کد خبر 119868
A

در گزارش ارزشیابی خودروهای ساخت داخل در کلاس قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، تندر ۹۰ پارس خودرو با ۴ ستاره اول شد، پارس تندر با سه ستاره دوم شد و تندر ۹۰ اتوماتیک با سه ستاره سوم شد.

براساس گزارش ارزشیابی خودروهای ساخت داخل بر اساس استاندارد ملی طی بهمن ماه 94 تعداد 75 هزار و 118 دستگاه خودروی سبک تولید شد که از این میزان 94 درصد تولیدات به خودروهای سواری و 6 درصد دیگر به خودروهای وانت اختصاص دارد . به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، براساس این گزارش بیشترین میزان تولید خودروی سواری در این ماه به خودروی پژوی 206 و کمترین آن به خودروی نیومزدا 3 تعلق دارد. در گروه وانت نیز وانت آریسان بیشترین تعداد تولید و وانت کارا تک کابین کمترین میزان تولید را به خود اختصاص دادند. مطابق جدول سطوح کیفی خودروهای سبک در گروه سواری و درکلاس قیمتی خودروهای بالای 100 میلیون تومان، نیومزدا 3 و گرند ویتارا به ترتیب با 3 ستاره در رتبه کیفی 1 و 2 قرار گرفتند . در کلاس قیمتی خودروهای 75 تا 100 میلیون تومان ،کیا سراتو با 2 ستاره و آسا با 2 ستاره اول و دوم شدند و JAC- S 5 با یک ستاره سوم شد. همچنین در کلاس قیمتی 50 تا 75 میلیون تومان، JAC - J5 و بر لیانسH330 با 2 ستاره اول و دوم شدند . برلیانس H320 نیز با دو ستاره سوم شد. در کلاس قیمتی 25 تا 50 میلیون تومان، تندر 90 پارس خودرو با 4 ستاره اول شد پارس تندر با سه ستاره دوم شد و تندر 90 اتوماتیک با سه ستاره سوم شد همچنین تندر 90 با سه ستاره در رتبه 4 و رانا با 2 ستاره، رتبه پنجم را به خود اختصاص دادند. در کلاس قیمتی خودروهای پایین تر از 25 میلیون تومان، سایپاX131 پارس خودرو یک ستاره گرفت و اول شد و تیبا با یک ستاره ،سایپا X131 وسایپا X132 نیز هر کدام با یک ستاره به ترتیب در ردیف دوم تا چهارم قرار گرفتند. درگروه وانت و در کلاس قیمتی پایین تر از 50 میلیون تومان نیز وانت سایپا X151،‌وانت مزدا تک کابین،‌وانت کاراتک کابین و وانت مزدا دو کابین، هرکدام با یه ستاره به ترتیب در ردیف اول تا چهارم جای گرفتند.

  • ناشناس
    1 | 0

    خودروی درجه دهم شرق اروپا که برای قشر ضعیف طراحی شده بدون هیچ زیبایی و آپشنی تو این مملکت چهار ستاره میگیره و اول میشه و همه هم براش سر و دست میشکونن نایاب میشه از 10 میلیون میشه 40 میلیون! اخه چرا؟

  • ناشناس
    1 | 0

    بخدای واحد این آمارهای سازمان استاندارد ساختگی هست و90 برای بالا و پائین انداختن مدیران باندی استفاده میشود. تندر ایرانخودرو با پارس خودرو هیچ فرقی ندار.

ارسال نظر

عناوین بیشتر