کد خبر 1746
A

وزیر اقتصاد در مصاحبه با سی‌ان‌ان هشدار داد اگر تحریم نفتی اروپا علیه ایران از اول جولای اجرایی شود، قیمت نفت ممکن است به 160 دلار در هر بشکه برسد.

وزیر اقتصاد ایران نسبت به تبعات تحریم نفتی اتحادیه اروپا که قرار است از ابتدای ماه جولای اجرایی شود، هشدار داده است. حسینی گفت: ایران می‌تواند تحریم‌ها را تحمل کند اما اقتصاد سایر کشورها ضربه خواهد دید.

به گزارش فارس، شمس‌الدین حسینی اظهار داشت: در صورتی که اتحادیه اروپا تحریم نفتی را از ابتدای جولای اجرایی کند، قیمت های جهانی نفت ممکن است به 160 دلار در هر بشکه برسد.

وی که در گفتگو با شبکه سی‌ان‌ان سخن می گفت، افزود: «ما باید توجه زیادی به این نکته کنیم که چه زمانی از درآمدهای نفتی و تحریم نفتی سخن می گوییم؟ برندگان و بازندگان این تحریم ها چه کسانی هستند؟» وی اضافه کرد: «در واقع، این امر مشکل به نظر می رسد. اما نه فقط برای ایران. و ما می توانیم خاطر جمع باشیم که افزایش قابل توجهی در قیمت های بازار جهانی نفت رخ خواهد داد. حالا، آیا این بهترین رویکرد است؟»

حسینی گفت: کشورش 33 سال است که تحریم ها را تحمل کرده و «این حقیقتا نشان می دهد که توان اقتصاد ایران به شکلی است که می تواند این تحریم ها را تحمل کند و تنها اقتصادی نخواهد بود که از این تحریم ها آسیب می‌بیند».

نگرانی‌ها از تحریم نفت ایران، بهای نفت را در ماه فوریه به 128 دلار در هر بشکه رساند.

ارسال نظر

عناوین بیشتر