کد خبر 239
A

یکی از طراحان استیضاح شیخ الاسلامی گفت: استیضاح کنندگان جدی هستند و تا حل موضوع انتصاب مرتضوی در صندوق تامین اجتماعی، استیضاح را پس نمی گیرند.
به گزارش جام جم آنلاین، «الیاس نادران» با اشاره به اعلام وصول استیضاح عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس افزود: هیئت رئیسه مجلس باید در هماهنگی با هیئت دولت زمان جلسه استیضاخ را مشخص کند.
"البته وزیر هم باید اعلام آمادگی که چه روزی می تواند با حضور در صحن مجلس به موارد استیضاح پاسخ دهد."
این طراح استیضاح شیخ الاسلامی تاکید کرد: از آنجا که استیضاح روز چهارشنبه اعلام وصول شد و طبق قانون وزیر باید ظرف 10 روز در صحن مجلس حاضر شود، قاعدتا این استیضاح باید در 23 فروردین و یا یکشنبه 27 فروردین در دستور کار مجلس قرار گیرد.
نادران در خصوص ارجاع موضوع استیضاح به هیأت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه و بررسی و حل و فصل این موضوع در آنجا، گفت: ما از هر تلاشی که منجر به حل مساله شود استقبال می کنیم اما در تصمیم خود جدی هستیم.
سعید مرتضوی دادستان سابق تهران و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در 27 اسفند سال گذشته به ریاست صندوق تأمین اجتماعی منصوب شد که این امر واکنش منفی نمایندگان را در پی داشت و برخی از نمایندگان اعلام کردند به همین دلیل وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را استیضاح می کنند.

ارسال نظر

عناوین بیشتر