کد خبر 1488
A

با پیش افتادن حزب اپوزیسیون در انتخابات محلی در غرب آلمان از حزب حاکم این کشور، این بار وحشت شکستهای دومینویی رهبران اروپایی به دلیل بحران اقتصادی بر آلمان نیز سایه افکند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه فرانسه 24، نتایج انتخابات ایالتی در نورد ـ راین ـ ‌وستفالن واقع در غرب آلمان نشان می دهد حزب محافظه کار آنگلا مرکل صدر اعظم این کشور از آرای پائین تری نسبت به اپوزیسیون برخوردار شده است.

بر اساس گزارش ها در انتخابات روز یکشنبه دو حزب اپوزیسیون سوسیال دموکرات از راست میانه و سبزها موفق شده اند در مجموع ۵۱ درصد آراى انتخابات را از آن خود کنند. به این ترتیب بیش از ۱۳ میلیون رای دهنده آلمانی اداره سیاسی ایالت نورد ـ راین ـ ‌وستفالن را به این دو حزب می سپارند.

نظر سنجی ها نشان می دهد که حزب مرکل با یک مانع بزرگ در این ایالت کلیدی و مهم مواجه شده است.

این شکست بزرگی برای حزب مرکل تلقی می شود و به نظر می رسد پیروزی دو حزب مخالفت در این انتخابات نشان از کاهش حمایت ها از حزب دموکرات مسیحی آنگلا مرکل داشته باشد. آرا حزب حاکم از 35 درصد به 26 درصد کاهش پیدا کرده و دو حزب مقابل با 51 در صد توانستند این ایالت مهم را از آن خود کنند.

هانه لوره کرافت، از حزب سوسیال دموکرات در مصاحبه با فرانس 24 در این باره می گوید: من به جد از اعتماد رای دهندگان در این ایالت به حزبمان تشکر و قدردانی می کنم و ما به وعده هایی که داده ایم عمل خواهیم کرد و خرسند خواهیم شد که به اهداف انتخاباتی خود عمل کنیم.

انتخابات روز یکشنبه سومین انتخابات ایالتی در سال جاری در آلمان بشمار می رود.

بر آوردها نشان از آن دارد که پیروزی احزاب اپوزیسیون در آلمان در واقع انعکاسی از نارضایتی شهروندان در این کشور از ریاضت های اقتصادی دولت مرکل است و این احتمال وجود دارد که شکست کامل حزب مرکل سبب شود تا بحران اقتصادی اروپا قربانی دیگری نیز بگیرد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر