کد خبر 399
A
لاواروف:

وزیر خارجه روسیه در سخنانی در جمع وزیران خارجه گروه هشت در واشنگتن ادامه حکومت بشار اسد را به سبب حمایتهای گسترده مردمی از وی دانست.

"سرگی لاوروف" گفت: مسکو از اعزام ناظران بین المللی به سوریه در اسرع وقت حمایت می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه روسیا الیوم، وی بیان کرد: ارسال ناظران بین المللی بخشی از طرح کوفی عنان نماینده دبیر کل سازمان به سوریه است و ما با بان کی مون دبیر کل سازمان ملل این موضوع را بررسی کرده ایم.

لاوروف اظهار داشت: مسکو هرآنچه توانسته است برای موفقیت کوفی عنان تلاش کرده و همه باید به آتش بس پایبند باشد و مانع شکست آن شوند.

وزیر خارجه روسیه بیان کرد: برخی در پایتخت های عربی و غربی از شکست طرح عنان سخن گفته اند این اظهارات نشاندهنده عدم تمایل برخی به موفقیت طرح کوفی عنان است اما ما این چنین اعتقادی نداریم زیرا آن را طرحی بزرگ می دانیم و از هیچ کوششی برای موفقیت آن دریغ نمی کنیم.

لاوروف با اشاره به اظهار نظر هیلاری کلینتون همتای آمریکایی اش درباره سوریه و اینکه روسیه عامل بقای بشار اسد است افزود: این اظهارات منفعلانه است ما در این باره خویشتنداری می کنیم تعداد کشورهای همپیمان آمریکا که خیلی بیشتر است.

وی خاطرنشان کرد: اگر اسد در قدرت باقی مانده بدلیل حمایتهای چین و روسیه نیست بلکه به سبب حمایت گسترده مردم سوریه از وی است.

وزیر خارجه روسیه بیان کرد: نظام کنونی نماینده اکثریت ملت سوریه است و اینکه مخالفان را نماینده قانونی ملت سوریه می دانند مبالغه آمیز است.

وی اظهار داشت: آنچه مهم است جمع شدن همه سوری ها دور میز مذاکرات است و بشار اسد آمادگی خود را در این زمینه به ما اعلام کرده است.

وزیر روسی بیان کرد: برخی شرکای بین المللی ما اوضاع را خلاف واقعیت برای مخالفان جلوه می دهند و سبب عناد ورزی آنها می شوند و این درست نیست و مغایر همه تلاشها برای پایان بحران است.

ارسال نظر

عناوین بیشتر