کد خبر 114599
A

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: بورس بازار سرمایه آمریکا روز دوشنبه بر اثر کاهش فعالیت های تولیدی چین و نیز افت قیمت جهانی نفت سقوط کرد.

روز دوشنبه در ساعات اولیه آغاز هفته کاری بازار بورس نیویورک ارزش سهام داو جونز یکی از سه شاخص عملکرد بورس اوراق بهادار نیویورک که از فهرستی متشکل از سهام 30 شرکت بزرگ در بورس این شهر تشکیل شده است، با 126.70 واحد افت به 16 هزار و 333.69 واحد رسید که 0،77 درصد کاهش ارزش داشت. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، کاهش شدید قیمت نفت در بازارهای جهان و افت شدید بازار بورس چین و نیز کاهش تولید در آن کشور از علل کاهش ارزش شاخص کل بورس نیویورک در آغاز معاملات روزدوشنبه بود.

از آنجایی که کاهش قیمت جهانی نفت تاثیر زیادی بر کاهش ارزش شاخص سهام در بازارهای مالی جهان دارد، درصد بالایی از ارزش در بازار سرمایه در بورس های جهان متعلق به شرکت های نفتی و پتروشیمی جهان هستند با کاهش ارزش روبرو شوند .

این گزارش حاکی است سبد دارایی بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری، صندوق های شرکت های پتروشیمی و نفتی هستندٰ موجب شده است که شاخص S&P ۵۰۰ (مخفف عبارت Standard and Poor's index) که فهرستی از ۵۰۰ سهام برتر در بازار بورس سهام نیویورک و نزدک است امروز با 13،88 واحد افت (0،72 درصد) به هزار و 926.36 واحد برسند.

البته این سهام در بورس نزدک، دیگر شاخص عملکرد بورس اوراق بهادار نیویورک، که بزرگ ترین بازار معاملات الکترونیک سهام در آمریکا است، با 30.57 واحد (0،66 درصد) افت به 4 هزار و 583.39 واحد رسید.

این درحالی است که شاخص شرکت اگزون موبایل نیز به سبب کاهش قیمت نفت با 2،7 درصد افت ارزش و شرکت هالیبرتون نیز با 2،1 درصد کاهش قیمت روبرو بود. این کاهش ارزش شرکت های آمریکایی عمدتا به سبب کاهش سریع توان تولید در چین و همچنین قدرت خرید مدیریتی این کشور تا 49،4 درصد طی سه سال گذشته بوده است.

 • ناشناس
  0 | 0

  قابل توجه بورسی های خوشخیال وذوقزده !!!!
  تصویب یک لایحه ضدایرانی دیگر درمجلس نمایندگان
  مجلس نمایندگان آمریکا با هدف محدود کردن حدود اختیارات کاخ سفید در رفع تحریم های ایران، لایحه جدیدی را تصویب کرد.
  کد خبر: ۵۶۵۳۷۲
  تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴
  مجلس نمایندگان آمریکا با هدف محدود کردن حدود اختیارات کاخ سفید در رفع تحریم های ایران، لایحه جدیدی را تصویب کرد.

  به گزارش مهر به نقل از رویترز، مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را به تصویب رساند که حدود اختیارات «باراک اوباما» رئیس جمهوری این کشور را برای رفع تحریم های ایران مطابق با توافق هسته ای محدود می کند.

  اتفاق نظر نمایندگان آمریکایی در حالی دیروز سه شنبه منجر به تصویب لایحه «شفافیت مالی تروریستی ایران» شد که سه هفته پیش هم مجلس نمایندگان قصد تصمیم گیری در این مورد را داشت که به دلیل غیبت ۱۴۰ نفر از قانونگذاران آمریکایی رای گیری از درجه اعتبار ساقط شد.

  اما این بار، مجلس نمایندگان آمریکا با آرائی به نسبت ۲۴۶ به ۱۸۱ توانست لایحه مورد نظر را از تصویب بگذراند

  • ناشناس
   0 | 0

   کاندیدای جمهوریخواه: توافق هسته‌ای را پاره می‌کنم

   تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴
   کاندیدای حزب جمهوریخواه آمریکا گفت:دراولین روز کار به عنوان رئیس جمهور،توافق فاجعه بار باایران را پاره میکنم.

   به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ تد کروز گفت: اولین کاری که قصد دارم در اولین روز ریاست جمهوری خود انجام دهم این است که تمام تصمیمات اجرایی غیر قانونی و مغایر با قانون اساسی باراک اوباما را لغو خواهم کرد

ارسال نظر

عناوین بیشتر