کد خبر 1730
A

رییس جمهور آمریکا از اعضای کنگره این کشور خواست تا از پیشنهادات دولت برای اصلاح وال استریت حمایت کنند.

به گزارش فارس به نقل از فرانس پرس ، باراک اوباما تاکید کرد ، دستیابی به رشد و رونق اقتصادی با ثبات و پایدار در آمریکا بدون اصلاح بخش مالی و وال استریت امکان پذیر نخواهد بود .

بر اساس این گزارش اوباما در نطق رادیویی هفتگی خود تصریح کرد ، این مساله بسیار مهم است که نمایندگان کنگره به جای مخالفت با این طرح از آن حمایت کنند . آمریکا دیگر نباید به دوران ضعف نظارت بر سیستم مالی و بانکی باز گردد و دستیابی به این هدف مستلزم اجرای اصلاحات در وال استریت است . عدم نظارت بر عملکرد موسسات مالی وال استریت می تواند در بلند مدت ، اقتصاد آمریکا را به نابودی بکشاند .

اظهارات اوباما در حالی است که نمایندگان کنگره آمریکا در حال بررسی زیان 2 میلیارد دلاری موسسه مالی جی پی مورگان بزرگترین بانک تجاری آمریکا هستند . اوباما زیان 2 میلیارد دلاری این موسسه بزرگ مالی را اشتباهی بزرگ توصیف کرده است .

اوباما گفت شاید موسسه مالی جی پی مورگان بتواند این زیان را مدیریت و کنترل کند ولی سایر موسسات مالی و بانکهای آمریکایی شاید نتوانند با چنین زیان سنگینی کنار بیایند . وی افزود بدون اجرای اصلاحات در وال استریت ، در آینده نیز باید نگران تکرار این اشتباهات باشیم .

قانون جدید نظارت بر فعالیت موسسات مالی وال استریت در سال 2010 میلادی از سوی اوباما امضا شده است ولی هنوز به اجرا نرسیده است . اوباما در این باره گفت ، طی دو سال گذشته تعداد زیادی از نمایندگان کنگره و فعالان وال استریت رایزنی های زیادی را آغاز کرده اند تا اجرای این قانون به تاخیر بیفتد .

ارسال نظر

عناوین بیشتر