کد خبر 114729
A
دبیر کل کانون کارگزاران به اقتصاد آنلاین اعلام کرد:

دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار گفت:اگر ریسک خاصی رخ ندهد، چشم انداز بازار سرمایه روشن است و پیش‌بینی فعالان بازار افزایش سود است.

سید روح الله میرصانعی در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین با بیان اینکه در حال حاضر ورود نقدینگی به بازار را شاهد هستیم، اظهار کرد:حجم معاملات و ارزش سهام نیز رو به افزایش است. وی ادامه داد:اگر رشد شاخص با رشد معاملات و ارزش سهام همراه نبود جای نگرانی داشت اما رشد شاخص همراه با این دو عامل پالس مثبتی است. دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه خبرهایی که بازار طی چند سال گذشته منتظر آن بوده به وقوع پیوسته، تصریح کرد:اکنون با لغو تحریم‌ها سایه ریسک خارجی از بازار سرمایه برداشته شده اما نمی توان گفت که ریسک بازار به صفر رسیده زیرا با ریسک سیاسی داخلی روبه رو هستیم. میر صانعی با بیان اینکه انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و برخی عدم تایید صلاحیت‌ها و همچنین کاهش قیمت نفت، از ریسک‌هایی است که بازار با آن روبه رو است، گفت:امیدواریم با عبور از انتخابات مجلس شورای اسلامی و خوب برگزار شدن آن روند رشد بازار به صورت مداوم و بدون هیجان ادامه داشته باشد. وی ادامه داد:شروع حرکت مثبت بازار نیاز به هیجان داشت همانطور که از انتهای 92 تا یک ماه پیش شاهد هیجان منفی در بازار بودیم و بازار بیشتر از آنچه که خبرها منفی باشد به آن واکنش نشان می‌داد بنابراین برای عکس شدن این جریان بازار به هیجان مثبت نیز نیاز داشت. دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه اجرایی شدن برجام این هیجان مثبت را در بازار ایجاد کرد، تاکید کرد:نمی توانیم انتظار داشته باشیم که این هیجان ادامه داشته باشد اما در هر صورت برداشته شدن تحریم‌ها می تواند به تدریج اثراتش را بر فعالیت ناشران بگذارد. میرصانعی با بیان اینکه در سال آینده اثرات رفع تحریم‌ را در بورس مشاهده خواهیم‌ کرد، ادامه داد:همانطور که بورس و فعالان آن آینده نگر هستند، هم اکنون به استقبال رشد رفتند و اثرات مثبت را در صورت های مالی شان حس می‌کنندو به سمت نعدیل قیمت‌هایشان پیش می‌روند. وی خاطرنشان کرد:شرکت‌هایی که با تحریم‌ها سودهایشان کاهش پیدا کرده و متضرر شده بودند، می توانند این ضرر را جبران کرده و همچنین لغو تحریم ها می تواند باعث شود که دولت بدهی های خود به سیستم بانکی و پیمانکاران را پرداخت کند تا جان دوباره بگیرند. دبیر کل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهاداربا تاکید بر اینکه خبر مثبت باید به اثر واقعی تبدیل شده و در صورت های مالی شرکت‌ها مشاهده شود، گفت:فعالان بازار پیش‌بینی شان این است که سود افزایش یابد.

 • ناشناس
  0 | 0

  همش حبابه هرچی این بادکنک سریعتر وبیشتر باد بشه انفجارش شدیدترخواهدبود

  • ناشناس
   0 | 0

   دلال عقده ای....

  • ناشناس
   0 | 0

   کاندیدای جمهوریخواه: توافق هسته‌ای را پاره می‌کنم

   تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴
   کاندیدای حزب جمهوریخواه آمریکا گفت:دراولین روز کار به عنوان رئیس جمهور،توافق فاجعه بار باایران را پاره میکنم.

   به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ تد کروز گفت: اولین کاری که قصد دارم در اولین روز ریاست جمهوری خود انجام دهم این است که تمام تصمیمات اجرایی غیر قانونی و مغایر با قانون اساسی باراک اوباما را لغو خواهم کرد

 • قلی
  0 | 0

  بورس ایران گود قمار است و گر نه هیچ بازدهی مثبتی نداشته که اینگونه قارچ گونه رشد میکند و این رشد دسیسه حقوقیها است چند صباح دیگر که ترکید و پوکید همه اینهائی که حالا به به و چه چه میکنند ناپدید میشوند .

  • ناشناس
   0 | 0

   حسود لایسود

 • ناشناس
  0 | 0

  کلی آپارتمان و زمین رو دست دلال ها و حتی سازنده ها باد کرده، چند وقت دیگه به همین منوال ادامه پیدا کنه قیمت ها شدید ربزش می کنه چون دیگه واسه همه قطعی میشه پولشون رو از ملک باید بکشن بیرون، اونوقت چند وقت رکود تو ساخت و ساز هم باقی می مونه بعد از آروم شدن دوباره و حداقلی شدن قیمت ها...دوباره ساخت ساز رونق میگیره البته اینبار کیفی نه بساز بندازی چون عرضه بالاست...

 • ناشناس
  0 | 0

  قابل توجه بورسی های خوشخیال وذوقزده !!!!
  تصویب یک لایحه ضدایرانی دیگر درمجلس نمایندگان
  مجلس نمایندگان آمریکا با هدف محدود کردن حدود اختیارات کاخ سفید در رفع تحریم های ایران، لایحه جدیدی را تصویب کرد.
  کد خبر: ۵۶۵۳۷۲
  تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴
  مجلس نمایندگان آمریکا با هدف محدود کردن حدود اختیارات کاخ سفید در رفع تحریم های ایران، لایحه جدیدی را تصویب کرد.

  به گزارش مهر به نقل از رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را به تصویب رساند که حدود اختیارات «باراک اوباما» رئیس جمهوری این کشور را برای رفع تحریم های ایران مطابق با توافق هسته ای محدود می کند.

  اتفاق نظر نمایندگان آمریکایی در حالی دیروز سه شنبه منجر به تصویب لایحه «شفافیت مالی تروریستی ایران» شد که سه هفته پیش هم مجلس نمایندگان قصد تصمیم گیری در این مورد را داشت که به دلیل غیبت ۱۴۰ نفر از قانونگذاران آمریکایی رای گیری از درجه اعتبار ساقط شد.

  اما این بار، مجلس نمایندگان آمریکا با آرائی به نسبت ۲۴۶ به ۱۸۱ توانست لایحه مورد نظر را از تصویب بگذراند

ارسال نظر

عناوین بیشتر