کد خبر 118609
A
موتور معاملات گروه خودرو روشن شد

معاملات بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری با افزایش شاخص کل پس از دو روز ریزش شاخص آغاز شد و به این ترتیب در یک ساعت اول بازار، این نماگر با رشد بیش از 200 واحدی روبه رو شد.

از روز گذشته و با گرم شدن موتور معاملات گروه خودرو، شاهد لیدرمحوری این صنعت در معاملات بورس هستیم. بر این اساس بخشی از نقدینگی به سمت این گروه جریان یافته و با تشکیل صف‌های خرید شاخص گروه خودرو با رشد مواجه شده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد،امروز صدور مجوز افزایش سرمایه ۹۷ درصدی گروه بهمن از سه محل موجب شد تا در روز مثبت بازار ، سهام این خودروساز با صف خرید سنگینی روبرو شود. شرکت گروه بهمن که با سرمایه بیش از 500 میلیارد تومانی در بازار اول معاملات بورس حضور دارد، مجوز افزایش سرمایه 97 درصدی را از سازمان بورس دریافت کرد و آماده برگزاری مجمع فوق العاده در روزهای آینده شد. این مساله با استقبال سهامداران مواجه و به موجب آن سهام «خبهمن» رشد قیمت و صف خرید بیش از 20 میلیون سهمی را تجربه کرد. شب گذشته مدیرعامل ایران خودرو نیز در گفت و گوی ویژه خبری اعلام کرد ما در سال آینده توان سودسازی 300 ریالی را به ازای هر سهم داریم و از عقد قراردادهای مختلف میان این شرکت و شرکای خارجی خبر داد. به این واسطه در جریان معاملات روز جاری نماد «خودرو» شاهد رشد قیمتی این نماد هستیم. نماد بانک ملت نیز امروز تا زمان تنظیم این گزارش با افزایش قیمت روبه رو شده و پربازدیدترین نماد معاملاتی نام گرفته است. در حالی مجمع فوق العاده سه شنبه آینده بانک ملت برای انتخاب هیات مدیره لغو شده که در پی صدور رای موافق دادگاه اروپا به نفع بانک ملت، مدیرعامل این بانک بورسی درباره دریافت غرامت از اتحادیه اروپا اخبار مثبتی داده است. در یک ساعت اول معاملات، گروه‌های خودرو، پالایشی‌ها و بانکی‌ها برترین صنایع بورسی هستند و ارزش و حجم بالایی از معاملات را تجربه می‌کنند. طی روزهای اخیر عمده جریان نقدینگی موجود در بازار به سمت این سه گروه حرکت کرده است.

 • ناشناس
  0 | 0

  بورس مرد

  • ناشناس
   0 | 0

   سقف رشد بورس که صدالبته کاذب وهیجانی بود 78 هزار واحد است وازاین بالاتر نخواهد رفت

 • ناشناس
  0 | 0

  دادگاه عدالت اروپا
  صدور حکم مسدود‌ماندن اموال شرکت‌نفت‌ایران
  دادگاه عدالت اروپا ضمن رد درخواست تجدید نظر شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده است که مسدود کردن دارایی‌های ایران از سال ۲۰۱۲ تا زمان اجرایی شدن برجام و رفع تحریم‌های ضدایرانی قانونی بوده است.
  کد خبر: ۵۷۱۸۳۴
  تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۴ - 01 March 2016
  دادگاه عدالت اروپا ضمن رد درخواست تجدید نظر شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده است که مسدود کردن دارایی‌های ایران از سال ۲۰۱۲ تا زمان اجرایی شدن برجام و رفع تحریم‌های ضدایرانی قانونی بوده است.

  به گزارش تسنیم، دادگاه عدالت اروپا ضمن رد درخواست تجدید نظر شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده است که مسدود کردن دارایی‌های ایران از سال 2012 تا زمان اجرایی شدن برجام و رفع تحریم‌های ضدایرانی قانونی بوده است.

  این دادگاه که در لوکزامبورگ واقع است امروز (سه‌شنبه) این رأی را صادر کرد. شورای اروپا به‌بهانه برنامه موشکی و هسته‌ای ایران در سال 2012 دارایی‌های تمام نهادهای ایرانی در حوزه نفت و گاز را مسدود کرد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر