه سواستفاده،قانون جامعه اتان هم می بینیم،طولی نخواهدکشیدکه دست خوش همین موضوعات خواهدشد.برویدوببنیدکشورهای دیگربرای شهداوایثارگرانشان،یابقول خودشان قهرمانان ملی اشان چه کردندوجه میکنند.تازه خیلی ازاین کشورهامسلمان هم نیستند.شماکه ادعایتان چشم فلک راکورکرده است.خجالتی هم خوب چیزی است.

ارسال نظر

عناوین بیشتر