{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 127639

رییس انجمن صنفی گاوداران از کاهش چشمگیر لبنیات خبر داد و گفت: قرار است دولت در ازای صادرات هر کیلوگرم شیرخشک ۴۰۰۰ تومان یارانه پرداخت کند که ما منتظر ابلاغ این موضوع هستیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد ، سید احمد مقدسی از کاهش چشمگیر صادرات لبنیات ایران در ایام پس از عید خبر داد و گفت: کشورهای اروپایی و کشورهایی مانند ترکیه و مصر برای صادرات هرکیلوگرم شیرخشک‌شان حدود ۲ یورو یارانه و مشوق صادراتی پرداخت می‌کنند که همین عامل باعث شده آنها بازار صادراتی ایران را بگیرند.

وی با بیان اینکه ما از یک ماه قبل پیگیر این موضوع شدیم که برای صادرات لبنیات مشوق صادراتی پرداخت شود، گفت: کلیات این امر در تصویب و آیین‌نامه اجرایی آن هم تدوین شده است ضمن اینکه امیدوار هستیم هرچه زودتر توسط دولت تصویب نهایی و ابلاغ شود. رییس انجمن صنفی گاوداران اضافه کرد: امیدوار هستیم با انجام این کار بازار رونق بگیرد چرا که کارخانجات اعلام کرده‌اند با ادامه روند فعلی ظرفیت تولیدشان را کاهش می‌دهند چراکه صادرات کاهش یافته و با انباشت محصولات لبنی مواجه هستند.

مقدسی جزییات مصوبه فوق را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود: براساس این مصوبه اگر دولت ۴۰۰۰ تومان در ازای صادرات هرکیلوگرم شیرخشک (یا معادل آن مواد لبنی) به کارخانجات مشوق صادراتی بدهد، آنها هم مکلف هستند قیمت ۱۴۴۰ تومان را برای خرید شیرخام از دامداران اعمال کنند.

ارسال نظر

  • علی
    ۰ ۰

    صنایع ایران همیشه آویزون دولت بوده اند!!!