کد خبر 118591
A

پلیس درباره کلاهبرداری به شیوه استخدام مدلینگ در فضای مجازی به دختران جوان هشدار داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شرق ، یکی از معضلات کنونی جامعه ما حفظ حریم خصوصی افراد است که به اشکال مختلف توسط سودجویان و کلاهبرداران نادیده گرفته شده و با سوءاستفاده از مصادیق مختلف نقض این موضوع، از قربانیان اخاذی و هتک حیثیت می‌شود. سودجویان در اکثر مواقع از شگردهای یکسان ولی با روش‌های مختلف اقدام به کلاهبرداری می‌کنند. این روزها افرادی با راه‌اندازی یک‌سری وب‌سایت‌های اینترنتی مبنی بر استخدام مدلینگ و آموزش آنها، اقدام به کلاهبرداری از دختران جوان می‌کنند. برخی از دختران جوان نیز که احساس می‌کنند با خودنمایی مشهور می‌شوند، فریب خورده و در این مسیر ازپیش‌طراحی‌شده توسط سودجویان گام برمی‌دارند. سرهنگ حسن محمدنژاد، رئیس پلیس فتای استان مازندران، با اشاره به این شیوه از کلاهبرداری‌ها و اخاذی از دختران جوان گفت: شگرد کار ‌ این‌گونه است که سودجویان در ابتدا برای به‌دام‌انداختن طعمه‌های خود در سایت‌های اینترنتی اقدام به تبلیغ استخدام مدلینگ از بین دختران جوان کرده و سپس به آنها وعده استخدام در شرکت‌های اروپایی، ویزای اقامت و دستمزد ماهانه چندصددلاری می‌دهند.

وی عنوان کرد: دختران جوان نیز با رؤیای تبدیل‌شدن به یک مدل معروف و سفر به اروپا، فریب این تبلیغات را خورده و با شماره‌های اعلام‌شده تماس گرفته و با مدیران سایت ارتباط برقرار می‌کنند. سرهنگ محمدنژاد، افزود: شیادان از دختران جوان می‌خواهند برای انجام مراحل استخدام به آنها اجازه دهند که از آنها عکسبرداری و آن را برای شرکت‌های اروپایی ارسال کنند. وی تصریح کرد: کلاهبرداران سپس مدعی می‌شوند شرکت‌های به‌اصطلاح معتبر اروپایی در زمینه مدل و زیبایی، تصاویر را نپذیرفته و از آنها خواسته‌اند تصاویر به‌گونه‌ای باشد که آنها بتوانند به‌صورت دقیق‌تری عکسبرداری کنند.

رئیس پلیس فتای مازندران در ادامه گفت: پس از تهیه تصاویر و عکس‌های دختران جوان، سودجویان و کلاهبرداران با بیان این موضوع که استخدامی در کار نبوده، از طعمه‌های خود می‌خواهند تن به خواسته‌های شیطانی آنها داده و اگر این کار را انجام ندهند، اقدام به انتشار تصاویر خصوصی طعمه‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌کنند. سرهنگ محمدنژاد با بیان اینکه قربانیان برای اینکه حیثیت خود را حفظ و از اقدامات بعدی کلاهبرداران ممانعت کنند، تسلیم خواسته‌ها و نیات شیطانی کلاهبرداران می‌شوند، به شهروندان هشدار داد: صفحاتی که ناخواسته در برابر شما باز می‌شود و اقدام به تبلیغ استخدام‌هایی نظیر مدلینگ، شو لباس و ارائه خدماتی از این قبیل می‌کنند، ممکن است، تقلبی و قصد کلاهبرداری داشته باشند. وی عنوان کرد: با توجه به افزایش کلاهبرداری‌های آنلاین، در صورت مشاهده این‌گونه کلاهبرداری‌ها، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش وب‌سایت‌‌های متخلف گزارش کنید.

ارسال نظر

عناوین بیشتر

آخرین اخبار عناوین بیشتر