کد خبر 1747
A

معاون وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن قرارداد ساخت 70 هزار مسکن مهر با هزینه هر متر 330 هزار تومان خبرداد و گفت: سهمیه مسکن مهر در شهرهای جدید در سال 91 از 50 هزار واحد مسکونی به 70 هزار واحد مسکونی افزایش یافت.

محمد هادی رستمیان در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که آیا قرارداد ساخت مسکن مهر سال 91 با انبوه‌سازان به امضا رسید افزود: قرارداد ساخت مسکن مهر سال 91 با انبوه‌سازان برای هر متر 330 هزار تومان با مشخصات جدید و با نصب آسانسور به امضا رسیده است.

وی ادامه داد: قرار بود برای سال 91 در شهرهای جدید 50 هزار واحد مسکونی احداث شود که این سقف با افزایش 20 هزار واحد مسکونی به 70 هزار واحد مسکونی رسید.

رستیمان در پاسخ به این سؤال که انبوه‌سازان مبلغ 450 هزار تومان را برای ادامه همکاری در پروژه مسکن مهر پیشنهاد کرده بودند، چطور شد 330 هزار تومان پذیرفتند، اظهار داشت: قراردادی که با انبوه سازان به امضا رسیده است با نصب آسانسور 330 هزار تومان است اما حتی برخی از انبوه‌سازان به مبلغ 320 هزار تومان بدون نصب آسانسور هم راضی بودند.

*ارائه شکایت‌های متقاضیان مسکن مهر از تعاونی‌ها به وزارت تعاون

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در پاسخ به این سؤال که آیا قصد ندارید تعاونی‌های متخلف در پروژه مسکن مهر را معرفی کنید،گفت: تخلفات تعاونی‌های مسکن مهر باید توسط وزارت تعاون پیگیری شود، بنابراین متقاضی معترض در پروژه مسکن مهر می‌تواند شکایت خود از تعاونی‌های متخلف در این پروژه را به اداره‌های کل تعاون ارائه کند.

*3000مسکن مهر در شهرهای جدید سند ندارد

رستمیان در خصوص اینکه چه تعداد واحد مسکونی مهر در شهرهای جدید سنددار هستند،گفت: از 11 هزار مسکن افتتاح شده در شهرهای جدید که متقاضیان در آن سکونت کرده‌اند حدود 3هزار مسکن دارای سند و دفترچه اقساطی نیستند.

وی گفت: سازمان ثبت اسناد کل کشور فرآیند اعطای سند‌ این واحد‌ها را برعهده دارد و علی‌رغم بالا‌بودن حجم کار ،اعطای سند در حال انجام است و متقاضی با دفترچه فروش و اقساط می‌تواند سند بگیرد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر