کد خبر 43004
A
اگر همکاری نکند؛

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به رابطه بابک زنجانی با برخی مسوولان شاخص دولت دهم گفت: «اعتقادم این است که زنجانی با آنها هم صادقانه کار نکرده و کاملا در جهت منافع خودش اقدام کرده است.»

محمدعلی پورمختار با اشاره به آخرین وضعیت بابک زنجانی گفت: «در حال حاضر مهم‌ترین مساله در مورد پرونده بابک زنجانی استرداد وجوه است.» او در پاسخ به این پرسش که آیا امکان استرداد وجوه زنجانی که اکثر آنها خارج از کشور بوده و این شخص نیز در بازداشت است وجود دارد، گفت: «بله می‌تواند کمک کند و می‌توان وکالت یا نمایندگی به شخصی بدهد، به اعتقاد من این کار شدنی است.» رئیس کمیسیون اصل نود با بیان اینکه زنجانی باید همکاری کند، گفت: «این شخص تعهدی به وزارت نفت داده است مبنی براینکه تا 6 اردیبهشت 92 چک دو میلیاردی خود را پرداخت کند.» او در پاسخ به اینکه آیا زنجانی مایل به همکاری است یا خیر گفت: «همکاری کرده است؛ ولی باید بیشتر از این همکاری کند.» پورمختار همچنین در خصوص اینکه برخی‌ها معتقدند زنجانی از سوی نظام برای دور زدن تحریم‌ها اقدام به خرید و فروش نفت می‌کرده پس چرا باید بازداشت شود، گفت: «ایشان در مقابل کاری که کرده و خدماتی که ارائه کرده بیش از آن سودش را برده است، پس طبیعتا این گونه نبوده که فی‌سبیل‌لله کار کرده باشد و حداکثر سودش را در این معامله برده است.» او تاکید کرد: «هم‌اکنون وقت پرداخت بدهی زنجانی است و قرار نیست با این پول چه در داخل و چه در خارج کار کند و بعد بگوید ندارم، ما این را قبول نمی‌کنیم و باید بدهی خود را پرداخت کند.» نماینده کبودرآهنگ، لاله‌جین و بهار اضافه کرد: «از حیث نحوه پیگیری به روند دیگری اعتقاد داشتم که زودتر از این هم می‌شد به نتیجه رسید ولی فعلا بازداشت است و باید دنبال شود.» او در خصوص اینکه اگر زنجانی همکاری نکند پیگیری پرونده چگونه خواهد بود، گفت: «فعلا در بازداشت است و در بازداشت خواهد بود.» پورمختار درخصوص اینکه بازداشت بودن زنجانی پول نمی‌شود، گفت: برای او هم زندگی نمی‌شود.

 • مهدی.ن
  0 | 0

  اگه ب ز دزد بوده قطعاً به تنهایی این دزدی ها رو نکرده . اگه مرد هستید اون کسایی رو که این آقا رو تا به اینجا هدایت کردند رو هم بیارید معرفی کنید. اونهایی که الان تو سولاخ موش رفتند. همیشه همینطور بوده.

 • ناشناس
  0 | 0

  پس شرکاش چی ، اگه عدالته اونها رو هم احضار کنید..

 • ناشناس
  0 | 0

  خدای نکرده شما که قصد ندارید چپاولگران و غارتگران بیت المال را مجازات کنید . اینها برای باد گرفتن زد و بند و کلاهبرداری کلی زحمت کشیده اند و باید از استعداد ذاتی اینها بنحو شاسیته استفاده و بهره برداری کرد . توصیه میکنم ضمن اهداء جایزه و مدال چند پست کلیدی کشور را به اینها بدهید .

ارسال نظر

عناوین بیشتر