کد خبر 114694
A

پس از آنکه سازمان ملی استاندارد تعدادی از یخچال فریزرهای تولید شده سامسونگ در ایران را به دلیل نداشتن مجوز استاندارد توقیف کرد، در نهایت با بررسی‌های انجام شده و اصلاحات صورت گرفته، نماینده این شرکت در ایران موفق شد برای 10 مدل از محصولات خود پروانه و مجوز استاندارد دریافت کند.

در ماه‌های گذشته مسلم بیات - مدیرکل استاندارد تهران - با اشاره به بازرسی‌های این سازمان از مراکز تولید و نگهداری کالاهای مشمول استاندارد اجباری گفته بود که در جریان این بازرسی با همراهی نماینده سازمان تعزیرات حکومتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت حدود 500 دستگاه یخچال و فریزر شناسایی شده است که به صورت مونتاژ در ایران و بدون مجوز استاندارد تولید می‌شده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بیات پیش‌تر در این زمینه به ایسنا گفته بود که تولید، توزیع و تمرکز کالاهای مشمول استاندارد اجباری نیازمند دریافت پروانه استاندارد است که برند سامسونگ برای عرضه در ایران این استاندارد را دریافت نکرده است. در حالی که گفته می‌شد مسئولان این شرکت در پی دریافت مجوزهای لازم برای تولید 16 مدل دیگر از سازمان استاندارد هستند، در نهایت این سازمان در مجموع برای 10 مدل از محصولات این شرکت پروانه و مجوز بهره‌برداری صادر کرد. بر اساس مستنداتی که اداره کل استاندارد تهران در اختیار ایسنا قرار داده است، سامسونگ برای دو محصول خود پروانه و برای هشت مدل دیگر مجوز استفاده از علامت استاندارد را دریافت کرده است. به این ترتیب سازمان استاندارد با صدور پروانه برای این دو محصول به شرکت تولیدکننده محصولات سامسونگ در ایران مجوز داده است که برای دو مدل یخچال فریزر بدون برفک با گرید انرژی A+ و احجام 590 و 365 لیتر در کلاس آب و هوایی گرمسیری با نام تجارتی سامسونگ از علامت استاندارد استفاده کند. همچنین مجوز سازمان استاندارد به این شرکت اجازه داده است که برای چهار مدل یخچال فریزر بدون برفک با احجام 850 و 480 لیتر با گرید انرژی A+، دو مدل فریزر بدون برفک خانگی با گرید انرژی A+ و حجم 310 لیتر و دو مدل یخچال فریزر بدون برفک با حجم 530 لیتر و گرید انرژی Aاز علامت استاندارد و برچسب مصرف انرژی مطابق با مجوز مذکور استفاده کند. به این ترتیب به رغم اینکه پرونده رسیدگی به تخلف صورت گرفته از سوی این شرکت مبنی بر تولید کالای مشمول استاندارد اجباری بدون دریافت مجوز از سازمان ملی استاندارد ایران، در مراجع قضایی در جریان است ، این شرکت در حال حاضر با دریافت مجوز از سوی استاندارد، مشکلی برای تولید و توزیع محصولات دارای مجوز خود در بازار نخواهد داشت.

  • بولاک
    0 | 0

    یکی نان نداشت بخورد پیاز می خورد تا اشتهایش باز شود .
    سامسونگ پیشرو تولید لوازم خانگی در دنیاست،آزمایشگاههای استاندارد ایران حتی قادر به تشخیص پیش پا افتاده ترین معیارهای تکنیکی هم نیستند،اونوقت یقه سامسونگ رو گرفتند!!!!!

ارسال نظر

عناوین بیشتر