کد خبر 1720
A

فینال رقابتهای فوتبال لیگ قهرمانان اروپا در شرایطی بامداد یکشنبه در ورزشگاه آلیانتس آره نا شهر مونیخ به پایان رسید که تیم تدافعی این دوره از مسابقات در ضربات پنالتی برابر بایرن مونیخ به پیروزی رسید تا آبی پوشان چلسی برای نخستین بار قهرمان اروپا شوند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از ورزشگاه آلیانتس شهر مونیخ، دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا از ساعت 23:15 روز شنبه به وقت تهران در ورزشگاه آلیانتس آغاز شد که طی آن تیم دو بایرن مونیخ و چلسی در پایان وقت معمول و اضافه به تساوی یک بر یک رضایت دادند اما در ضربات پنالتی تیم فوتبال چلسی با نتیجه 4 بر 3 به پیروزی رسید و قهرمان شد.

در این دیدار که در حضور 62 هزار و 500 تماشاگر برگزار شد، تیم فوتبال بایرن مونیخ بازی را هجومی شروع کرد و با حمایت پرشورتر هوادارانش موقعیت های زیادی را روی دروازه حریف انگلیسی خود ایجاد کرد اما نتوانست از این موقعیت ها برای رسیدن به گل استفاده کند.

تیم فوتبال چلسی نیز هر چند صاحب موقعیت های کم تعدادی شد اما بیشتر زمان نیمه اول را به دفاع پرداخت و سعی داشت اجازه ندهد مونیخی ها دروازه این تیم را بازکنند. تجمع یاران چلسی در محوطه جریمه این فرصت را از بازیکنان بایرن گرفت که به گل برسند تا نیمه اول با تساوی صفر بر صفر به پایان برسد. برخی کارشناسان از این نوع دفاع چلسی به عنوان پارک کردن اتوبوس برابر دروازه یاد کرده بودند.
در نیمه دوم روند بازی همچنان هجومی از سوی بایرن مونیخ و دفاعی از سوی چلسی دنبال شد تا اینکه بالاخره در دقیقه 83 "مولر" از اتوبوس پارک شده عبور کرد و با ضربه سر دروازه چلسی را باز کرد تا شادی به ورزشگاه آلیانتس بیاید اما این شادی خیلی دوام نیاورد و "دروگبا" در دقیقه 88 دروازه مونیخی ها را باز کرد تا همه چیز از نو شروع شود.
در دقایق باقیمانده تیم فوتبال بایرن مونیخ بازهم بر شدت حملات خود افزود اما نتوانست به گل برتری دست پیدا کند تا 90 دقیقه دیدار فینال با تساوی یک بر یک به پایان برسد و کار به وقت اضافه کشیده شود.
در وقت های اضافه شانس به بایرن رو کرد و مونیخی ها این فرصت را داشتند که کار را تمام کنند اما "روبن" قدر این فرصت را ندانست. در دقیقه 95 "دروگبا" درون محوطه چلسی مرتکب خطای پنالتی شد اما "پتر چک" ضربه "آرین روبن" را گرفت تا بایرن به گل دوم نرسد. در وقت اضافه دوم هم دو تیم نتوانستند دروازه یکدیگر را بازکنند تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود.
در ضربات پنالتی بایرن ابتدا از حریف پیش افتاد اما نتوانست این برتری را حفط کند و دو ضربه را توسط اولیچ و اشتایگر از دست داد تا در نهایت چلسی 4 بر 3 در ضربات پنالتی به پیروزی برسد و در مجموعه 5 بر 4 تیم برتر فینال لیگ قهرمانان لقب بگیرد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر