کد خبر 35995
A
طاری بخش اعلام کرد

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی با اشاره به این که 15 دی ماه آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده است، گفت:در اصلاحیه پیشنهادی قانون مالیات بر ارزش افزوده نرخ جرایم کاهش یافته اما غیر قابل بخشش خواهد بود و با توجه به قدرت بازدارندگی جرایم غیرقابل بخشش، پیش بینی می شود تخلفات مالیاتی در آینده به شدت کاهش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا طاری بخش معاون سازمان امور مالیاتی کشور با بیان این که مؤدیان مالیاتی نظام مالیات بر ارزش افزوده برابر مقررات ماده (21) قانون مکلفند حداکثر ظرف مدت 15 روز پس از پایان هر فصل نسبت به تسلیم اظهارنامه سه ماهه مالیات بر ارزش افزوده و پرداخت مالیات به دولت اقدام کنند، اظهار کرد:بر این اساس ساعت 24 یکشنبه 15 دی ماه 1392 آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده است. وی درباره تسهیلات ایجاد شده برای مؤدیان در بخش مالیات بر ارزش افزوده تصریح کرد: سامانه مالیات بر ارزش افزوده همزمان با اجرای قانون تشکیل و آماده خدمات رسانی به مؤدیان شده است به طوری که مؤدیان از ابتدای اجرای قانون می توانستند با مراجعه به سامانه مذکور اظهارنامه خود را به صورت الکترونیکی تسلیم کنند. معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی با اشاره به این که پرداخت مالیات به صورت الکترونیکی بدون مراجعه به سازمان امور مالیاتی و بانک‌ها امکان پذیر است، افزود: مؤدیان می توانند از طریق درگاه‌های بانک ملی شامل اینترنت، خودپرداز، Pos و تلفنبانک مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کنند و یک نسخه قبض مالیات پرداخت شده را دریافت کنند. وی ادامه داد:با توجه به امکانات ایجاد شده مؤدیان می توانند بدون مراجعه به واحدهای مالیاتی نسبت به تسلیم اظهارنامه الکترونیکی و پرداخت مالیات از طریق سامانه مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir اقدام کنند. وی درباره شرایط بخشودگی جرایم اظهار کرد: با توجه به احکام مقرر در ماده (33) قانون مالیات بر ارزش افزوده ناظر بر مفاد ماده (191) قانون مالیات‌های مستقیم اصولاً مؤدیانی که قوانین مالیاتی را رعایت می کنند، خوش حساب هستند و عدم انجام تکالیف مقرر در قانون، خارج از عهده و اختیار آنها باشد مشمول بخشودگی قسمتی از جرایم خواهند شد بنابراین بخشودگی جرایم مالیات بر ارزش افزوده موکول به ارائه اظهارنامه مالیاتی و پرداخت حقوق دولت در مهلت مقرر خواهد بود. طاری بخش درباره شرایط بخشودگی جرایم در اصلاحیه جدید قانون گفت: سیاست سازمان امور مالیاتی تعدیل نرخ جرایم در قانون اصلاحیه جدید است ولی جرایم مربوط به انجام تکالیف مؤدیان، مقرر در قانون بخشوده نشود، بر همین اساس در اصلاحیه پیشنهادی نرخ جرایم کاهش یافته لکن غیر قابل بخشش خواهد بود و با توجه به قدرت بازدارندگی جرایم غیرقابل بخشش، پیش بینی می شود تخلفات مالیاتی در آینده به شدت کاهش یابد.

 • ناشناس
  0 | 0

  هیچ بخشش مالیاتی درکارنیست هرچی ارش افزوده در 3 ماه می دهیم قبول ندارند وپس از چند سال با دلخواه خودشان حساب می کنند وبعد جریمه دیرکردو...

 • علیرضا
  0 | 0

  اداره های دولتی کلا بی قاعده است اما اداره مالیات تو این زمینه ترکونده.
  من یک مغازه دارای جواز خریدم هم مالیات نقل و انتقال ملک را گرفتند با چند دست چرخیدنش و دیر کردش که یکی از آنها برای 6 سال پیش بود .یکبار هم مالیات بر نقل و انتقال جواز روی همان ملک را گرفتند! به همان ترتیب فوق با قانون معامله مکرر و جریمه دیر کرد .کلا 12 تا فیش مالیات پرداخت کردم یازده تا از اونها اسم من بالاش نبود و مالیات افراد دیگری که در سنوات قبل معامله کرده بودند و مالیات دستش به آنها نمیرسید از من گرفتند.
  حدود 20 درصد ارزش معامله را مالیات دادم آخرش هم گفتند حالا چون جوان هستی بهت رحم کردیم!!
  مالیات در هنگام گرفتن و محاسبه اش ضابطه خاصی وجود ندارد.به نظرم این طوری آمد که تا آنجا که صدای مودی در نیاید ازش میگیرند.حالا یکی با یک میلیون دادش در میاد یکی با 5 میلیون و به همین ترتیب.اما اگه الکی صدات در بیاد و تشخیص بدهند که بی مورد سر صدا میکنی میفرستندت کمیسیون بعدش همان رای حوزه تایید میشه حالا همان مالیات را با جریمه یکسال تاخیری که تو کمیسیون معطل بودی باید بدی.
  حالا با آن گرفتاری مغازه را خریدیم و جوازش را به نام زدیم شرکتهایی که از ما جنس میخریدند تعطیل کردند رفتند ما هم آمدیم خانه نشستیم ماهواره نگاه میکنیم!!!!

 • ناشناس
  0 | 0

  ما که با این أوضاع جدید می خواهیم بیخیال همه چیز بشیم وکار وتولید را ول کردم چون الحق که زور می گن

 • علیرضا
  0 | 1

  من شرکت دارم و اینقدر درگیر اداره مالیات و بیمه شدم که کلا دارم شرکتمو جمع میکنم نمیدونم ادارات دوتی از طرفی پول نمیدن و بعد هم مالیات ارزش افزوده میخان وقتی هم میگی ندادن میگن از خودت بده بعد برو اداره مربوطه ازشون شکایت کن ....متاسفم اینجوری از کار افرینا حمایت میکنن......مالیات و بیمه کم اود ارزش افزودم اضافه شد.....

 • ناشناس
  0 | 0

  فقط دلالی

 • ناشناس
  0 | 0

  فقط دلالی

ارسال نظر

عناوین بیشتر