کد خبر 1736
A

مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو ضمن اعلام خبر ابلاغ مصوبه دولت برای پوشش بیمه‌ای 202 قلم داروی گرانقیمت عنوان کرد: امسال تعدادی از این داروها تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند اما در آینده نزدیک شاهد اجرای کامل این مصوبه خواهیم بود.

دکتر محمد عبده زاده در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه داروهای بیماران صعب‌العلاج، بیماران سرطانی، بیماران مبتلا به ام اس، پیوند و برخی داروهای متفرقه از جمله داروهایی بودند که در فهرست داروهای بیمه قرار گرفتند، اظهار کرد: این اقدام با همکاری وزارت بهداشت،‌ وزارت رفاه، سازمان‌های بیمه‌گر و نهاد ریاست جمهوری انجام شده است.

وی ادامه داد: اکنون اجرای این مصوبه با همکاری سازمان‌های بیمه‌گر پیگیری و به زودی به اتمام می‌رسد.

مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو، درباره داروهای بیماران پیوندی و هزینه‌های بالایی که بر بیمار تحمیل می‌کنند، گفت: به برخی داروها یارانه تعلق می‌گیرد. با این حال باز هم سهم بیمار قابل توجه است و اغلب از عهده پرداخت آن بر نمی‌آیند. اما اکنون با پوشش بیمه‌ای 90 درصدی، مشکلات این بیماران تا حدود زیادی برطرف می‌شود زیرا روند پرداخت یارانه برای این داروها ادامه پیدا می‌کند و 90 درصد سهم بیمار را هم سازمان‌های بیمه گر پرداخت خواهند کرد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر