کد خبر 35063
A
عضو کمیسیون انرژی مجلس ملی ونزوئلا اعلام کرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس ملی ونزوئلا گفت: این کشور آمادگی دارد تا به ایران برای دورزدن تحریم ها کمک کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، اجلاس همکاری کشورهای عضو اتحادیه بولیواری آمریکا موسوم به "آلبا" در تهران برگزار شد. در این نشست که مسائل نوظهور بازار انرژی جهان درآن مطرح شد دیپلمات ها و هیئت های پارلمانی از ونزوئلا و نمایندگانی از شرکتهای نفتی این کشور به همراه چند تن از مسئولان وزارت نفت و بخش خصوصی فعال در صنعت نفت ایران در این اجلاس حضور پیدا کردند. فرناندو تراویه عضو کمیسیون انرژی مجلس ملی ونزوئلا در این اجلاس گفت: ونزوئلا آمادگی دارد در شرایط تحریم به ایران در خصوص دورزدن این تحریم ها به دلیل نقش بالایی که در حوزه نفتی آمریکا دارد کمک کند. وی ادامه داد: تبادلات نفتی ونزوئلا و آمریکا سالانه به 70 میلیارد دلار می رسد که این کشور اماده است در کنار آمریکا و همکاری مشترک نفتی که با این کشور دارد حاضر است با ایران نیز در این صنعت همکاری مشترکی را انجام دهد. این عضو کمیسیون انرژی مجلس ونزوئلا تصریح کرد: به دلیل بکر بودن حوزه نفت و گاز ونزوئلا متخصصان ایرانی می توانند با حضور در این کشور و فعالیت در عرصه نفت وگاز به کمک بخش انرژی ونزوئلا بیایند که به نظر می رسد این امر برای متخصصین نفتی ایران بسیار جذاب است. تراویه با اشاره به اینکه هم اکنون بیشترین حجم سرمایه گذاری در صنعت نفت ونزوئلا متعلق به دو کشور روسیه و چین است که به ترتیب 40 و 15 میلیارد دلار در این کشور سرمایه گذاری کرده اند.
  • بنده خدا
    0 | 0

    ببخشید باباجون اگه از تو آبی گرم می شد تا حالا کجا بودی؟!نکنه کسری بودجه آوردی.اگه اینطوریه به عرضتون برسونم که وضع ما هم چندان حال و روز خوبی نداره.

  • احمد
    0 | 0

    تا حالا هر کی به دور زدن تحریم ها کمک کرده وضعش از بانک مرکزی ایران هم بهتر شده بنابراین میشه گفت که این سوء استفاده است نه کمک.

ارسال نظر

عناوین بیشتر