کد خبر 43011
A

بسیاری از برنج‌های خارجی در رسانه‌ها به عنوان برنج ایرانی تبلیغ می‌شوند درصورتیکه در برندسازی برنج باید به گونه‌ای عمل شود تا کد رهگیری برنج ایرانی به سرنوشت طرح شبنم دچار نشود.

جمیل علیزاده شایق - دبیر انجمن برنج - اظهار کرد: اکثر برنج‌هایی که تحت عنوان برنج ایرانی در تلویزیون یا دیگر رسانه‌ها تبلیغ می‌شوند برنج خارجی بوده که می‌توان به برند‌های "خاطره"، " آرزو" ، " آوازه"، " تبرک"، " محسن " و بخش اعظمی از برنج " گلستان" اشاره کرد اما در این میان برنج‌های ایرانی مانند این برنج‌های وارداتی برندسازی نشده‌اند. برندهای برنج ایرانی را بشناسیم وی افزود: تنها برخی از کارخانه‌های شالیکوبی نام کارخانه خود را به عنوان تولید‌کننده برنج ایرانی به ثبت رسانده‌اند که این نام روی کیسه‌های این کارخانه‌ها ثبت شده و می‌توان به برنج "سارویه" ، "بجارکتم" ، "استر‌آباد گلستان"، " بالاخان" ،"بهدانه"، " سیلاخور" ، "دنگلان" و "کالن" اشاره کرد. دبیر انجمن برنج تاکید کرد: گرچه در سبد اول کالایی که دولت و مسئولان آن اذعان کردند که نتوانستند از برنج ایرانی استفاده کنند و از برنج‌هایی مانند آوازه و گلستان استفاده شده بود که این خود نوعی اعتراف از سوی این برندها برای ایرانی‌ نبودن محصولشان به حساب می‌آید چراکه این برنج‌ها غالبا از نوع هندی هستند. کد رهگیری برنج ایرانی به سرنوشت طرح شبنم دچار نشود به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی تصریح کرد: برای شناسنامه‌دار کردن برنج ایرانی و برند‌سازی آن باید به گونه‌ای عمل شود تا کد رهگیری که به برنج‌های ایرانی داده می‌شود به سرنوشت طرح شبنم دچار نشود که هر شخصی بتواند برچسب آن را از بازار تهیه کند.

 • ناشناس
  0 | 0

  از قبل هیاتی برای مبادله اقتصادی به هند توسط دولت کنونی فرستاده شده بود و ملت میدانستند که قرار هست مقادیر زیادی جنس هندی وارد شود که در سبد کالا محقق شد . به هر حال نیازی به اعتراف دولت نیست ملت خود شعور دارند

 • ناشناس
  0 | 0

  همش آشغالهای هندی است ، فقط گونیشو عوض میکنند

 • ناشناس
  0 | 0

  برنج هندی بخورید، خوبه چون قد می کشه و خوش فرم هست. حالا کمی ارسنیک داره و طعم برنج از پوست در نیامده در اب افتاده را میده شما ببخشید. این از نتایج سیاست تورم بالا و تثبیت نرخ ارز برای یک دهه هست. حالا هم ادامه سیاست تیثبیت نرخ ارز با تورم بالا را برای سال 92 و 93 هم شاهدیم.

ارسال نظر

عناوین بیشتر