کد خبر 1608
A

در جریان برگزاری اولین جلسه رسمی هیات مدیره دکتر شاپور محمدی دبیر کل سابق کانون نهادهای سرمایه‌گذاری به مدت دو سال به عنوان مدیر عامل بورس انرژی انتخاب شد.

محمودرضا خواجه‌نصیر ـ مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس ـ در گفت‌وگو با ایسنا، از تایید صلاحیت مدیرعامل بورس انرژی خبر داد و گفت: امروز اولین جلسه رسمی هیات مدیره بورس انرژی در محل سازمان بورس برگزار و طی آن دکتر شاپور محمدی به عنوان مدیر عامل بورس انرژی انتخاب شد.

وی افزود:‌در این جلسه همچنین اعضای هیات مدیره قبول سمت کردند و عزیزی به عنوان رییس هیات مدیره بورس و ملاکی نایب رییس هیات مدیره بورس انرژی انتخاب شدند.

خواجه‌نصیر با بیان این‌که اولین مدیر عامل بورس انرژی به مدت دو سال انتخاب شد اظهار کرد: مدیر عامل باید صورت جلسه مجمع و ثبت نهایی شرکت را انجام داده و فرایند تدوین مقررات را آغاز کند.

وی ادامه داد: همچنین ایجاد زیرساخت نرم افزاری برای انجام معاملات و پذیرش کالاهایی که قرار است در این بورس مورد معامله قرار گیرند و نیز پذیرش کارگزارانی که در بورس انرژی به فعالیت می‌پردازند را باید انجام دهند.

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس با بیان این‌که بعد از انجام این مراحل بورس انرژی رسما آغاز به کار می‌کند، اظهار کرد: سازمان بورس همکاری لازم با مدیر عامل و اعضای هیات مدیره بورس انرژی انجام می‌دهد تا اقدامات راه اندازی آن سریع‌تر صورت گیرد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر