کد خبر 131526
A

هر سال در اوایل فصل تابستان موضوع خاموشی در محافل مسوولان کشور مورد نقد و بررسی قرار می گیرد اما امسال گویا این مساله از هر سال داغ تر است و پیش بینی هایی جدی‌تر مبنی بر خاموشی کشور پس از گذشت بیش از یک دهه روشنایی در دوران اوج مصرف می‌شود.

اگر نگاهی به آمار بیندازیم درمی‌یابیم که بر اساس پیگیری های انجام شده 14 سال است که شبکه برق کشور بدون خاموشی سراسری به کار خود ادامه داده است . اما به نظر می رسد که شرایط امسال تابستان مانند سال های دیگر نباشد چراکه پیش بینی وزارت نیرو پیک (اوج) 53 هزار مگاوات را نشان می دهد که مدیریت این پیک نیز جز بسیج همگانی سازمان ها و مردم امکان پذیر نیست. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، اما این موضوع که آیا سیاست مدیریت مصرف بتواند پاسخگو باشد جای بحث دارد، در شرایط فعلی اکثر کشور های دنیا برای ایجاد تعادل در مصرف از سیاست های تعرفه ای استفاده می کنند و با ایجاد تعرفه‌های مناسب، مردم را مجاب به صرفه جویی در مصرف انرژی می کنند. البته در ایران نیز تعرفه های پلکانی برای مشترکان خانگی وجود دارد اما به دلیل عدم وجود فاصله مناسب هیچ مشترکی تشویق به رعایت مصرف انرژی نمی شود. در هر حال وزارت نیرو این سیاست را پیش نگرفته و مدیریت مصرف را بهترین راه حل مشکل خاموشی عنوان کرده است اما برای ثبت رتبه 15 کشور در تابستانی بدون خاموشی باید منتظر ماند و دید که این سیاست تا چه حد می تواند پاسخگو باشد.

 • ناشناس
  0 | 0

  نمیشه، اگه از زیر سنگ هم شده یه پولی جور کنید بریزید تو دست بال نیرو ظرفیت برق رو ببره بالا یا کارخونه ها و چاههای کشاورزی رو بخوابونید برقش رو بدید مردم راحت مصرف کنند رضایتشون جلب بشه وگرنه التهاب میزنن. از ما گفتن.

 • ناشناس
  0 | 0

  این دیگه واقعا تقصیر احمدی نژاده!!!؟؟؟؟
  خخخخخخخخخخخ

ارسال نظر

عناوین بیشتر