کد خبر 114681
A

پایگاه خبری بلومبرگ در گزارشی به نقل از مدیرعامل بازار بورس تهران نوشت: بورس ایران از زمان اجرای برجام و کاهش تحریمها، شاهد افزایش معاملات سرمایه گذاران خارجی بوده است.

حسن قالیباف اصل، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در مصاحبه با بلومبرگ اظهار کرد: ارزش معاملات سرمایه گذاران خارجی که عمدتا اروپایی بوده اند، در مدت 10 روز منتهی به 26 ژانویه برابر با ششم بهمن به حدود 500 میلیارد ریال (16.6 میلیون دلار) افزایش یافته که در مقایسه با حدود 50 میلیارد ریال در مدت 10 روز پیش از 16 ژانویه -26 دی ماه - رشد 10 برابری را نشان می‌دهد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، مدیرعامل بورس تهران در ادامه افزود: اگر چه مدت زیادی از اجرای برجام نگذشته اما تاثیر آن در این مدت کوتاه بسیار مثبت بوده است. همچنین اجرای برجام تاثیر روانی داشته و به دلیل تصویر روشنتری که برای سرمایه گذاران به وجود آمده، خوش بینی ایجاد کرده است. شاخص تدپیکس بورس تهران از زمان اجرای برجام که به برداشته شدن تحریمهای اقتصادی مربوط به برنامه هسته ای منتهی شده است، حدود 15 درصد رشد کرده است. شرکت سرمایه گذاری "مدیریت دارایی ای سی ال" پیش‌بینی کرده است که ورود سرمایه به ایران پس از شش تا هشت ماه ممکن است به یک میلیارد دلار برسد. به گفته قالیباف اصل، حدود 500 کد معاملاتی از سوی مقامات ایرانی برای سرمایه گذاران خارجی صادر شده و به آنها امکان داده به خرید و فروش سهام بپردازند. حدود 100 کد از این کدهای معاملاتی به سرمایه گذاران بین المللی و 400 کد به سرمایه گذاران شخصی تعلق دارد. در این بین بازار اوراق کشور هم پتانسیل خوبی برای توسعه دارد و بورس در نظر دارد با کمک بانک مرکزی ایران ابزارهای بدهی جدید را معرفی کند.

 • ناشناس
  0 | 0

  قابل توجه بورسی های خوشخیال وذوقزده !!!!
  تصویب یک لایحه ضدایرانی دیگر درمجلس نمایندگان
  مجلس نمایندگان آمریکا با هدف محدود کردن حدود اختیارات کاخ سفید در رفع تحریم های ایران، لایحه جدیدی را تصویب کرد.
  کد خبر: ۵۶۵۳۷۲
  تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴
  مجلس نمایندگان آمریکا با هدف محدود کردن حدود اختیارات کاخ سفید در رفع تحریم های ایران، لایحه جدیدی را تصویب کرد.

  به گزارش مهر به نقل از رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را به تصویب رساند که حدود اختیارات «باراک اوباما» رئیس جمهوری این کشور را برای رفع تحریم های ایران مطابق با توافق هسته ای محدود می کند.

  اتفاق نظر نمایندگان آمریکایی در حالی دیروز سه شنبه منجر به تصویب لایحه «شفافیت مالی تروریستی ایران» شد که سه هفته پیش هم مجلس نمایندگان قصد تصمیم گیری در این مورد را داشت که به دلیل غیبت ۱۴۰ نفر از قانونگذاران آمریکایی رای گیری از درجه اعتبار ساقط شد.

  اما این بار، مجلس نمایندگان آمریکا با آرائی به نسبت ۲۴۶ به ۱۸۱ توانست لایحه مورد نظر را از تصویب بگذراند

  • ناشناس
   0 | 0

   کاندیدای جمهوریخواه: توافق هسته‌ای را پاره می‌کنم

   تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴
   کاندیدای حزب جمهوریخواه آمریکا گفت:دراولین روز کار به عنوان رئیس جمهور،توافق فاجعه بار باایران را پاره میکنم.

   به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ تد کروز گفت: اولین کاری که قصد دارم در اولین روز ریاست جمهوری خود انجام دهم این است که تمام تصمیمات اجرایی غیر قانونی و مغایر با قانون اساسی باراک اوباما را لغو خواهم کرد

ارسال نظر

عناوین بیشتر